123ru.net

World News in Czech

Новости от News-life.ru

News-life.ru
Ноябрь
2019
1234567891011121314151617
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Все новости

Kdepak brýle. Hnědé oči, velká prsa a husté ochlupení značí inteligenci

iDNES.cz 

Kdysi se věřilo, že ten, kdo má vysoké čelo a brýle na nose, je chytrý. Dnes vědci přisuzují tuto roli jiným „důkazům inteligence“.

  Další články k tématu:
 • Nejkrásnějším mužem světa se stal britský vědec s IQ 181
 • Vysoké IQ: Dar, nebo prokletí? Emoční inteligence je víc, tvrdí vědci
 • Chcete ovlivnit IQ svého dítěte?
 • EQ versus IQ: co potřebujeme v životě víc?
 • Jak mít úspěšné dítě. Podle odborníků nejde o IQ, ale o vytrvalost

Šampion střední třídy v těžkých časech. Test Honoru 9X

iDNES.cz 

Ačkoliv to značka Honor nemá v současnosti nejlehčí, povedlo se jí přijít se smartphonem, s velkým potenciálem. Model 9X navazuje na úspěch svého loňského předchůdce a je důstojným pokrokem, kterého se není třeba bát.

  Další články k tématu:
 • Nejnovější očekávaný honor přichází i s Androidem. Prohlédněte si jej
 • Honor upravil starší huawei a vydává jej za novinku, aby obešel zákaz
 • Až sedmdesát procent smartphonů Huawei bude mít vlastní procesory
 • Huawei oficiálně představí telefon... Читать дальше...

Marta Kubišová zazpívala i hymnu Československa. S Vojtěchem Dykem

Novinky 

Návrat Marty Kubišové na pódia, hymna bývalé federace, kterou zazpívala s Vojtěchem Dykem, vyprodaný sál i aplaus diváků ve stoje. Takový byl koncert Sametová 30, jenž se odehrál v sobotu večer ve Velkém sále pražské Lucerny. Zněly na něm písně, které vstoupily do československé hudební historie.
Máme nekonečný strach, na sebelítost není čas, říkají mámy nedonošených dětí

iDNES.cz 

Pozitivní těhotenský test, vlna štěstí, netrpělivé odpočítávání dní, kdy spatříte své děťátko. Jenže někdy ten okamžik přijde mnohem dřív, než by měl a vy musíte bojovat. Za sebe i za něj. Nedonošené děti slaví svůj mezinárodní den. Přečtěte si příběhy tří maminek, jejichž miminka přišla na svět dřív.

  Další články k tématu:
 • Máma nedonošeného syna: Věřila jsem, že to František vybojuje
 • Teplo, ticho a tma. Imitace dělohy zachraňuje tisíce nedonošených dětí
 • Nedonošených dětí přibývá, jejich šance na normální život ale rostou
 • Osm set gramů života. Читать дальше...

Kolem transportních palet kvete černý byznys. Kradou se, falšují nebo šidí

iDNES.cz 

Hromada sbitých dřevěných prken je základem přepravy zboží. Samotný prodej palet je však zároveň předmětem falšování, krádeží nebo neférové výměny. Více než polovina palet používaných v ­Česku je nejasného původu, byznys kolem nich představuje pro uživatele past.

  Další články k tématu:
 • Rozkazy od Pamely přímo do ucha. Tak se pracuje ve skladu Albertu
 • Nejdřív sklad, pak zájemce. Více než polovina staveb se staví naslepo
 • Přeplněno, hlásí české sklady. Výstavba nových vázne a nájmy stoupají
 • VIDEO: Podívejte se, jak funguje velkokapacitní sklad. Читать дальше...

LG žaluje výrobce smartphonů, který vstupuje na český trh

iDNES.cz 

Čínská společnost TCL právě vstoupila na český trh s prvním smartphonem. Mezi tím však čelí žalobě od jihokorejského LG z porušování patentů týkajících se technologií LTE. Pod TCL patří i další známé značky smartphonů.

  Další články k tématu:
 • Číňané jsou patrioti, smartphony Huawei kupují jako diví
 • V rozmanitosti je síla. Čínským výrobcům jedna značka nestačí
 • Nekoupíme ho. Nový unikátní kompaktní smartphone v Česku nebude


Druhá Letná předčila očekávání. Demonstrovali i šéfové opozičních stran

ECHO24 

Půlroku po poslední demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii dorazilo na pražskou Letnou opět téměř tři sta tisíc lidí. Sobotní účast tak překvapila i samotné pořadatele. Premiéra Andreje Babiše (ANO) demonstrující znovu vyzvali k rezignaci, tentokrát ale ke konkrétnímu datu, odstoupit dle nich má do 31. prosince. Pokud se tak nestane, slibuje spolek „silnější a kreativnější protesty“. Ultimátum se nelíbí zástupcům ANO. Naopak zástupci opozičních stran ve velkém na Letnou dorazili…

Opozice hledá oporu u Ústavního soudu. Posílá tam další várku podnětů na zrušení

ECHO24 

S trochou nadsázky lze říct, že Ústavní soud se čím dál častěji stává třetí komorou českého parlamentu. Na soud totiž míří další várka návrhů opozice na zrušení vládních zákonů. Z pohledu na data Ústavního soudu dokonce vyplývá, že za roky 2017 a 2018 se na soudce obrátili poslanci a senátoři hned ve dvaceti osmi případech. V letech 2015 a 2016 to bylo jen osmnáct případů.

