123ru.net

World News in Polish

Новости от News-life.ru

News-life.ru
Март
2019

Все новости

Morawiecki o dymisji szefowej MF: To "burza w szklance wody"

Dziennik 

Doniesienia o dymisji szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej, to "burza w szklance wody", nie było czegoś takiego - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w Radiu Wrocław. Dodał, że na poniedziałek jest wstępnie umówiony z szefową MF "na kolejne dyskusje".
May o brexicie: Może nie dojść do głosowania nad umową

Dziennik 

Brytyjska premier Theresa May napisała w piątek w liście do posłów, że w razie braku ich poparcia może zrezygnować z ponownego głosowania nad projektem umowy wyjścia z UE, otwierając drogę do bezumownego opuszczenia Wspólnoty lub długiego opóźnienia brexitu.

Kamil Stoch: To nie były dobre skoki. Coś ewidentnie nie zagrało

Dziennik 

Mistrzowskiej formy nie może odnaleźć Kamil Stoch. W piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy był dopiero 18. "Im bardziej się starałem, tym to wszystko gorzej wychodziło" - przyznał wyraźnie rozczarowany.

Lewestam: Poruszalni, czyli najważniejsza cecha w demokracji

Dziennik 

Bywały już najróżniejsze pomysły na uzdrowienie naszej zamotanej w toksyczne pseudodebaty demokracji. Na poziomie systemowym pojawiła się ostatnio propozycja rozmowy o zmianie ustroju Polski na bardziej zdecentralizowany, co mogłoby zapobiec pogrążaniu polityki centralnej w jałowych sporach ideologicznych i pozwoliłoby się nam efektywniej zająć kwestią obronności czy polityką zagraniczną. Wielu wygłaszało też pomysły na to, jak uzdrowić debatę publiczną poprzez transformację mediów, w których się ona odbywa... Читать дальше...

Cała władza jest w Warszawie, a powinna być w Polsce [OPINIA]

Dziennik 

W tym roku będzie jeszcze wiele kopania się po kostkach i wymyślania sobie od najgorszych. Jednak to nie jest zwykły sezon głosowań, bo w tym roku przypada 30. rocznica wyborów, które określiły ramy trwającego do dziś konfliktu między głównymi siłami obradującymi przy Okrągłym Stole. Niektórzy twierdzą, że to spór geriatryczny i zanikający wraz z wymieraniem głównych aktorów. Nie zgadzamy się z tym, bo cały czas pojawiają się ich następcy. By przerwać ten proces, trzeba zmienić repertuar – należy na nowo zdefiniować konflikt. Читать дальше...

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.