123ru.net
World News in Estonian

Новости за 22.11.2019

Aasta kergejõustiklasteks valiti Ksenija Balta ja Magnus Kirt

Postimees 

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas «Eesti Kergejõustikuauhinnad 2019» galaõhtul välja aasta parimad sportlased. Aasta kergejõustiklasteks valiti sarnaselt eelmisele aastale kaugushüppaja Ksenija Balta ja odaviskaja Magnus Kirt.
Päevakäpp: ükssilm Justusel pole kunagi oma kodu olnud

Postimees 

«Oi, mis see siin on? Pehme pesa? Vau, ma pole kunagi midagi nii pehmet tundnud! Hõõrun natuke siia vastu, keerutan ja pöörlen. Oiiii, milline rõõm,» mõtleb tõenäoliselt kass Justus. «Ja täis söögikausid - njämm! Ma pole kunagi seda kogenud, et toidukausid võiksid isetäituvad olla.»

Tallinnas võisteldi spagetisildade ehitamises

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Makaronidest ei saa tänapäeval mitte ainult keskkonnasõbralikke joogikõrsi, vaid neid saab kasutada ka inseneriõppes. Tallinna tehnikaülikoolis toimus järjekordne spagettidest sildade ehitamise võistlus.


PÕNEV: endine tippkõrgushüppaja on rajanud Raplamaale indiaaniküla

Ohtuleht 

Päris sageli arvatakse, et indiaanlaste elu mõistmiseks ja kogemiseks tuleb lennata tuhandete kilomeetrite kaugusele. Eesti kõrgushüppe siserekordi omanik Marko Aleksejev on rajanud Tallinna lähedale indiaaniküla, kus saab aja maha võtta ning minna unustamatuid elamusi pakkuvale jalgsi- või kanuumatkale.

Padar: Lemetti vabastamise soov näib kättemaksuna

Postimees 

Maaeluminister Mart Järvik (EKRE) ütles neljapäeval, et kui esmaspäeval peaks toimuma valitsuse erakorraline istung, siis tuleb tõenäoliselt kõne alla kantsler Illar Lemetti vabastamine. Opositiooni kuuluv endine mitmekordne põllumajandusminister Ivari Padar (SDE) näeb selles kättemaksu.

VÄIMELA PISARAID EI USU: aleviku elanikud võitlevad kanasita vastu

Ohtuleht 

Tartu halduskohus tühistas Võru vallavolikogu otsuse, millega lõpetati Väimelasse planeeritavate hiigelkanala kinnistute detailplaneeringu koostamine. Väimela rahvas on hiigelkanalale pisarateni vastu ja see on ka üks põhjuseid, miks volikogu kanalale juba eos kriipsu peale tõmbas. Nüüd on pall taas arendaja käes.

Glasgows veerandfinaali jõudnud Kuuba püsib olümpiakursil

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Meelekindlust ja head võitlejanärvi näidanud Kristin Kuuba (BWF 61.) lisas reede õhtul oma olümpiareitingusse veel 700 punkti, kui alistas Glasgows peetaval Scottish Openil kaheksandikfinaalis kolmes geimis sakslanna Fabienne Deprezi.

Komisjon soovitab sel aastal teadusraha taotlusvoorus muudatusi mitte teha

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Oktoobri alguses otsustas haridusministeerium pidurdada tänavust teadusprojektide taotlusvooru, kuna leidis, et valdkondadele jagatava raha proportsioone tuleks muuta. Nüüd on teaduspoliitika komisjon soovitanud käimasolevas taotlusvoorus muudatusi mitte teha.

Ainult 30 vaatajat: Ainar Ruussaar teeb Kohtla-Järve noortele telesaateid ja Neeme Kuningas teatrit

Ohtuleht 

„Räägitakse, et õpetaja töö on raske. Mis jutt see on, iga töö on raske. Aga tuleb välja, et õpetaja töö on ikka väga raske. Ma olen igal õhtul rontväsinud. Iga tundi valmistan ette nagu 45minutilist telesaadet, igal päev teen ma mitu 45minutilist saadet. Aga saatel on ainult 30 vaatajat,“ nii kirjeldab oma uut ametit staažikas ajakirjanik Ainar Ruussaar, kes õpetab Kohtla-Järve gümnaasiumis meediat ja ühiskonnaõpetust.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.