123ru.net

World News in Estonian

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org

Первые новости сегодня

"Radar": Jevgeni Ossinovski: Minu isiklik seisukoht oli, et Reinsalu ei peaks jätkama

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski on viimaste kuude jooksul olnud mitmel korral kahvlis. Reiting langeb... Читать дальше...

Все новости

„Saime peaaegu aasta harjuda mõttega, et me ei lähe olümpiale.“

Ohtuleht 

Kui jätta kõrvale vigastusest taastuv freestyle-suusataja Kelly Sildaru, siis Pyeongchangi taliolümpiale mitte pääsenud tervetest sportlastest kõrgeimal tasemel on kahtlemata curlingumängijad Marie Turmann ja Harri Lill. Mis tundega nad vaatasid võistlust, mille kaht medalipaari hiljuti võitnud on?
Hannes Võrno, miks sa vassid?

Ohtuleht 

Kired eelmisel nädalal teleekraanile naasnud Hannes Võrno ümber ei taha vaibuda. Kriitikud materdasid teleedetabeli tippu lennanud Võrno esimese saate „Hannes Võrno 33 minutit“ maatasa. Teine saade on aga ajanud meediainimeste harja punaseks: miks ta vassib otsesaates, väites, et möödunud kevadel LPs ilmunud tema lahutuslugu oli puhtalt ühepoolne, sest ajakirjandus ei võtnud temaga ühendust võtnud?

KONTORISALADUSED: „Kui olin kohvikus ettekandja, seksisin kohviku omanikuga.“ 

Ohtuleht 

Kahel tuhandel eestlasel paluti anonüümselt vastata küsimustele, mis puudutasid tööelu varjupoolt ja millest avalikult ei räägita. Nii said vastajad karistust kartmata tunnistada, et on kontoris, näiteks joonud, magama jäänud või seksinud. Küsiti ka ahistamise, nuhkimise ja varastamise kohta. Tööpsühholoog Taimi Elenurm selgitab, mis ikkagi sunnib inimest töö ajal keelatud asjadega tegelema.

Kristjan Jõekalda: "Olen saanud Teet Margna kohta rohkem teada kui eelneva 20 aastaga kokku."

Ohtuleht 

„Tunne läheb võrreldes esimese saatega iga korraga aina paremaks. Võib-olla vaatajad ei märka, aga mul on igal juhul samm pikem, julgust rohkem, lõug enam ei värise! Ausalt öeldes olen saanud Teet Margna kohta rohkem teada kui eelneva 20 aastaga kokku,“ tunnistab homme 100. osani jõudva saate “Nädalalõpp Kanal 2ga” saatejuht Kristjan Jõekalda. „Kahjuks jääb meil väga palju toredaid laulunumbreid tegemata, sest Kristjan ei taha laulda. Sellest on väga kahju!“ lisab saatejuht Teet Margna.

Kas on rohtu, mis avitab? Kuidas saaks elusalt ja tervelt üle raudtee?

Ohtuleht 

Rong oli just peatusest liikuma saanud, kui eile kella 8.40 paiku kõlas vali mürtsatus. Nimelt sõitis Sauel Elroni rongile otsa valge kaubik. Ilm oli ilus, päike lõõmas, raudtee mõlemale poole hästi nähtav. Kuigi ülesõidukohal pole tõkkepuid, põles fooris autojuhile punane tuli. Miks see ei hoidnud 1955. aastal sündinu kaubikujuhti tagasi, oli eile veel selgusetu, Mees viidi haiglasse.


Lauri Hussar: kes tappis Elaine Herzbergi?

Postimees 

Kas te teate, mis seob Bridget Driscolli ja Elaine Herzbergi? Olgu öeldud, et mõlema naisterahva elutee lõppes traagiliselt. Mõlemad käisid elutee lõpus oma viiekümnendat aastakümmet ning mõlemad olid maailma esimesed autoõnnetuse ohvrid.

Juhtkiri: võrdsed mängureeglid kõigile

Postimees 

Kui Postimees korraldas 1995. aastal tänavaküsitluse, et teada saada, milline on eestlaste suhe internetiga, kehitasid pooled õlgu, kuna polnud internetist kuulnud. Täna kaks aastakümmet hiljem ei kujutaks maailma ilma internetita ette. Kiirus, millega info ühest planeedi otsast teise liigub, annab võimaluse uudistest silmapilk teada saada. Ja mitte ainult massimeediast, vaid ka oma sõpradelt ja tuttavatelt. Mõned nooremad inimesed polegi ehk elus entsüklopeediat või sõnaraamatut käes hoidnud, kuna internetist leiab vastuse ükskõik millisele küsimusele. Читать дальше...

Merivälja kooli direktor sattus rünnaku alla

Postimees 

Kohalikud seltsid ja lapsevanemad saatsid linnavalitsusele umbusaldusavalduse Merivälja kooli direktori Kaja Laanmäe vastu, kellele süüks pandavate asjade nimekiri kujunes kuue lehekülje pikkuseks.

