123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
0 Добавить новость
Сентябрь
2020

Все новости

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Tartu ülikool sai aegade noorima tudengi

Ohtuleht 

Kui Laurentz Johan(nes) Forbes (ka Forbus) Tartu ülikoolist päev enne oma üheksandat sünnipäeva 13. septembril 1638 matrikli sai, siis ei astunud ta samuti õppima asunud vanema venna, peagi 14aastaseks saava Ernst Johani, käekõrval sisse praegusest peahoonest, mis ju alles pea 200 aastat hiljem valmis sai. Academia Gustaviana asus arvatavalt praeguse peahoone tagant Toomele tõusva jalgtee servas.

Kiirjooks Eestis: välejalgu on alati olnud ja on ka tulevikus

Postimees 

Oleme Postimehe kergejõustiku alarühmade analüüsiga jõudnud kiirjooksu juurde. Ala hetkeseisu ja tulevikuväljavaateid aitavad lahti rääkida Eesti kiireim mees Marek Niit ning endised sprinterid, nüüdsed treenerid Tiina Torop ja Rauno Kirschbaum.
Kangert valis grupisõidu, Taaramäe jäi koju

Postimees 

Sel nädalal selgitatakse jalgratta maanteesõidu maailmameistreid Itaalias Imolas, kus on stardis kolm Eesti meest: grupisõidus lähevad riigi au kaitsma Tanel Kangert ja Peeter Pruus, eraldistardis on võistlustules valitsev Eesti meister, 18-aastane Gleb Karpenko.

Tšehhi vahetas viiruse tõusulaines välja tervishoiuministri

Postimees 

Euroopa koroonaviiruse nakatumismäära tabeli teisel kohal on Tšehhi, mis erinevalt Hispaaniast paistis kevadel silma eduka viirustõrjega. Peaminister Andrej Babiš tunnistas, et valitsus tegi vea, leevendades suve vältel märgatavalt piiranguid koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks.

Kolmapäeval kell 11 "Otse uudistemajast": Alaveri toimik

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Sel kolmapäeval on ERR.ee veebisaates "Otse uudistemajast" spordiajakirjanikud Maarja Värv ja Peep Pahv. Nendega vestleb pärast pikka õiguslikku võitlust avalikuks saanud Mati Alaveri uurimistoimikust Anvar Samost.

Keeruline hooaeg ei murdnud raudmehi

Parnu Postimees 

Duatloni- ja triatlonientusiast Enn Kübar, kes on siinse Raudmehe spordiklubi president ja eestvedaja, ütles äsja lõppenud hooaja järel, et koroonaviiruse kiuste sai kolmest sarjast tehtud kaks.

Tutiga tihane kogub talvevarusid

Parnu Postimees 

Sellest, et metsas on üle mindud sügisrežiimile, annavad tuule lennutata­vate värviliste haava- ja kaselehtede kõrval märku linnud. Tormakalt sakutavad tammedelt tõrusid pasknäärid, kes just nendega sahvreid täidavad. Talvevarusid soetavad aga pisemadki metsaelanikud. Tutt-tihased on just nüüd kõrgematelt metsakorrustelt, igihaljaste männi- ja kuuseokste keskelt, madalamale laskunud, et otsida samblavaibalt ja põõsastelt seemneid ning ämblikke – ikka selleks, et paiksete lindudena pikkadel talvekuudel leiduks nokaesist.

Evelin Liiva: Kuidas jääb naiste vägivallaga meeste vastu?

Parnu Postimees 

See on üks raske ja keeruline teema. Alustuseks sellepärast, et naisena tean, kuidas mingid teemad mõjuvad osale naistele punase rätikuna. Teisalt see­pärast, et see on teema, millest ei kipu rääkima mehed ega naised. Ma tahan rääkida naiste vägivallast, mis hävitab mehi nähtamatult ja millest mehed ei räägi.

