123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Игорь Маковский

Игорь Маковский открыл VIII Коллегию «Россети Центр» и «Россети Центр и Приволжье» в Москве

Август
2022
12345678910111213141516171819
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Luubi all ⟩ Raul Kirjanen: tundub, et kõik eestlased on saanud metsateadlaseks

Postimees 

Kuna metsade ökosüsteemi varitsevad väga suured ohud, mis tulenevad nii kliima muutumisest kui ka võõrliikide sissetungist ja haigustest, peab Eesti suuremaid maaomanikke Raul Kirjanen tähtsaks, et me ei vaata lihtsalt kõrvalt, mis saama hakkab, vaid otsime teadmisi ja kogemusi, mida teha, et Eestis oleks ka saja aasta pärast ilusad ja terved metsad.AK AJALUGU ⟩ Riia-Pihkva kivitee – ununenud magistraal ja äritänav

Postimees 

Kuni 1917. aastani Liivimaa kubermangu osaks olnud Eesti lõunapoolsetele maakondadele oli Riia Tallinnast palju olulisem metropol. Näiteks käis Riia kaudu Mulgimaa globaalne linaäri, mis tõi 19. sajandi teisel poolel kiire jõukuse kasvu ja mida üldiselt teatakse. Seevastu Võromaa majanduslikust kullasoonest, kui selle lõunaserva hakkas läbima moodne Peterburi-Pihkva-Riia maantee, teatakse väga vähe, kirjutab ajakirjanik Aimar Altosaar.

INTERVJUU ⟩ Arvi Altmäe – aateline ja erakordselt tegus koolijuht

Postimees 

Eesti riikliku iseseisvuse taastamisel oli võtmeroll pretsedenditul rahvaalgatusel, kui Eesti sünnijärgsed kodanikud end registreerisid ning valisid Eesti Kongressi delegaadid. Nende ülesandeks oligi taastada Eesti Vabariik. See hiiglaslik töö tehti ära tuhandete vabatahtlike energiaga, kuid päris ilma materiaalse baasita – kontoriruumide ja -tehnikata – ei olnud ka võimalik hakkama saada. Tallinna Ehitus- ja Mehhaanikatehnikumi isamaaline õpetajaskond eesotsas direktor Arvi Altmäega pakkus neid võimalusi. Читать дальше...

Загрузка...


NÄDALA LOOMAAED ⟩ Suhtlemisaldis Tori pidi haigustele alla vanduma

Postimees 

Kolmapäeva hommikul suikus igavesse unne eakas aasia emalõvi Tori. Tallinna loomaaias sel sajandil elanud kolmest aasia lõvist elas tema kõige kauem, koguni 17 aastat, viis kuud ja 28 päeva. Ta pakkus loomaaednikele ja loomaaia külalistele palju rõõmu ja toredaid hetki.

Väsimatuid «võtmehoidjaid» 20. august eriti ei rõõmusta

Postimees 

Vanemate meeste sõpruskond hoiab hingeõhu abil kustumast 1938. aasta põhiseadusest süttinud tulukest ja usub, et õigusjärgse Eesti Vabariigi taastamine võib seista alles ees, sest volituste üleandmine 1992. aastal polnud nende arvates seaduslik.

Kuumalainega tuleks juua rohkem vett ja olla ettevaatlik

Postimees 

Viimased nädalad on pakkunud rohkesti soojakraade ning lähipäevadeks prognoosib keskkonnaagentuur õhutemperatuuri tõusu üle 30 kraadi. Tallinna Kiirabi juht soovitab kõigil juua keskmisest rohkem vett ning krooniliste haigustega inimestel teha õuetoimetusi näiteks hommikutundidel.

Luubi all ⟩ Kellele kuulub Eestimaa?

Postimees 

Eesti riik on kümne aastaga maha müünud ligi 40 000 hektarit maad, Eesti inimesed veelgi rohkem. Kes on aga selle maa ära ostnud? Kes rohkem metsa, kes põldu, kes hoopis väikejärvi? Selgust annab andmebaas maad.ee, mida ettevõtja ja analüütik Aarne Kask on pidanud juba 2013. aastast.

ESMASPÄEV, 22. august

Parnu Postimees 

NÄITUSPärnu muuseumis püsiekspositsioon “11 000 aastat ajalugu – elamusi vanast ajast”. Ehtenäitus “For Sale / Not For Sale”. Avatud T–P 10–19.

