123ru.net

World News in Czech

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Ноябрь
2018
123456789101112131415161718
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Все новости

Lakers i Golden State padli. K výhře nestačilo ani Walkerových 60 bodů

iDNES.cz 

Sobota popřela řadu jistot basketbalové NBA. Že si Golden State v poklidu jdou pro další titul (porážka v Dallasu je jejich čtvrtým nezdarem za šest utkání). Že se LA Lakers rozjeli a s týmy jako Orlando nebudou mít potíže. Nebo že Philadelphia venku nevítězí (uspěla v Charlotte, ač se rozehrávač domácích Kemba Walker vzepjal k životnímu výkonu a nastřílel 60 bodů).

Do prostějovského muzea se vrátí kavárníci, Wolkerovu výstavu čeká oživení

iDNES.cz 

Prostějovské muzeum se poté, co kraj na jaře odvolal ředitele Daniela Zádrapu, vrací do původního stavu. Obnoví některé zrušené či ořezané expozice a do pronájmu jde opět kavárna ve Špalíčku.

  Další články k tématu:
 • Kraj odvolal šéfa muzea kritizovaného kvůli kavárně i zásahům do výstav
 • Ředitel muzea vyhnal oblíbené kavárníky, pro nový podnik najal manželku
 • Prostějov má zpět své židovské výstavy, uklizená chlouba vadila i expertům

Říha (KSČM): Společnost se radikalizuje

Parlamentnilisty.cz 

Jsme svědky událostí, které ještě více rozdělují společnost. Je na místě, komu to slouží a kam až chce a je ochoten toto rozdělení dotáhnout. Nenávist a rozdělení naši společnosti je na vrcholu.
OBRAZEM: Suverénní triumf, skoky i zatmění. To byl cyklokrosový Tábor

iDNES.cz 

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře českým jezdcům medaile nepřinesl. Svou třídu potvrdil Nizozemec Mathieu van der Poel, který si dojel pro suverénní vítězství. Jak závod zachytil fotoreportér vydavatelství MAFRA Michal Sváček, se podívejte v galerii.

  Další články k tématu:
 • Světový pohár cyklokrosařů v Táboře: Havlíková byla devátá, Boroš patnáctý
 • Patnáctý Boroš: Lapal jsem po dechu, v závěru jsem musel zvolnit
 • Když chcete vyhrát, musíte jet bez chyb, litovala desátá Nash
 • Spokojený Ťoupalík... Читать дальше...

Jan Tesař: Po listopadu 1989 rozvoj občanských aktivit nenastal

Outsider Media 

Sociální stát, jaký byl ve Skandinávii, Německu, Británii či Francii, byl vynikající vymožeností sociálních bojů, zjednával práva pracující třídě a chránil slabé. Dnes je všude likvidován, což je po mírném šílenství etatismu zběsilé šílenství kapitalismu, a to v zájmu nepatrné hrstky finančních velmožů. Propast mezi bohatstvím a chudobou ve světovém měřítku nikdy nebyla tak hluboká jako dnes. Kdyby se to dělo před sto lety, nebyla by to taková katastrofa jako dnes.

Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistů. Rozdávaly se Ceny paměti národa

Parlamentnilisty.cz 

Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.

Největší masová sebevražda všech dob: na příkaz vůdce se před 40 lety uprostřed džungle zabilo 900 lidí

Česká Pozice 

Píše se rok 1978, v osadě Jonestown v Guyaně se odehrála největší masová sebevražda v dějinách. Fanatický vůdce Jim Jones nařídil více než 900 členům sekty Chrám lidu, aby si hromadně vzali život. Na jeho povel vypili jed se smrtící látkou kyanid a svým dětem píchli smrtelné injekce. V neděli uplynulo přesně čtyřicet let od této hrůzné události.

  Další články k tématu:
 • Sebevraždu v Česku spáchají čtyři lidé denně. Muži čtyřikrát víc než ženy
 • Střelec zabil ve floridském nákupním centru dva lidi. Читать дальше...

Padesátá léta byla depresivnější než protektorát, bojovali jsme sami proti sobě, říká Padevět

Česká Pozice 

„Snáze se bojuje proti cizímu nepříteli nežli proti esenbákovi, který je jen takový chlápek odvedle,“ říká spisovatel Jiří Padevět, jenž právě vydává další mamutí knihu – Průvodce stalinistickou Prahou.

  Další články k tématu:
 • Svaz bojovníků za svobodu se drolí. Spisovatel Padevět kritizuje ‚normalizační praktiky‘ vedení
 • Magnesia Litera: knihou roku 2014 je Průvodce protektorátní Prahou Jiřího Padevěta
 • V žádném režimu se společnost příliš nemění, říká vítěz ceny Magnesia Litera... Читать дальше...