Kisakänd, kodutu hunt ja nimetu kivihunnik linnapea kabinetis

Parnu Postimees 

Elu ega kunsti ei pea alati liiga ­tõsiselt võtma. Kui kodulinna volinikku pani hiljuti kukalt kratsima abstraktne kunst, kus teostel on arusaamatud pealkirjad või puuduvad need üldse, siis sel kuul Pärnu linnagaleriis raekojas avatud näitusel “Per­formatiivne Pärnumaa” võib liialt tõsimeelsel vaatajal aju lausa kokku joosta.

Alexandra Saarniit: lõhestamine valijate nimel

Postimees 

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas koalitsioonipartneritele eelnõu abielu mõiste rahvahääletuse kohta. «Abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline püsiv liit». Jah või ei? Martin Helme sõnul on rahva arvamust tingimata vaja teada saada, ühtlasi on abielu määratlemine koalitsiooni suurim südame- ja väärtusasi. Olukord on liiga jabur, et olla tõsi.

Mis on Hispaanias lahvatanud ränga viiruspuhangu taga?

Postimees 

Eelmisel nädalavahetusel oli Madridi kesklinn rahvast täis. Inimesed poodlesid ja nautisid hiliseid suvetunde baaride terrassidel. Rahvahulki oli kummaline näha, sest haiglad on jälle täitunud Covid-19 haigetega ja Hispaania pealinn on kõige suurema viiruslevikuga linn Euroopas.

Finantsinspektsioon pelgas Danske panga hiiglasejõudu

Postimees 

Finantsinspektsiooni (FI) juht Kilvar Kessler tunnistas Postimehe otsesaates, et rahapesu tõkestamine on Eestis olnud keerukas ja kohati riskantne. «Mõtlesime, mis saab, kui Danske Bank kogu oma võimsusega meile peale langeb?» meenutas ta. Kessleri sõnul on FI lähenenud rahapesu tõkestamisele leebelt, aga vajadusel väga karmilt. «Põhimõtteliselt Danske äri keelasime ära 2014. aastal ja 2019 – pood Eestis kinni. See on ikkagi kõige raskem karistus, nagu surmanuhtlus!» lausus ta.


Nike peakorterist lahkunud eestlane: see oli nagu suur mull

Postimees 

Kristjan Luha peaaegu 20 aastat kestnud kadestamisväärne karjäär Nike kõrgemas liigas sai möödunud suvel märkamatult läbi. Luha tuli koos perega kodukamarale tagasi ja teeb nüüd hoopis midagi muud. Ta aitab üles ehitada põllumajanduse idufirmat eAgronom ja saab Eesti keskmist palka.

Briti valitsus proovib pidurit tõmmata

Postimees 

Ühendkuningriik võttis esmaspäeval vastu täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Kõik Inglismaa pubid ja restoranid peavad uksed sulgema kell kümme õhtul. Kõigil, kel on võimalik kodust töötada, palutakse seda teha. Varasemast kehtib n-ö kuue reegel, mis näeb ette seltskondade piiramist maksimaalselt kuuele inimesele.

Alaveri kohtutoimik paljastab salasuhtluse Saksa dopinguarstiga

Postimees 

«ERR oli viga!!!», «Homme on kõik punane», «Whatsapp! Deinstalli», «KÕIK, KES on – pane lukku!!!», «LÄTI KAUDU – MINEMA!» - need on mõned üksikud hüsteeriliselt mõjuvad näited kritseldustest, mis on kantud Mati Alaveri päevikusse 1. märtsil 2019. aastal.

Anders Tegnell: «Rootsis teist lainet ei tule»

Postimees 

Varasügisene Stockholm on täis päikesepaistet ja vanainimesi. Nad lükkavad aeglaselt enda ees rulaatoreid, kiirustavad ringi kepikõndi tehes või vajuvad sügavale mõtiskellu välikohvikuis kaneelisaiakese ja kohvitassi taga. Peaaegu keegi neist ei kanna maski, nagu ei tee seda ka nooremad. Stockholmi metroovaguneis, asutustes ja tänavatel nägin viie päeva jooksul näokattega inimesi ehk kokku paarikümmet.

Слухи, сплетни...Слухи, сплетни...

Новости Москвы на Moscow.mediaВсе города России от А до Я

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.