EL üritab võtta Salisbury suhtes kindlamat hoiakut

Postimees 

Tänasel õhtusöögil Brüsselisse ELi Ülemkogule tulnud kolleegidega annab Briti peaminister Theresa May ülevaate Salisbury keemiarünnaku uurimisest ning tõenäoliselt mõistetakse Venemaa selgesõnalisemalt hukka kui esmaspäevasel välisministrite kohtumisel.

KOHALIK VAADE. Venemaa jälgib huviga valimisi Mehhikos

Postimees 

Hoiatus tuli Ühendriikidest. Raportis, mille senati välissuhete komitee saatis toonasele välisministrile Rex Tillersonile, oli kirjas: hiljutised teated sellest, et Venemaa kasutab kõrgtehnoloogiat sekkumaks Mehhikos eelseisvatesse valimistesse, tekitavad suurt muret.

​Eestlased reisivad rohkem kui kunagi varem

Postimees 

Mitu Eesti reisiettevõtet on täheldanud, et eestlaste reisiharjumused on viimastel aastatel muutunud. Nimelt ei piisa eestlastele enam lihtsalt soojast päikesest, vaid otsitakse üha rohkem elamusi.

Junckeri «okseleajav» õnnitlus Putinile ärritas britte

Postimees 

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri õnnitlussõnad Vladimir Putinile presidendivalimiste võidu puhul olid nii soojad, et jõudsid uudistesse, kus nii Politico portaal kui Briti päevaleht The Times kasutasid juba pealkirjas väljendit «okseleajav».

Kes maksab naabervallas õppiva lapse eest?

Postimees 

Haridusministeerium proovib leida lahendust, kuidas muuta seaduses sätet, mille riigikohus hiljuti põhiseadusvastaseks tunnistas. Küsimus puudutab teises omavalitsuses koolis käivaid lapsi ning selle lahendamine võib osutuda keerukaks: juba on ministeeriumile esitatud üks rohkem kui 600 000-eurone nõue ning see võib olla alles algus.

Allakäik tööturul algab 40ndates

Postimees 

«Ebavõrdne kohtlemine vanuse alusel on miski, mis meid kõiki kõnetab,» ütles töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski eilsel konverentsil «Vanus on vaid number! Kas ka tööturul?». Ta lisas, et suurem osa inimesi peab elu jooksul taluma vanusepõhist diskrimineerimist.

Tänavusel Postimehe arvamusliidrite lõunal uuritakse tehisintellekti

Postimees 

Ajaleht Postimees ja Eesti Meedia korraldavad täna Tallinnas järjekorras juba kuueteistkümnenda arvamusliidrite lõuna. Teemal «Mina, robot. Kas usaldame inimeste maailma tehisintellektile?» kõnelevad vandeadvokaat Karmen Turk ja spordibioloog Kristjan Port. Postimees teeb arvamusportaalis ettekannetest otseülekande.

Rakvere uue muinasjutu peategelane - viis aastat Soomes töötanud Elia Lulla

Postimees 

Mullune võrkpalli Balti liiga üllatusvõitja Rakvere avaldab imelisi muinasjutte juba sama tihti nagu tänapäeva menukamad kirjanikud – üks hitt aastas. Ka tegelaskujude valimisel pole amatöörmeeskond tagasi hoidnud. Nende tänavuses eduloos kehastab peategelast sportlaskarjääri parimad aastad Soomes laomehena töötanud Elia Lulla.

Oma lõbuks suures võrkpallis tagasi

Postimees 

Mullune võrkpalli Balti liiga üllatusvõitja Rakvere avaldab imelisi muinasjutte juba sama tihti nagu tänapäeva menukamad kirjanikud – üks hitt aastas. Ka tegelaskujude valimisel pole amatöörmeeskond tagasi hoidnud. Nende tänavuses eduloos kehastab peategelast sportlaskarjääri parimad aastad Soomes laomehena töötanud Elia Lulla.

Tamme kool saab lifti, aga ruumi ikka pole

Postimees 

Sel aastal tehakse Tamme koolis osaliselt remonti, milleks on ette nähtud üle miljoni euro. Ehitusseadustiku järgi peab koolimajas olema ka juurdepääs liikumispuudega inimestele ning seetõttu ehitatakse muu hulgas sisehoovi majaväline invalift.

Postimehe video: noortel mitmevõistlejatel uue hooaja eel uus lähenemine

Postimees 

MITMEVÕISTLUS. Eesti kergejõustiku järelkasvu koondavasse Utilitase kuueliikmelisse tiimi kuulub sellest aastast kolm mitmevõistlejat: Risto Lillemets (20), Karel Tilga (20) ja Taavi Tšernjavski (23). Valik pole juhuslik – just mitmevõistluses on Eestis konkurents kõige tugevam, kui augustis toimuva Berliini EMi normi 7850 punkti ründab potentsiaalselt kaheksa kümnevõistlejat. Et Berliini sõidab koduse edetabeli kolm paremat, noori talente ei hirmuta. Pigem vastupidi.