ME SAAME HAKKAMA ⟩ Vaimset tervist tuleb hoida samamoodi kui füüsilist

Postimees 

Terved luud-kondid, kuskilt väga ei valuta ja süda ka vist enam-vähem lööb – mida muud see korras tervis ikka tähendab. Kui oleks teisiti, oleks elu häiritud. Järelikult luumurdude eest püüame end ja oma võsukesi hoida, imelikult käituv pulss ja häiriv valu panevad perearsti juurde pöörduma. Mõni käib kogu elu tublilt trennis, teine avastab küpses eas pikamaajooksu, krõbistab usinalt vitamiine või kipub talvel jääauku suplema. Kehaline tervis on tähtis ja seda võiks hoida, sellepärast.

NÄDALA AED ⟩ Tegus suvelõpp aias

Postimees 

Suve lõpp on aiapidajale peaaegu sama kiire aeg kui kevad, võib-olla toimekamgi. Aiaviljad ja maitsetaimed vajavad kogumist-hoidistamist, kuid aed vajab endiselt hooldust ning ettevalmistusi tuleb teha ka ­kevadhooajaks, et järgmise aasta aiailu ja saak ei kannataks.


Музыкальные новости
Юрий Шевчук

Суд оштрафовал Шевчука на 50 тысяч рублей

Персональные новости
Владимир Путин

Реализация в Мордовии национальных проектов, предложенных Президентом России Владимиром Путиным

SUVEKULTUUR ⟩ Eesti rokilegende pildistanud Tõnu Talivee: elu on täis õnnelikke juhuseid

Postimees 

Tulihingelise Eesti rokipärandi jäädvustaja Tõnu Talivee fotonäitus 1970–1990 Eesti rokkansamblitest on septembri keskpaigani üleval Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu klaasgaleriis. Toona oli tema eripäraks filmi tundlikkust tõstva ilmuti kasutamine, et vältida välguga pildistamist – see on andnud talle võimaluse teha pilte artiste ja publikut häirimata.

NÄDALA PERSOON ⟩ Mihhail Lotman: et tulevikus nautida vene kultuuri, peame valgustama ka selle tumedaid külgi

Postimees 

Poliitikul, keele- ja kirjandusteadlasel Mihhail Lotmanil (69) on käed tööd täis. Seaduseelnõude kõrval on tema arvutiekraanil kreekakeelne Bütsantsi tekst maailma loomisest. Parajasti on ta ka lõpetanud teadusartikli pääsukesest. «Minu uurimus pole siiski zooloogiline, vaid luulest,» ütleb ta. Artikkel on küll lühike, aga ta on kirjutanud seda muuseas juba mitukümmend aastat.Москва

Что с сайтом 123ru.net (нас читают и публикуются у нас). Уже более 70 млн. просмотров в мире.
Губернаторы России
Москва

Собянин рассказал об участии Москвы в тушении пожаров в Рязанской области

Новости Крыма на Sevpoisk.ru
Симферополь

Поезда в Симферополь, Севастополь и Евпаторию задержали после взрывов в Джанкое

Частные объявления


Авто в России и мире
Москва

Литой асфальт укладывают на четвертом этапе строительства трассы М-12 в Нижегородской области


Коронавирус в России
Москва

9080 случаев коронавируса выявили в Москве за сутки


Спорт в России и мире
Москва

Более сотни пилотов поучаствовали в соревнованиях по мотоспорту в Печатниках


Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса
Уимблдон

Отец теннисистки Рыбакиной рассказал о ее желании уйти из спорта перед Уимблдоном


Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире
Москва

Роспотребнадзор не выявил загрязнение воздуха в Москве

Путин в России и мире
Москва

В заявлении Путина увидели «ядерный» сигнал для НАТО


Лукашенко в Беларуси и мире
Минск

Лукашенко потребовал максимально обеспечить белорусов местными продуктами
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире
Киев

В Киеве грядут репрессии : Зеленский спешит сместить главкома


Навальный в России и мире
Москва

Дерипаска будет судиться с Навальным и изданиями, распространившими порочащий его роликЗдоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...Фрэнк Синатра

Музыка: Почему легендарный Фрэнк Синатра потерял главную любовь своей жизниМосква

Первого владельца договора страхования «Дачная амнистия» наградили в Подмосковье

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.netСпонсоры 123ru.net