Jedy ve vodě? Spící katastrofa, zamořená je většina podzemních rezerv, upozorňuje expert

Česká Pozice 

Podzemní vody tvoří drahocennou zásobu pitné vody, jejíž význam si jistě uvědomují všichni. „Jde o cenný přírodní zdroj, který by měl být chráněn před znečištěním a udržitelně vy užíván,“ píše se o nich na webu ministerstva pro životní prostředí. Jenže skutečnost je radikálně jiná.

  Další články k tématu:
 • Inspekce našla v Tescu polskou kapustu s velkým množstvím pesticidu
 • V Kauflandu prodávali pekingské zelí z Polska obsahující pesticidy, řetězci hrozí pokuta
 • Češi tráví zvěř dávno zakázanými jedy. Читать дальше...

Potřebuju větší svaly, ví Krpálek. Z pětisekundového finále se poučil

iDNES.cz 

Už přes dekádu vládne českému judu. Před pár dny to pouze potvrdily výsledky ankety Judista roku. Lukáš Krpálek před týdnem vyhrál pojedenácté v řadě a domácí pocty si náležitě považoval: „Je to pro mě důležité ocenění, protože vím, kolik za tím stojí dřiny.“ Zpátky do posilovny se ale brzy požene kvůli jiné, blyštivější trofeji. Tou největší motivací je olympijská medaile z Tokia.

  Další články k tématu:
 • Krpálek je pojedenácté za sebou nejlepším českým judistou roku
 • Krpálek v Abú Zabí prohrál finále za pět vteřin... Читать дальше...

Dělníky potěšily statisícové prémie! Pak přišlo kruté vystřízlivění

Mediafax 

Zaměstnanci průměrně vydělávali 1600 eur měsíčně (asi 42 tisíc korun). Když jim na účtu přistálo 30 tisíc eur navíc (800 tisíc korun), radovali se. Protože se firmě, patřící Italům, dobře dařilo, mysleli si, že jde o opravdu štědré prémie.

Jenže z podílů na zisku se vyklubal omyl. Před pár dny dostali zaměstnanci dopis, ve kterém jim vedení oznámilo, že peníze musí co nejrychleji vrátit. Dohromady jde o sedm milionů eur (asi 180 milionů korun), které firmě chybí. Píše to portál tvnoviny.sk.

Pokud už by pracovníci peníze neměli, mohou se s vedením domluvit na pravidelných splátkách. Читать дальше...

Lidé začali skupovat rachejtle. Za ohňostroj ale hrozí vysoké pokuty

Mediafax 

V České republice sice existuje zákon o pyrotechnických výrobcích, ten ale nestanovuje žádná omezení při jejich používání. Jinými slovy lidé mohou odpalovat rachejtle kdykoli a kdekoli se jim zachce, pokud tím neruší noční klid. Obce ale příslušnými vyhláškami mohou ohňostroje na svém území omezit.

A mnohé toho využívají. Často tak nesmíte odpalovat pyrotechniku například v památkových zónách či v různých obdobích roku. Například v Praze je povoleno laikům odpalovat pyrotechniku jen na 13 vybraných míst, a to pouze od 10 do 22 hodin. Читать дальше...

Krýzl začíná po těžkém zranění se závody. Nastartuje mě to, říká

iSport.cz 

Neslibuje si od toho příliš, český reprezentant Kryštof Krýzl se už chce hlavně po těžkém zranění ze začátku letošního roku vrátit do závodního kolotoče. Ačkoliv původní prognózy hovořily o startu až někdy v prosinci, on se jim vzepřel a dal se do kupy už na nedělní slalom v Levi. „Je dobře, že přijdu do kontaktu s ostatníma. Doteď jsem neměl srovnání, jak na tom jsem,“ hlásil v půlce týdne z Finska.

Schick je ŠIK! O tři třídy výš než ostatní, má smůlu na Džeka, míní Kuka

iSport.cz 

V AS Řím by si přál víc času na hřišti, ale v reprezentaci útočníka Patrika Schicka malé vytížení v klubu nějak zvlášť nelimituje. Na podzim se v národním týmu rozehrál a naznačuje, že by mohl být v budoucnu jeho tahounem. „Patrik je asi o tři třídy výš než všichni ostatní hráči,“ pochválil ho bývalý reprezentační útočník Pavel Kuka.

V rytmické ča-če chyběl samotný tanec. Ve StarDance skončil Dalibor Gondík

Lidove noviny 

Šestý díl soutěže StarDance, šest zbývajících párů. Králem a královnou večera věnovaného čače a waltzu byl pár Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková, kteří si vytančili první letošní absolutní bodové hodnocení od poroty. Soutěž naopak skončila pro Dalibora Gondíka a Alici Stodůlkovou, kteří svou ča-čou a diváky neohromili.

