123ru.net

World News in Turkish

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Январь
2019

Все новости
Van'da PKK/KCK operasyonu

Hurriyet.com.tr 

Van'da, PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik gerçekleştirilen operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.


Sivasspor'dan transfer açıklaması

Hurriyet.com.tr 

Sivasspor'un kulüp asbaşkanı Faruk Taşseten, Süper Lig'in 19. haftasında Trabzonspor ile yapacakları karşılaşmayı kazanmak istediklerini söyledi. Transfer hakkında da konuşan Taşseten, "Gelecek oyuncular var" dedi.

Startup'lar en çok bu hatalara düşüyor

Hurriyet.com.tr 

Dünyadaki startup’ların yüzde 42’si pazar ihtiyacını net analiz edemediği için kısa sürede kapanıyor. Araştırmalar, girişimlerin neredeyse yüzde 90’ının hüsranla bittiğini işaret ediyor.

Netmarble dünyanın en büyük 5 mobil oyun firmasından biri oldu

Hurriyet.com.tr 

Netmarble Corp. mobil arama firması App Annie'nin son raporuna göre, 2018'de iOS ve Google Play'de, toplam küresel tüketici harcaması dalında en büyük 5 şirket arasına girdi. Netmarble, sırasıyla Tencent, NetEase, Activision Blizzard ve BANDAI NAMCO'nun yanında yerini aldı.

ASELSAN ile Şişecam arasında iş birliği

Hurriyet.com.tr 

ASELSAN ile Şişecam Topluluğu arasında ortak projeler geliştirmek üzere iş birliği yapılacak.İki şirketin iş birliğiyle, ASELSAN'ın savunma sanayisine yönelik projelerinde kullanılacak standartlarda malzemelerin temininin yanı sıra ürün kompozisyonları ve optimizasyonu konularında yerli ve milli çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kripto paralara Davos etkisi

Hurriyet.com.tr 

İsviçre'nin Davos kentinde 49'uncusu düzenlenen Dünya Ekonomik Forumunda (WEF) kripto para birimleri piyasalarına ilişkin yapılan öngörülerin etkisiyle en yüksek hacimli 100 kripto para birimi arasından son 24 saatte 83'ü geriledi.

Fas’tan Körfez kriziyle ilgili açıklama

Hurriyet.com.tr 

Fas Dışişleri Bakanı Burita, "Fas, Körfez'de ne yaşandığıyla yakından ilgileniyor ve mevcut çatlağın onarılması, görüş ayrılıklarının giderilmesi sorumluluğunu taşıyor." dedi.

iOS 12.1.3 güncellemesinde hata çıktı! Yüklemeden önce dikkat

Hurriyet.com.tr 

Apple'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 12.1.3 güncellemesiyle telefonlarda bir dizi yenilik yapılmış, daha çok teknik sorunların giderilmesi sağlanmıştı. Ancak yeni iOS güncellemesinin beraberinde büyük bir sorunu getirdiği ortaya çıktı. Eğer telefonunuzun hücresel bağlantısında kopma sorunu yaşıyorsanız sebebini uzaklarda aramayın!