Letná: I pocity někdy stačí

ECHO24 

Včerejší demonstrace na pražské Letné rozhodně nebyla menší než ta před prázdninami. Protestní hnutí tedy neztratilo energii, v což asi kdekdo tiše doufal. Neznamená to, že by se tak přiblížil pád současné mocenské garnitury, především předsedy vlády Andreje Babiše – toho není možné dosáhnout jiným způsobem než politicky a dominance premiérovy „servisní organizace“ ANO je, zdá se, neotřesena.

„Národní třída jako po boji.“ Kdo a jak zasahoval 17. listopadu 1989

ECHO24 

Zásah bezpečnostních složek v pátek 17. listopadu 1989, nasazení útvarů Veřejné a Státní bezpečnosti a odboru zvláštního určení v centru Prahy a zejména na Národní třídě nepochopitelně patří k nejméně známým událostem této převratné doby našich novodobých dějin. Stranou pozornosti ještě třicet let po zásahu zůstává jak komplikovaná organizace a řízení celé akce, tak zároveň identifikace nasazených jednotek.

World of Warcraft: Shadowlands má přinést vše, co hráči poptávali

iDNES.cz 

Během roku 2020 vyjde již osmá expanze online hry na hrdiny World of Warcraft. Dobrodruzi se tentokrát vydají do podsvětí, aby obnovili rovnováhu mezi životem a smrtí. Tvůrci se také snaží napravit vše, co se nepovedlo v předcházejících rozšířeních.

  Další články k tématu:
 • Blizzard se omluvil a ukázal temné Diablo IV i Overwatch 2
 • Diablo 4 je temnější, krvavější a vrací se ke stylu legendární dvojky

Pobyt v NP České Švýcarsko pro dva: polopenze, možnost lekcí cvičení a výlety

Slevomat.cz 

Cena: 1 799 Kč

Kam za krásnou přírodou a aktivním odpočinkem? Vyrazte do hotelu Jef, který stojí v nádherné krajinné oblasti NP České Švýcarsko v malebné vesničce Doubice, a je tak ideálním výchozím bodem na spoustu výletů – dostanete i mapku s vyznačenými stezkami i cyklotrasami. Vyrazte k Pravčické bráně, na Jedlovou horu či hrad Tolštejn. V hotelu budete mít útočiště v podobě útulného pokoje, připravená pro vás bude polopenze, a když budete chtít, můžete zajít na cvičební lekce.Tip: Chcete si pobyt na tomhle krásném místě prodloužit? Читать дальше...

Silvestrovský pobyt u Adršpachu: polopenze, večer s kapelou a přípitkem

Slevomat.cz 

Cena: 7 999 Kč

Kde oslavit oslavit příchod nového roku? Vyrazte do Broumova do hotelu Praha a užijte si nejen procházky pro krásném okolí, ale i silvestrovský večírek s občerstvením, přípitkem a kapelou, která vás bude bavit celý večer.

Polopenze a silvestrovský večer s pohoštěním 

Hotel najdete přímo v centru dění na náměstí v Broumově. Každé ráno budete mít připravený snídaňový bufet, večer se těšte na 4chodové menu se salátem, polévkou, hlavním jídlem i zmrzlinou. Читать дальше...

Hýčkání pro dámy: rozmazlující balíček s masáží, kosmetikou i pedikúrou

Slevomat.cz 

Cena: 1 399 Kč

Příběh se šťastným začátkem, středem i koncem trvá celkem 135 minut a odehrává se v salonu Royal Jasmine Spa, kde se postarají o vaše zklidnění, zkrásnění i přísun nové energie.

Balíček zahrnuje hodinovou masáž, následovat bude půlhodinové kosmetické ošetření pleti a 45minutová péče o nohy. K tomu budete popíjet drinky a jen přemýšlet, kam po božském odpočinku vyrazíte.

Která masáž vám udělá dobře?

 • Hubnoucí masáž ananas a chilli: jedinečná celotělová masáž, která je velmi účinná v boji proti celulitidě, aktivuje lymfatický systém a maximálně rozehřívá a uvolňuje zatuhlé svalstvo v oblasti krční, hrudní a bederní páteře. Читать дальше...

