123ru.net

World News in Latvian

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Январь
2019

Все новости
"Saskaņas" pirmais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās būs Dombrovskis

Kasjauns.lv 

Partijas "Saskaņa" pirmais numurs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja partijas līderis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).


Tas ietekmēs desmitiem tūkstošus Īrijas mājsaimniecību – īru valdība pieņem iedzīvotājiem netīkamus grozījumus

Kasjauns.lv 

Līdz šim Īrija bija vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā mājsaimniecībām netika piemērota maksa par ūdeni. Lai nu kā, valdība šonedēļ apstiprinājusi jaunu apmaksas sistēmas veidu, kas tiks ieviesta 2020. gadā. Jaunā sistēma paredzēs – mājsaimniecībām tiks dots gads, lai koriģētu ūdens patēriņu vai arī tām tiks piemērots soda nauda līdz 260 eiro, vēsta portāls “Baltic-Irelnad”.

26 gadus vecais "Aerodium" lidošanas instruktors Toms Īvāns: "Man vienkārši gribējās ceļot"

Kasjauns.lv 

Kopš 2012. gada Toms Īvāns (26) ir Aerodium lidošanas instruktors un treneris, bet šobrīd uzskatāms par vienu no pasaulē pieredzējušākajiem vēja tuneļu lidotājiem un triku izpildītājiem. Toms piedalījies Aerodium projektos visās pasaules malās, uzstādījis Ginesa rekordu, izpildot vēja tunelī visvairāk triku vienas minūtes laikā, vairākus gadus ieņēmis augstas vietas lidošanas sacensībās, kā arī bijis Toma Krūza personīgais treneris lidošanas ainās filmas Neiespējamā misija: sekas uzņemšanā. Oktobra beigās Toms Īvāns kļuva par pasaules čempionu lidošanā vēja tunelī... Читать дальше...

Pieci vienkārši padomi, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu

Kasjauns.lv 

Gripa ir sena vīrusinfekcija, kas zināma jau vairākus gadsimtus. Visdrošākā aizsardzība pret šo dzīvīgo un mainīgo vīrusu, kas labi piemērojas apstākļiem, ir vakcinācija. Tomēr gripas sezonas laikā būtiski ņemt vērā pavisam vienkāršus padomus, kas mazinās saslimšanas iespēju, atgādina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja profesore Ludmila Vīksna.

Par teju 2 miljoniem renovētais Centrāltirgus paviljons daudziem izrādās pagalam neērts

Kasjauns.lv 

Tikko atklātais rekonstruētais Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons jau saņēmis daudzu pircēju kritiku, jo tajā nevar iepirkties ne bērni, ne cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tirdzniecības vietu letes augstums ir 1,20 metri un mazāka auguma cilvēkam, lai uz tās uzliktu naudu vai no tās paņemtu preci jāveic teju vai akrobātiski triki ar palēkšanos - kā uz batuta.

Madara Kiviča pēc vīra sānsoļa: "Esmu Andri ar mašīnu vedusi pie viņa jaunās mīļotās. Vedu un smējos"

Kasjauns.lv 

Madara Kiviča visu intervijas laiku ir tik dzīvespriecīga, smaidīga un atklāta, ka šķiet neticami – kāpēc, nu kāpēc tādas jaunas un smukas sievietes piedzīvo tik sāpīgus brīžus? Viņa pati atzīst, ka tad, kad precējusies, bijusi ļoti naiva un arī tagad no naivuma nekur tālu nav aizbēgusi. Gada nogalē piedzīvojusi vīra – mūziķa Andra Kiviča – sānsoli un aiziešanu no ģimenes, Madara nav zaudējusi ne kripatu optimisma. “Piecas dienas paraudāju spilvenā, sestajā cēlos un turpināju dzīvot un darboties.”

Skrundas kafejnīcas "Jumis" darbinieces iegāž uzpērkamu policistu

Kasjauns.lv 

Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā par 40 eiro kukuļa pieņemšanu no šofera, kura auto nebija izieta tehniskā apskate, policistam Edijam Tomašam piesprieda trīs gadu nosacītu cietumsodu un piecu gadu aizliegumu ieņemt valsts amatpersonas amatu. Apsūdzības galvenās liecinieces bija Skrundas kafejnīcas „Jumis” darbinieces, viena no kurām uz tiesu neieradās labprātīgi – viņu piespiedu kārtā atveda policija.

Andreja Ģērmaņa un Olitas Gulbes kopizstāde grāmatu namā “Valterā un Rapā”

Kasjauns.lv 

Rīgas grāmatu namā „Valters un Rapa” (Aspazijas bulvārī 24) līdz 22. februārim skatāma mākslinieku pāra gan dzīvē, gan radošajā darbā - Andreja Ģērmaņa (1941) un Olitas Gulbes (1953) kopizstāde. Andrejs Ģērmanis pazīstams kā sadzīves žanra, portretu, ainavu un kluso dabu meistars, kas īpašu lomu piešķir gleznojumiem dabā. Savukārt īsi raksturojot Olitas Gulbes glezniecību, laikam vistuvāk patiesībai ir vārdi: savrupa ceļa gājēja.

24. janvāra jubilāri un notikumi Latvijā un pasaulē

Kasjauns.lv 

Dzimšanas dienu šodien atzīmē skeletonistu Martina un Tomasa Dukuru tēvs un treneris Dainis Dukurs, svin jokdaris Fredis, svecītes tortē pūš arī dziedātājs Nīls Daimonds. Vēl pasaules vēsturē šī diena iegājusi ar to, ka pirms 35 gadiem tirdzniecībā nonāk pirmie kompānijas "Apple" datori "Macintosh".