123ru.net

World News in Estonian

Новости от News-life.ru

News-life.ru
Апрель
2019

Все новости

Kuidas asutav kogu kokku astus

Ohtuleht 

Täna 100 aastat tagasi jüripäeval astus kokku Eesti esimene parlament, asutav kogu. Koguneti keskpäeval. Valitud 120 rahvaesindajast  oli kohal 115.

«Mu elutöö on tehtud. Aga võita ihkan endiselt.»

Postimees 

Võitmise tunne pole Avo Keelele võõras. 23 kodust trofeed – kaheksa Eesti meistritiitlit ja karikat, seitse Eesti-Läti või Balti liiga esikohta – on isegi kirglikule jahimehele väärt saak. Nii võtab 56-aastane võrkpallitreener ka värsket meistrikulda tüüne rahuga. Ometi: kuna kaks eelmist kalendriaastat möödusid tühjade pihkudega, on võit magus.

"Adele ja tema mees elasid juba aastaid kumbki oma elu."

Ohtuleht 

Kuuldused Briti poptähe Adele'i (30) ja ettevõtja Simon Konecki (45) armusuhte karilejooksust said alguse juba 2014. aastal. Seni on lauljatar need jutud kategooriliselt põrmustanud, nüüd aga teatas kuueaastase pojaga paar kurva uudise: nende abielu on tõesti läbi. „Adele ja tema partner on lahku läinud,“ ütles poptähe esindaja laupäeval uudisteagentuurile Associated Press.

Kati Juurik: Kui räägiks poesabas mõne anekdoodi?

Parnu Postimees 

Minu viimaste aastate alaline elupaik Bra­siilia on üüratu ja hoomamatu riik. (Pindala 8 511 965 ruutkilomeetrit, rahvaarv 208 494 900). Pole ime, et minul kui väikeriigi kodanikul on seal elades varem kinnistunud arusaamad tublisti nihkesse läinud.

Uus vallajuht Eiko Tammist: Raha on Saardest 20 kilomeetri kaugusel

Parnu Postimees 

Kilingi-Nõmmes sündinud, kasvanud ja koolis käinud Eiko Tammist on Saarde valla­vanema ametis olnud paar kuud, tema asumist ­ligemale 4600 elanikuga 1065ruut­kilomeetrise omavalitsuse etteotsa toetas kümme volikogu liiget, neli ei hääletanud. Oktoobrivalimiste järel veidi üle aasta vallavanema kohustusi täitnud Indrek Talts lahkus omal soovil ja Saarde ongi Pärnumaal ainus omavalitsus, kus tüüri juures olija vahetus.

Sindi paisul alustati väliujula ehitamist

Parnu Postimees 

Kevadise kõrgvee tõttu seis­kunud vabrikupaisu rekonstrueerimistöö on taas alanud. Ajutine tõkketamm on uuesti üles ehitatud ja väliujula süvendatud nõutud tasemeni.

Puugid on talveunest ärganud

Parnu Postimees 

Soojade kevadilmade saabudes on puugid asunud aktiivselt tegutsema. “Pärast talveunest ärkamist on puuk näljane ja vajab kiiremas korras vere­imemist, seega otsivad nad saaki, ­olgu selleks inimene või loom,” märkis terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Lõõskavale kevadekuulutajale ei paista lõppu

Parnu Postimees 

Võib arvata, et vähemasti päästjatel ei kangastu tänavuse looduse virgumise üle mõlgutades Henrik Visnapuu kuulus luule­rida “See aasta tuleb kevad teisiti, tiu-tiu!” Tuleb hoopis viu-viu! Teevad ju umbes niisugust häält operatiivsõidukid.

Orelimaailma paha poiss või julge stereotüüpide purustaja?

Postimees 

Kui kolmapäeval seadis ameeriklasest orelimängija Cameron Carpenter Peterburis 20-liikmelise meeskonnaga üles oma elektroonilist reisiorelit, maandus ta järgmisel hommikul juba Berliinis, kus ta resideerib, võttes mõne puhkepäeva, et sel nädalal Eestisse sõita ja siin kolm kontserti anda.

Poleemikat tekitanud video rebis lahti vanad haavad

Postimees 

Aprilli alguses Pärnus ranna rajoonis juhuslikult filmitud video, milles lasteaiaõpetaja tänaval last sakutab, on sotsiaalmeedias tekitanud ohtralt emotsioone ja juhtunu osalised on palju pisaraid valanud. Lasteaed lubab nüüd, et nii jõulist kasvatusmeetodit avalikus ruumis enam ei kasutata.

Naftaturu Vestmann ja Piibeleht

Postimees 

Nafta hinda kujundavad peamiselt kaks jõukeskust: Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ning USA kildanaftatootjad, kes on nagu Vestmann ja Piibeleht. Kord on üks peal, siis nafta hind kerkib, kord teine, siis must kuld odavneb.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.