123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
ПАРАД ПОБЕДЫ В МОСКВЕ 2021 / Прямая трансляция - Москва 24 (9 мая 2021 г. Россия) онлайн (прямой эфир с Красной площади). Когда начало, время - сегодня на Russia24.pro в 10.00 (09.05.2021) и во всех городах России - на Russian.City
Май
2021
12345678910
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Uno Ainsoo: number ja arv on segamini

Postimees 

Koroonaajastul räägitakse kõikjal numbritest ja arvudest ning rohkem kui muidu. Ja aetakse neid sõnu segi nagu ka palju muudki koroonast tulenevat, kirjutab pensionär Uno Ainsoo.
Pärnu kannatas ja noppis vahva võidu

Postimees 

Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria poleks saanud alata intrigeerivamalt, sest Pärnu Sadama meeskond alistas võõrsil suursoosiku BC Kalev/Cramo 81:76, pannes pealinlased pinge alla. Kuldmedali võidab esimesena kolm võitu saav meeskond.

Jaan Tamm: kohane asupaik Estonia uuele ooperiteatrile

Postimees 

Nagu elu taasiseseisvunud Eestis kujukalt on tõestanud, ei saa enne, kui valminud hoone võtmeid käes ei ole, mitte milleski kindel olla, kirjutab arheoloog, arhitektuuriloolane ja muinsuskaitseekspert Jaan Tamm.

Mängumüüt: Jalgpallimäng, mille 2D-revolutsioon ära rikkus

Postimees 

Inglismaa jalgpalli-podcast’e kuulates on võimatu mitte märgata sealsete vutiajakirjanike pidevaid viiteid ja vihjeid legendaarsele mängule «Championship Manager». Suurbritannias ja Inglismaa jalgpalli austavas Põhja-Euroopas terve põlvkonna jalkafanattide lahutamatuks kaaslaseks olnud mängu visuaalne pool oli lihtne, võibolla isegi kohutav, ent see polnud tähtis, sest visuaalse naudingu asemel pakkus «Championship Manager» võimalust talitseda kõikvõimsat narratiivi ehk tippjalgpalli. Muud kui seda võimalust vaja polnud.

Tähesõjad on taas susisema pandud

Postimees 

Hiina ja Venemaa on kosmosetööstuses nii liitlased kui konkurendid. Aprillis teatati, et ühiselt kavatsetakse luua uurimisrajatiste kompleks Kuule. Samas on riigid otsustanud mõne aasta pärast välja tulla eraldi kosmosejaamadega. Ameerika Ühendriigidki ei ole mängust välja jäänud, kuid praegu paistab, et neil on oht oma konkurentidele alla jääda.Ulvi Vilumets: Lastega koos kasvamisest jäävad imelised mälestused

Postimees 

Aasta emaks valitud teenekas õpetaja Ulvi Vilumets on põline kohtlajärvelane ning töötanud kõik oma tööaastad Ida-Viru maakonna koolides. Aastail 1999, 2008, 2105 ja 2016 on ta nimetatud aasta õpetajaks. Peamiselt on ta õpetanud eesti keelt venekeelsetes koolides, viimased kuus aastat aga Jõhvi riigigümnaasiumis. Tal on kolm tütart, kes on teinud ta kuuekordseks vanaemaks. Oma kodukoha patrioodina peab ta väga tähtsaks, et tema lapsed ja lapselapsed jääksid seotuks Ida-Virumaaga.

Kallas vaktsiinipassist: oluline on ühtne norm

Postimees 

Reedel ja laupäeval toimunud Euroopa Liidu liidrite mitteametlikul ülemkogul, kus osales peaminister Kaja Kallas, keerles suur osa juttu ümber vaktsiinitõendi. Räägiti sellest, mis õigused on dokumendi omanikul. Näiteks kas vaktsiinipass on tingimus, et inimene võib minna peole või vastupidi – ilma passita peole ei saa.

Haus Galerii kevadoksjonil tehti ajalugu

Postimees 

Eelmise nädala reedel ja laupäeval toimusid Haus Galeriis kevadoksjonid, mille kogukäive ulatus üle miljoni euro. See on Eesti oksjonitel kõigi aegade rekord. Kahe päeva jooksul tuli enampakkumisele 113 teost, liiguti kronoloogiliselt 19. sajandist kuni tänapäevani, töid müüdi 110 ja hinnad tõusid koguni sajal teosel. Enampakkumisel osales sadakond kunstihuvilist.

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Räpina parun 15 620 latikat võlgu jäi

Ohtuleht 

Räpina pastor Franz von Frankenstein pidi XVIII sajandil seitse aastat kohut käima, et mõisahärralt  parun Lövenvoldelt oma saamata jääänud palgaosa kätte saada. Parun esitas aiva vastusüüdistusi – muu hulgas väitis ta, et kirikuõpetaja kauplevat põletatud viinaga ja tuleks juba ainuüksi selle eest ametist vabastada. Mis võlgu seal veel tasuda.

Kuno Janson: ei saa lubada, et tehnika teeks inimesest uuesti ahvi

Postimees 

Ei tasu tingimata põlata tuupimist kui teadmiste omandamise viisi, aga ometi pelgalt teadmistest ilma rakendusoskusteta ei piisa, ning viimaste omandamiseks on iseseisev töö teadvuse sõnastamatu osa treenimiseks vältimatu, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli emeriitdotsent Kuno Janson.

Riina Maruštšak, Roomet Sõrmus: haneliste kaitsmine – mündi teine pool

Postimees 

Viimasel ajal on meediast läbi käinud palju arvamusi hanede kevadise letaalse heidutamise teemal. Ornitoloogid on põllumehi karmilt süüdistanud, et nad soovivad talvest ja pikast reisist kurnatud linde kevadel enne pesitsusperioodi halastamatult hukata. Samas on põllumehed hädas põllukultuuride saagi kaitsmisega. Tegemist on justkui ületamatu vastuoluga – ometi on kõik vähegi looduses toimuvaga kursis olevad inimesed märganud, et aastate jooksul on Eestit rändel läbivate haneliste arvukus plahvatuslikult kasvanud... Читать дальше...

Блоги, личное...


Russian.city

Слухи, сплетни...
Новости Москвы на Moscow.media


Все города России от А до Я

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Новости России