123ru.net

World News in Turkish

Новости от News-life.ru

News-life.ru
Октябрь
2019

Все новости

Instagram'da bazı filtreler kaldırılıyor

Hurriyet.com.tr 

Popüler sosyal medya platformu Instagram, aldığı yeni bir karar neticesinde bünyesinde bulunan bir dizi filtreyi kaldırıyor. Sıkça kullandığınız filterelerden birini ilerleyen günlerde göremezseniz şaşırmayın!

BTK'den posta sektörüne yönelik düzenleme

Hurriyet.com.tr 

Posta hizmet sağlayıcıları, BTK tarafından 1 Ocak 2020'de uygulanmak üzere alınan kurul kararı gereğince, hizmet sunumlarında azami teslim süresi, hizmetin kapsamı, kayıp/çalıntı/hasarlı teslimat gibi hallerde tazminat ödenmesi hususlarına ilişkin taahhütlerini 12 punto siyah harflerle açık, sade ve anlaşılır şekilde yazacak.

Bakan Varank'tan girişimcilere kredi programı müjdesi

Hurriyet.com.tr 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "KOSGEB'in girişimcilik destek programından yararlanan ya da yararlanmayı planlayan girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatıyoruz. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla, 50 bin liraya kadar alınan kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak" dedi.
Halıcıların hedefi ihracatta Çin'i geçmek

Hurriyet.com.tr 

Dünya makine halısı üretiminin yüzde 67'sini gerçekleştiren Türk halıcılar, toplam halı ihracatında birinci sırada olan Çin'i geçmek için ihracatı artırmayı hedefliyor.

DAİB'den 1 milyar 340 milyon dolarlık ihracat

Hurriyet.com.tr 

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği üyesi 17 ildeki firmalarca 9 ayda yapılan ihracat geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,76 artarak 1 milyar 340 milyon 406 bin dolar oldu.

Liseden kimya sektörüne üretim katkısı

Hurriyet.com.tr 

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde iki yıl önce sıvı deterjan üretimine başlayan Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü öğrencileri, döner sermaye sayesinde kurulan imalathanede yılbaşından bu yana 56 ton üretim yaptı.


Marka Yatırım Holding'e uyarı

Hurriyet.com.tr 

Yönetim kurulu başkanı Mine Tozlu olan ve neredeyse tamamı halka açık bulunan Marka Yatırım Holding'e, Borsa İstanbul kotasyon uyarısında bulundu.

Marmarabirlik'ten rekolte beyanı açıklaması

Hurriyet.com.tr 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa "Rekolte beyanları Marmarabirlik'in alım planından uzak olursa, kısıtlama da kaçınılmaz oluyor. Bu yıl bizim için ayrı bir deneyim yılı oldu." dedi.

Yasak ama satışı sürüyor! Ünlü kalp doktoru uyardı: 'Ani ölüme neden olabilir'

Hurriyet.com.tr 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gıdada taklit ve tağşiş yapılan ürünleri açıkladığı listede içinde ilaç etken malzemeleri yer alan bitki çayları ve çikolataların satışı birçok yerde sürüyor. Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Ritim bozukluğu nedeniyle ani ölümlere neden olabilirler" dedi. İstanbul polisi de bu tür ürünlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Karabük’te inanılmaz anlar! Her şeyi kaydettiler…

Hurriyet.com.tr 

Karabük’ün tanıtım filmini çeken 2 arkadaş, kullandıkları Drone uçurumda ağaçlara takılı kalınca kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Drone'u bulduklarında sağanak yağmura yakalanan arkadaşlar çektikleri tüm zorlukları ve yağmurda yıldırım düşme anını kameraya kaydetti.

Çok ucuz! Şifa niyetine tüketiliyor

Hurriyet.com.tr 

Elazığ'da organik olarak yetiştirilen elips şeklindeki tombul patlıcanlar içine konulan ürünlerle fırına veriliyor. Kış aylarında hastalıkları önlediği iddia ediliyor.

10 yıl önceki kavga nedeniyle öldürüldü

Hurriyet.com.tr 

ADANA'da 10 yıl önce amcasını dövdüğünü iddia ettiği kuzenleriyle kavga eden Eray Demir Keskin, (26)  tabancayla başından vurularak öldürüldü. Keskin'in 2 amca oğlu tutuklandı.

PKK/YPG’li teröristler Tel Abyad’ı köstebek yuvasına çevirmiş

Hurriyet.com.tr 

BARIŞ Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG’den arındırılan Suriye’nin Tel Abyad kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerinin meskun mahal operasyonu devam ediyor. Kentteki arama tarama çalışmaları sırasında birlikler çok sayıda tünele ulaştı. Tel Abyad'ı köstebek yuvasına çeviren teröristlerin çok farklı noktalardan çıkışı olan kilometrelerce uzunluğunda birçok tünel ile hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca operasyonlar sırasında birçok tünelde tuzaklanmış... Читать дальше...

Trabzonspor'da rota Avrupa Ligi'ne çevrildi

Hurriyet.com.tr 

Süper Lig'de üst üste 3 galibiyet alan Trabzonspor'da rota Avrupa Ligi'ne çevrildi. Perşembe günü sahasında Krasnodar'ı ağırlayacak olan bordo-mavililer, Rus ekibini yenerek grubundaki puanını 4'e çıkarmak istiyor.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.