123ru.net

World News in Turkish

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Добавить новость
Октябрь
2020

Все новости
Şevval Şahin'e yapılan haksızlık mı?

Hurriyet.com.tr 

Şevval Şahin’in ‘Sorgu Sual’ programında “İstiklal Marşı’nı biliyor musunuz?”, “Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?”, “Fahrettin Koca’yı tanıyor musunuz?” sorularına yanıt verememesi sosyal medyada olay yarattı. Hürriyet yazarları konuyu değerlendirdi.

KPSS soruları cevapları ne zaman açıklanır? 2020 KPSS önlisans soruları ve cevap anahtarı

Hurriyet.com.tr 

KPSS önlisans soruları ve cevapları gündemde yer alıyor. KPSS önlisans oturumuna 25 Ekim’de giren adaylar heyecanla sınav sorularının ve cevaplarının yayınlanmasını bekliyorlar. Memur olmak isteyen adaylar merkezi olarak düzenlenen sınavlara mezuniyet durumlarına göre giriyorlar. Ön lisans oturumun adaylara 130 dakika süre verildi. Şimdi gözler kaç puan alınacağına çevrildi. Peki KPSS soruları cevapları ne zaman yayınlanır?

İşte MasterChef Türkiye'ye veda eden isim!

Hurriyet.com.tr 

MasterChef Türkiye'nin dün akşam ekrana gelen bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Eleme oyununda 6 yarışmacı tüm hünerlerini sergilerken finalde duygusal anlar yaşandı. 6 yarışmacının kıyasıya mücadele verdiği gecede elenen 10. isim belli oldu. İşte, MasterChef'e veda eden o yarışmacı...

İtalya'nın kredi notu yükseldi

Hurriyet.com.tr 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poors, İtalya'nın kredi notunu teyit ederken, görünümünü yukarı yönde revize etti.

Ayağa kalk Beşiktaş!

Turkiye gazetesi 

Bir grup siyah-beyazlı taraftarlar Ümraniye Nevzat Demir Tesislerine gelerek, kötü sonuçların artık son bulmasını istedi

Mevlid Kandili ne zaman, nedir? 2020 Mevlid Kandili tarihi

Hurriyet.com.tr 

Mevlid Kandili için geri sayım başladı. Müslümanlar her yıl kandil günlerini büyük bir heyecanla bekliyorlar. Bu kandiller arasında yılın son kandili olan Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak ediliyor. Peki 2020 yılı Mevlid Kandili ne zaman? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre kandil tarihi

Türkiye, rüzgar türbin ekipmanları üretiminde 5. sıraya yükseldi

Hurriyet.com.tr 

Avrupa’da rüzgar enerjisi sektörünü temsil eden en üst kuruluş olan Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (WindEurope) tarafından hazırlanan "Avrupa'da Rüzgar Enerjisi ve Ekonomik İyileşme Raporu”na göre yapılan sıralamada Türkiye, faaliyette olan 12 üretim tesisiyle Avrupa'da 5. sırada yer aldı.


Altın fiyatları 26 Ekim: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın düşer mi, yükselir mi?

Hurriyet.com.tr 

Altın fiyatları ile ilgili son dakika açıklamaları merak ediliyor. Çeyrek altın ve gram altın fiyatlarındaki değişiklikler araştırılıyor. Yatırım danışmanı Eda Karadağ konu ile ilgili, ‘Gram altın 483 TL çevresinde zaman zaman ons altına bağlı olarak geri çekilmeler görülüyor. Ancak mevcutta pozisyonlar gram altında korunabilir. Geri çekilmeler ilave alım yönünde değerlendirilebilir.’ dedi. Peki bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar? İşte güncel altın fiyatları…

Akıllı saatlerin kalp ritmini takip etmesi hayatı kolaylaştırıyor

Hurriyet.com.tr 

Amerikan Kardiyoloji Birliği ve Amerikan Kardiyoloji Koleji Bilimsel Kılavuzlar Komitesi Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, kalp çarpıntıları çok sık karşılaşılan bir sorun olduğunu belirterek, pek çok hastada çarpıntı anının EKG ile yakalama ihtimalinin yüksek olmadığını söyledi.

Son dakika haberi: Koronavirüs salgınına karşı bu hafta yeni kararlar bekleniyor! Salgına 'Aç-Kapa' önlemleri

Hurriyet.com.tr 

Tüm dünyanın kış alarmına geçtiği koronavirüs salgınıyla mücadelede il il uygulanan kararlara yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta yapılacak Bilim Kurulu toplantısında yeni kararlar alınacak. Türkiye’nin kasım ve aralık ayını bir dizi yeni önlemle geçireceği belirtiliyor. Uzmanlar buna ‘aç-kapa’ taktiği diyor. Salgının artış hızına göre yeni yasaklar olacak veya kaldırılacak.

Kimse durduramadı, ortalık karıştı! Hastaneye ve polise taş yağmuru...

Hurriyet.com.tr 

Ankara'da intihar eden ve hastanede hayatını kaybeden gencin yakınları, sağlık çalışanlarına saldırdı. Aynı kişiler, olay yerine gelen polis ekiplerini hastane bahçesinde taş yağmuruna tuttu. Olayda 3 polis memurunu yaralarken 3 polis otomobiline de zarar verdi. Saldırının ardından 20 kişi gözaltına alındı.

Yeni Türk Navtex’i Atina’yı panikletti

Hurriyet.com.tr 

Yunanistan, Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki çalışmaları için yayınladığı yeni Navtex’e, yine karşı Navtex ile cevap verdi.

BM kararları sorulunca Ermeni bakan cevap veremedi

Hurriyet.com.tr 

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Amerikan CNN International’a verdiği röportajda kendisine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının hatırlatılması üzerine zor anlar yaşadı.

Ru24.pro


Слухи, сплетни...

Новости Москвы на Moscow.mediaВсе города России от А до Я

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.