123ru.net

World News in Slovak

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Январь
2019

Все новости

V kotlinách sa ťažko dýcha

Pravda 

"Cítim tlak na pľúcach, akoby mi na nich niečo "ležalo"," ozvala sa do našej redakcie čitateľka Tereza z okolia Martina.
Libra vyťaží z brexitu

HNonline.sk 

Briti sa pripravujú na chaotický odchod z Únie, počúvajú o negatívnych hospodárskych prognózach, no podľa banky Goldman Sachs ich mena zmohutnie najviac zo skupiny G10.

Po dvoch rokoch. Real je najbohatší

HNonline.sk 

Španielsky gigant ako prvý klub histórie dosiahol príjmy viac ako trištvrte miliardy eur. Z trónu zosadil anglický Manchester United.


Nezadlžíš národ svoj!

HNonline.sk 

Vzdialenosť od numerických fiškálnych limitov nevypovedá celú pravdu o tom, koľko rozpočtového upratovania sa v ostatných rokoch udialo – ba dokonca ani to, koľko konsolidácie bolo treba.

Nájom ukončia pozemkové úpravy

HNonline.sk 

Ak ste chceli pozemky, ktoré ste dostali v minulosti do náhradného užívania, obhospodarovať i naďalej, museli ste v minulom roku o to požiadať na okresnom úrade. Po novom majú túto možnosť aj farmári, ktorí nadobudli náhradný pozemok prevodom. O konkrétnych situáciách pri prenajímaní pôdy hovoria experti.

Obec šetrí vďaka žetónom na smetiaky

HNonline.sk 

Triediť odpad a produkovať menej smetí motivuje svojich obyvateľov 168 slovenských obcí. Množstvový systém si pochvaľujú – šetrí im prírodu aj peňaženky.