  Další články k tématu:
 • StarDance opouští Richard Genzer. Budu vám chybět, řekl po vyřazení
 • Vášnivé paso doble nebo elegantní slowfox. Komu to ve StarDance nejvíce slušelo?
 • Ohnivému pasu doble chybělo napětí. Читать дальше...

Z výšky, u koše i v davu. Nejlepší fotky z oslav 17. listopadu

iDNES.cz 

V emotivní a někdy vyhrocené atmosféře si lidé v Česku připomněli události z listopadu 1989 i 1939. Státní svátek boje za svobodu a demokracii se hlavně v Praze proměnil na protesty proti premiérovi Andreji Babišovi. Podívejte se na nejlepší fotky z letošnich oslav výročí sametové revoluce.

  Další články k tématu:
 • Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi
 • Oslavy 17. listopadu jsou ve stínu Babišovy aféry, píší zahraniční média
 • Květiny od Babiše a Okamury vyhodili kvůli demokracii. Читать дальше...

Ranieri chce spasit Fulham: Jsme rodina! O becích mluví jako o pirátech

iSport.cz 

Má boj o záchranu v krvi. Claudio Ranieri kromě triumfu s Leicesterem zachránil sestupující Parmu i Cagliari. Teď ho čeká další nelehký úkol. Jeho nový zaměstnavatel, Fulham, figuruje s pouhými pěti body na posledním místě tabulky, navíc je nejčastěji inkasujícím týmem v aktuální sezoně Premier League.

Dřevorubec Marcinko už zase seká body. Hattrick? Dlouhá cesta, řekl - iSport.cz

Sport – Zprávy Google 


iSport.cz

Dřevorubec Marcinko už zase seká body. Hattrick? Dlouhá cesta, řekl
iSport.cz
Video k článku. 720p 360p. REKLAMA. Třinec - Litvínov: Janus nestihl sklepnout betony včas, střela Marcinka se došourala za čáru, 2:1 · VŠECHNA VIDEA ZDE · Třinecký útočník Tomáš Marcinko se po slabším začátku sezony dostal do formy, v sobotu ...
Adamskému se splašila kladiva. Ukličkoval Hunkese a rozhodl o další výhře TřinceAktuálně.cz
Třinečtí porazili Litvínov poosmé v řadě a dostihli vedoucí LibereciDNES.cz
Rozjetý Třinec dál vítězí. Читать дальше...

Dřevorubec Marcinko už zase seká body. Hattrick? Dlouhá cesta, řekl

iSport.cz 

Na začátku sezony se střelecky trápil on i celý Třinec. Slovenský útočník Tomáš Marcinko měl po šesti kolech dva body (0+2), Oceláři byli předposlední. V porovnání s raketovým rozjezdem minulého ročníku, kdy Marcinko ve stejném úseku nasbíral 9 bodů (7+2), byl i jeho ofenzivní výpadek znát. Teď už urostlý dřevorubec Marcinko znovu seká body, po devatenácti zápasech jich má 12 (4+8). V předehrávce 20. kola Tipsport extraligy dal dva góly Litvínovu (4:2) a pomohl Třinci k posunu na druhé místo.

Pošta chce prodat klášter sv. Gabriela v Praze, nikdo ho však nechce

iDNES.cz 

Unikátní a neprodejný, takový je osud kláštera sv. Gabriela. Areál zůstává podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka zůstává v aukci. Pošta se snažila prodat památku za 420 milionů korun, ale neúspěšně. Na ceně se přitom nic zásadního měnit nebude. Hodnotu totiž stanovily odborné posudky.

  Další články k tématu:
 • Stát odkoupí část Sázavského kláštera, který církev získala v restituci
 • Maršmeloun v centru Prahy nebude, nový investor chce jiný vzhled

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

iDNES.cz 

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V potemnělých prostorách činžovního domu v centru Prahy čekali vybraní dobrovolníci, až se jich návštěvníci budou dotýkat. Stačilo si jen obléci rukavice na jedno použití a pak se mohlo téměř vše. Výstavu jsme zkoušeli na vlastní kůži.

  Další články k tématu:
 • VIDEO: Po ženách svléknu muže, říká organizátor provokativní výstavy
 • Nejhezčí dotyky měly páry, říká modelka z kontroverzní výstavy Voayer
 • VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Читать дальше...

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

iDNES.cz 

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky zahálet ve skříni. Exotická dovolená je ideální příležitostí vyzkoušet některé z aktuálních plavkových trendů. Inspirací mohou být květinové modely, které na přehlídce ukázala Helena Konarovská.

  Další články k tématu:
 • Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla
 • Pět chyb při nošení podprsenky. Děláte je také?
 • VIDEO: Konarovská a její modelky představily aktuální trendy v prádle
 • Podvazky nejen na večer. Читать дальше...