Vstupenky do Novomlýnské vodárenské věže: expozice Praha hoří

Slevomat.cz 

Cena: 39 Kč

Stoupejte vzhůru za poznáním! Veřejnosti je zpřístupněna Novomlýnská vodárenská věž, technická stavba ze 17. století, ve které se zabydlela multižánrová expozice Praha hoří. Představuje odvěké ohrožení Prahy ohněm, seznamuje s úlohou vodárenských věží, ničivými požáry i příběhy pražských hasičů.

"Pěkné místo, poutavé vyprávění průvodců, velmi zajímavě řešená výstava ‚Praha hoří', která zaujala i menší děti. V pátém patře jsme si zahráli hru." (Alena, 3/2019)

Nečekejte žádnou nudu – autoři výstavy využili nová média (videomapping, animace, videoart, virtuální realita), jejichž prostřednictvím nabízejí komplexní zážitek – dobová vyobrazení kombinují se současným výtvarným jazykem. Читать дальше...

Pobyt v Beskydech: wellness, valašská domácí kuchyně a turistika

Slevomat.cz 

Cena: 1 890 Kč

Domácí kuchyně s krajovými specialitami, krásná krajina a příjemné, všemi chválené ubytování – i tak může vypadat ráj. V hotelu Sirákov v Beskydech se o vás postarají jak o členy rodiny, což na talířích poznáte zvláště s gurmánskou variantou pobytu. A určitě si necháte líbit i hodinku ve wellness a masáž na lůžku či v křesle. Nastavte si počet osob podle sebe: Při nákupu voucheru si sami zvolíte, v kolika lidech na dovolenou pojedete. Vyrazit můžete v páru nebo ve třech. Читать дальше...

Božská Srí Lanka: apartmány u moře, bazén, snídaně i český delegát

Slevomat.cz 

Cena: 8 990 Kč

Vypravte se za dobrodružstvím, exotikou, pořádnou porcí oddychu a hlavně zážitků, o které prostě v Česku jen tak nezavadíte – celoročně přibližně 29 °C, apartmán v tropické zahradě, výhled na Indický oceán, slunění na pláži, výlety za divokými slony, procházky po čajových plantážích, na stole kalamáry a langusty… Říkáte si, že to je ráj? To tedy Ladja Beach Resort je, jak ostatně dokládají i skvělá hodnocení hostů.

„Nádherné ubytováni v překrásné přírodě na břehu oceánu. Читать дальше...

Nedioptrické kosmetické kontaktní čočky ve 20 barevných odstínech

Slevomat.cz 

Cena: 199 Kč

Nebo třeba tyrkysové, oříškové, safírové nebo ostře zelené – díky kosmetickým kontaktním čočkám můžete mít každý den jinou barvu očí. Vybrat si můžete z mnoha neobvyklých a výrazných barev a buďte si jisti, že váš pohled nikdo nepřehlédne!

Návod k použití a zásady:

 • Čočky používejte pouze tehdy, pokud není poškozený obal.
 • Předtím, než začnete s čočkami manipulovat, pečlivě si umyjte ruce.
 • S čočkami vždy pracujte nad čistým povrchem... Читать дальше...

Česká kosmetika s léčivými bylinkami na obličej, vlasy i tělo

Slevomat.cz 

Cena: 49 Kč

Povolejte do zbraně heřmánek, měsíček lékařský či magické účinky aloe vera. Budou se bít za vaši krásu a také zdraví vaší pokožky. Mezi kosmetickými produkty Laura Collini a Laura Colutti si vyberete jak péči o pleť obličeje, tak přípravky pro pokožku celého těla či vlasy.

Vznik italského jména pro českou značku inspiroval pohled na italské moře. Tvůrci kosmetiky pak usilovali o to, aby léčivou a zkrášlující sílu, jako má moře, našli i v českých končinách. A objevili ji právě u bylinek.

„Na první pohled obyčejné, snadno přehlédnutelné rostliny mají ve skutečnosti za sebou staletí tradičního užívání v lidové medicíně,“ vypráví svůj příběh česká značka s poetickým italským jménem. Читать дальше...

Pivní lázně pro 1–2 osoby: koupel, cedrová sauna, neomezené popíjení piva

Slevomat.cz 

Cena: 999 Kč

Vydejte se do krásných pivních lázní Exclusive a dopřejte si společně pivní hýčkání pro tělo i mysl. Lázeňská procedura představuje výbornou relaxaci, která je vhodná pro duševní odpočinek. Výhodou je domácí prostředí, které vám nabízí naprosté soukromí v průběhu samotného zážitku.

Pivní koupel obsahuje výtažky chmelu a sladu. 

Pivní koupele jsou od středověku prověřenou léčebnou procedurou – pivní koupel očišťuje a pročišťuje organizmus přes póry pokožky. Читать дальше...

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.