123ru.net

World News in Turkish

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Ноябрь
2018
123456789101112131415161718
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Все новости

Konut çıkarması

Hurriyet.com.tr 

Yabancıların ve yurtdışında yaşayan Türklerin Türkiye’den mülk edinmesini kolaylaştırmak için yurtdışı tanıtım ve satış ofisleri kurulacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılacak çalışmayla yıllık 4.5 milyar dolar olan satışın kısa vadede 10, uzun vadede 30 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.
9 ayda 6.4 milyar TL’lik yatırım

Hurriyet.com.tr 

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, her zaman ve her koşulda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettiklerini belirtti.

Macaristan’a 400 milyon Euro yatırım

Hurriyet.com.tr 

Polat Holding, Macaristan’da yatırıma hazırlanıyor. Macaristan’ı Avrupa’da bir üs olarak ele aldıklarını söyleyen Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 3-4 yıl içinde Macaristan’da yenilenebilir enerji ve gayrimenkul yatırımı yapacaklarını ifade etti.

Marka merakı ithalatı arttırdı

Hurriyet.com.tr 

Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Türk makine ihracatının yüzde 20 artışı yakalayacağını ancak 10 milyar dolarlık dış ticaret açığı verildiğini söyledi. Karavelioğlu, “Büro makineleri ve motor hariç, pompa ve kompresör, iş makineleri, takım tezgâhları ile tekstil ve konfeksiyon makinelerindeki ithalatta marka özentiliği önemli rol oynuyor” dedi.

Turizmciler İzmir’de buluşuyor

Hurriyet.com.tr 

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçileri İzmir’de buluşturan Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi, bu yıl 6 – 8 Aralık 2018 arasında düzenlenecek 12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ortaklığıyla, Fuar İzmir’de gerçekleşecek.


Bu gidişle hapı yutacağız

Hurriyet.com.tr 

- Hatalı antibiyotik kullanımı, dirençli bakteriler yani ‘süper mikroplar’ı çoktan yarattı bile. Sadece Avrupa ülkelerinde her yıl yaklaşık 33 bin, tüm dünyada da 700 bin kişi bu süper mikropların yol açtığı enfeksiyonlardan yaşamını kaybediyor. Sorun bu hızla büyürse 2050 yılından itibaren her yıl toplam 10 milyon kişinin dirençli bakteri enfeksiyonları nedeniyle öleceği hesaplanıyor. Bu tabloya ‘antibiyotik kıyameti’ de deniyor.

Birkaç tane aklı evvel sopalık başhekim

Hurriyet.com.tr 

AK Parti Ordu Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız, acil olmayan ameliyatların yapılmaması ile ilgili medyada çıkan haberlerle ilgili, “Bizim birkaç tane aklı evvel başhekim, ‘Hastanede ağır ameliyatlar yapmayın’ diye resmi yazı yazmışlar servislere. Öyle birkaç tane belge var. Tabiri mazur görün, bunlar sopalık da...” açıklamasını yaptı.

Enginyurt açıklaması: ‘MHP’yi bağlamaz’

Hurriyet.com.tr 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’yle ilgili açıklamaları tepki çeken MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’la ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

AK Parti’de ‘hanımağa’ sürprizi

Hurriyet.com.tr 

AK Parti’de Sinop belediye başkanlığı için karakucak güreşlerinin ilk kadın hanımağalarından da olan işkadını Ayşe Serpil Yıldız’ın adının öne çıktığı belirtiliyor. Yıldız, daha önce de AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu.

İstanbul’a vurulan hançeri çıkaracağız

Hurriyet.com.tr 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da CHP’li 961 mahalle temsilcisiyle buluşup yerel seçim startı verdi. Kılıçdaroğlu, “16 yıldır İstanbul’u yönetiyorlar. ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’ diyorlar. İstanbul’un böğrüne saplanan hançeri söküp almak da bize nasip olacaktır” dedi.

12 kişi serbest, bir tutuklama

Hurriyet.com.tr 

Gezi Parkı eylemleri soruşturması kapsamında bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Osman Kavala’nın başkanlığını yaptığı Anadolu Kültür AŞ’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişi serbest bırakıldı. Gözaltında 99 soru yöneltilen akademisyenlere yurtdışı yasağı getirildi. Bir kişi ise tutuklandı.

Gazi Mustafa Kemal’e hakaret ettirmeyiz

Hurriyet.com.tr 

- İstanbul’da 5 millet bahçesinin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Çevrecilik adına yakıp yıkanlar, Gezi olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler, gelip şu millet bahçelerine baksınlar ve gerçek çevrecilik nedir görsünler” dedi. Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal’e ve inancından dolayı kimseye hakaret edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

İstanbul anketinden çıktılar

Hurriyet.com.tr 

İKTİDAR Partisi, en fazla önem verdiği İstanbul için rapor hazırladı. İstanbul için yaptırılan anketlerde, başkan görülmesi istenen isimler listesinde sırasıyla Kadir Topbaş, Binali Yıldırım ve Mehmet Müezzinoğlu’nun ismi çıktı.

10 ilde 5324 taksi denetlendi

Hurriyet.com.tr 

EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM) koordinesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Konya, Gaziantep, Mersin, Bursa ve Kocaeli’de eşzamanlı olarak 448 noktada, 1484 polisten oluşan 457 ekibin katılımıyla “Taksi Uygulaması” adı altında 5324 taksi denetlendi.

Bırakılan 14’lük hacker aranıyor

Hurriyet.com.tr 

ANKARA’da yaşayan Önder Tandoğaç, internet üzerinden banka hesabına girildiğini ve bir bilgisayar firmasından 5 bin 499 TL’lik alışveriş yapıldığını belirterek şikâyetçi oldu.

Boğaz yakan zarf kapandı

Hurriyet.com.tr 

GİRNE Amerikan Üniversitesi’nin Zeytinburnu’ndaki binasına 4 Temmuz 2018 günü göndericisi belli olmayan kapalı bir zarf gönderildi. Üniversitenin Türkiye Genel Koordinatörü Hüseyin Ata zarfı açtığında içinden 3 sayfa kâğıt çıktı. Kâğıtların üzerinde farklı dillerde yazılar yazıyordu...

FARUK BEŞER : Gençlerin bilgi kontrolünde heyecana ihtiyacı var

YeniSafak.com 

Altmışlı yılların sonu ile yetmişli yıllar bizim öğrencilik yıllarımızdı. İmam Hatip orta kısmını çok iyi hatırlamıyorum ama lise ve yetmişlerdeki üniversite yıllarımız heyecanımızın zirvede olduğu yıllardı. Slogan atma, can ciğer arkadaşlarınızla yürüyüş yapma, inandığınız dava ...

EROL GÖKA : Akıllı aygıtların elinde tutsak gençlerimiz (IV)

YeniSafak.com 

“İ-Nesli” yazarı J. M. Twenge, 1995’ten sonra doğan ve akıllı telefonların dünya çapında yaygınlık kazandığı 2012 yılında ergenlik döneminde bulunan gençlerin özelliklerini saptamaya odaklanıyor. “İ-Nesli”nin bir özelliği de hayli hassas, kırılgan ve kaygılı oldukları için güvenl...