123ru.net

World News in Estonian

Новости от News-life.ru

News-life.ru
Сентябрь
2019

Все новости
Ränkeli uus amet: kuue kuuga laskesuusatajaks

Postimees 

Murdmaasuusatajana kahele olümpiale jõudnud ja MK-sarjas parimal juhul 15. koha saanud Raido Ränkel vaatab Haanja lasketiirus püssi ning muigab: «Endale tundub, et olen siin juba päris palju täristanud. Aga tegelikult Ints (laskesuusakoondise peatreener Indrek Tobreluts – toim) ütles, et esmase vilumuse tekkeks peab olema vähemalt 65 000 padrunit lastud. Pole arvet pidanud, palju mul kirjas on. Aga no on veel minna!»

Mart Soidro kolumn: Mürka peale mõeldes

Postimees 

Ajendi selle loo kirjutamiseks sain kaks nädalat tagasi sotsiaalmeediast. Saku suurhallis oli just toimunud Kalev/Cramo hooajaeelne kontrollkohtumine Kaunase Žalgirisega ja ühe kohalolnu meel oli eriti mõru. Kokkuvõtvalt: korraldusliku poole pealt oli kõik valesti.

Eestlase unistuste algus Bundesligas

Postimees 

Mait Patrail ja Hannover Burgdorf juhivad kuue vooru järel maailma tugevaimat käsipalliliigat Bundesligat täiseduga. Mis kõige tähtsam – kõik võidud on tulnud kindla mänguga.

Tulevikumees Kaldoja

Postimees 

Ettevõtja Väino Kaldoja (63) müüb peagi Baltikumi suurima automüüja Silberauto. Kolm aastakümmet targa talumehe kombel firmat ehitanud ettevõtja põhjendas otsust muuhulgas sellega, et ta on juba liiga vana. Lisaks nappivat ideid, kuidas firmat edasi arendada.

Kuidas vihane pastor poisile viis isa kirja pani

Ohtuleht 

September 1736. Tallinnas käis jutlustamas hernhuutlaste peamees krahv Nikolaus Ludwig von Zinzendorf, andes Eesti aladele levinud vennastekoguste liikumisele uut hoogu. Samal ajal sügas Jõhvis vanaldane auväärt kirikuõpetaja kukalt ja arutas endamisi, mida nüüd peale hakata. Tema probleem polnud vennastekogudused, vaid arvata kuuenädalane Pärtel. Ta sai ristitud – aga kuidas poisijõnglast kirikuraamatusse kanda?


Mannetu aasta. Aga siis tulid maadlejad

Postimees 

Kuigi sõudmise ja vehklemise maailmameistrivõistlused läksid sel aastal eestlaste vaatevinklist kehvalt, saame sellegipoolest uhkustada ja öelda: traditsiooniliste olümpiaalade sportlased toovad meile jätkuvalt medaleid. Aitäh, Epp! Aitäh, Heiki!

NO99 oli veelgi olulisem

Postimees 

The Guardian valis 21. sajandi kultuuriülevaates NO99 Euroopa identiteedist rääkiva lavaloo «Kolm kuningriiki» («​Three Kingdoms»​) 50 parima lavastuse hulka. Sest 2011. aastal Eestis esietendunud lavastus on inspireerinud Euroopa teatrilavastajate uut põlvkonda.

Trumpi uus «jah»-mees

Postimees 

Donald Trump jätkas oma tagala kindlustamist, asendades tema huvidega vastuollu läinud riikliku julgeolekunõuniku John Boltoni oluliselt siledama nahaga Robert O’Brieniga, kes töötas seni presidendi eriesindajana pantvangide küsimustes.

Wolti juht keelefuroorist: Soomes see küll probleem pole

Postimees 

Juba tänavu kevadel soovitas ÜRO majandus- ja sotsiaalnõukogu järelevalvekomitee, kes keeleseaduse rakendamist Eestis analüüsis, et seadust võiks värskendada, kaotades sealt eelkõige karistavad meetmed. Samuti soovitas komitee üle vaadata keeleinspektsiooni ülesanded ja rolli.

"Nu što skažete?!" käratas Molotov baasileppele allkirja nõudes

Ohtuleht 

Ametlikud uudised ajalehtedes. Laupäeval, 23. septembril 1939: välisminister Karl Selter sõitis reede õhtul rongiga Moskvasse alla kirjutama uut kaubanduslepet Nõukogude Liiduga. Siis: esmaspäeval 25. septembril kell 1/4 3 jõudis Selter Moskvast lennu teel Tallinna tagasi. Nõukogude Liit olevat esitanud kaubanduskokkuleppe kohta lisaettepanekuid, välisminister pidas aga vajalikuks valitsusega veel nõu pidada. Riigikontrolör Karl Soonpää päevikusissekanne: „Rahva seas on ärevus, kuna keegi midagi kindlat ei tea. Читать дальше...

Põhineb tõsielul – kuidas vahet teha, kas päris elu või reklaamitrikk?

Ohtuleht 

„Issand, nii õudne, et selline asi ka päriselt juhtus!“ skandeeris mu toonane kallim, kui olime lõpetanud õudusfilmi „Annabelle“ vaatamise. Linateos pajatas nukust, kelle sisse oli pugenud deemon. Järgmised kaks tundi üritasin talle selgeks teha, et kummitusi pole olemas ning iga film, mis väidab põhinevat tõsielulistel sündmustel, ei pruugi tõtt rääkida.

Lepatriinu: „Mina ei suuda inimestega suhelda netis, seal läheb kõik nii pinnapealseks ära. Ma ei taha olla arvutis, ma oleksin pigem metsas puu all!“

Ohtuleht 

„Kui sa tahad mulle midagi öelda, siis tule ja ütle mulle otse näkku,“ sõnab artist Lepatriinu silmade välkudes isehakanud kriitikute kohta, kes kommentaariumides anonüümselt möllavad. Internetiavarustes ei taha Lepatriinu ehk Triinu Paomets üldse omi vestlusi arendada ega sõprussuhteid hoida. „Mina ei suuda inimestega suhelda netis, seal läheb kõik nii pinnapealseks ära. Okei, kui mingi kiire info peab paika saama, siis võib. Aga kui sõbranna on välismaal ja nüüd skaibime ja kirjutame pikalt, seda ma ei suuda. Читать дальше...

„Praegu saavad liiga noored inimesed õiguse minna vanaduspensionile."

Ohtuleht 

„Täies elujõus inimestele on antud õigus vanaduspensionile – paljud ei lähe ju praegu pensionile pelgalt seetõttu, et ei jaksa tööd teha,“ arutleb Tiina Tambaum. Ta on haridusgerontoloog ehk teadlane, kes uurib vananemise seoseid töö- ja õpivõimega. Tambaum teab, et vanemal inimesel käib nii õppimine kui ka töötamine veidi aeglasemalt kui esmakursuslasel, aga õpitu langeb ajus juba ees olevate teadmiste sekka ja on seetõttu efektiivsemalt kasutatav. Ning staažikas töötaja teab nippe, mida noorem... Читать дальше...

Vilniuses oled korraga nii kodus kui ka võõrsil

Ohtuleht 

Vilnius võib ju end Euroopa G-punktina reklaamida, aga ajal, kui paari ümberistumise kaugusel on kogu maailm, ei tundu Leedu just kõige seksikama paigana, kus oma pikisilmi oodatud puhkust veeta. Umbes sellise eelarvamusega lendasin leedukate pealinna.

Ma pole mingi rallisõber, aga…

Postimees 

Kohtusin augustis Saaremaal vanade sõjaväekaaslastega, kellest enamikku polnud ligemale 30 aastat näinud. Mis seal salata, võtsime viina ja rääkisime lugusid vene kroonust. Lõbus oli. Aga mingil arusaamatul põhjusel jõudis jutt ühel hetkel Eesti poliitikani.

Maa on ümmargune! 500 aastat esimesest ümberilmareisist

Postimees 

Portugallaste ja hispaanlaste avastusreisidega eurooplastele avarduma hakanud maailma tõelise ulatuse selgitas välja alles portugallase Fernão de Magalhãesi juhitud ja tema surma järel teiste lõpetatud ümbermaailmareis, kirjutab geograaf Heino Mardiste. Kindlaks tehti Lõuna-Ameerika lõunasuunaline ulatus, leiti Magalhãesi väin ja hiigelsuur ookean, milles Mariaanid, Filipiinid ja Borneo saar. Selgus, et Maa on kerakujuline ja arvatust palju suurem.

46 ebaõnnestunud sõidueksamit

Postimees 

Arter proovib mõista, kes on need visad ja sihikindlad inimesed, kes juhiloa taotlemisel ka paarikümne või enama ebaõnnestunud eksami järel ei loobu üritamast.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.