123ru.net

World News in Polish

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org

Первые новости сегодня

Agent El Shaarawyego: Zostanie na sto procent

Stephan El Shaarawy wrócił do strelania w ostatnim meczu ligowym, zdobywając bramkę na 1-0. O swoim podopiecznym wypowiedział się jego agent... Читать дальше...

Все новости

Nowy podatek paliwowy coraz bliżej. Cena może wzrosnąć

Interia 

Nowy podatek paliwowy coraz bliżej. Rząd przyjął dziś projekt ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Jest w nim zapis o wprowadzeniu tak zwanej opłaty emisyjnej. Ma wynieść 8 groszy plus VAT za litr paliwa. Czyli razem 10 groszy.

Ukraińcy chcą się osiedlać w Polsce na stałe? Raport

Interia 

Dla większości Ukraińców emigracja ma charakter zarobkowy i krótkotrwały; tylko 11 proc. z nich chce się osiedlić w Polsce na stałe - wynika z najnowszego raportu Personnel Service "Barometr Imigracji Zarobkowej - I półrocze 2018 ".
Izu Ugonoh wspomina walkę z Dominikiem Breazeale'em i wyciąga wnioski. Wideo

Sport w INTERIA.PL 

- Na co dzień mogę rozmawiać i wydawać się być dość rozsądnym, a okazuje się, że czasami szaleństwo bierze górę i nie jestem w stanie się powstrzymać, bo emocje przejmują kontrolę. Na to jednak nie mogę sobie pozwalać. Musi być dyscyplina, strategia i plan w walce, a jedynie przejawy szaleństwa i bycia bestią – uśmiecha się Izu Ugonoh, bohater jednej z głównych walk podczas "Narodowej Gali Boksu" 25 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Gdańsk: Wyrok w sprawie wpisu obrażającego posłankę PO

Interia 

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał we wtorek, że gdańska radna PiS Anna Kołakowska znieważyła posłankę PO Agnieszkę Pomaskę umieszczając wpis "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Sąd skazał radną na tysiąc złotych grzywny.

Rosyjskie manewry wojskowe dzień po wyborach

Interia 

Rosyjskie siły zbrojne prowadzą ćwiczenia na południu kraju, na okupowanym od 2014 roku ukraińskim Krymie oraz w samozwańczych republikach na terytorium Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej - informuje Radio Swoboda.


Z VOD i telewizji internetowej będzie można korzystać za granicą

Interia 

Po dziewięciu miesiącach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści, 1 kwietnia 2018 roku stosowane zaczną być przepisy, dzięki którym Europejczycy będą mogli korzystać z treści cyfrowych podczas podróży za granicę.

Klubowi z Lyonu grozi wykluczenie z europejskich pucharów

Sport w INTERIA.PL 

Władze europejskiej federacji piłki nożnej rozważają zawieszenie Olympique'u Lyon w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. To efekt zamieszek oraz rasistowskich zachowań z udziałem francuskich kibiców podczas ostatniego meczu pucharowego z CSKA Moskwa. UEFA już w ubiegłym roku ukarała siedmiokrotnych mistrzów Francji za podobne wybryki fanów, ale karę warunkowo zawiesiła. Teraz może się to zmienić.

Mazowieckie: Wyciek gazu. Ewakuacja centrum handlowego

Interia 

Ok. 130 klientów i pracowników ewakuowały we wtorek służby z centrum handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Przyczyną jest wyciek gazu z jednego z dwóch zbiorników znajdujących się pod ziemią obiektu - poinformowała PAP straż pożarna.

MŚ Rosja 2018. Bogdan Zając: Zawodnicy są gotowi do zajęć

Sport w INTERIA.PL 

Prawa ręka selekcjonera Adama Nawałki Bogdan Zając, zabrał głos w sprawie stanu zdrowia piłkarzy, którzy przebywają na zgrupowaniu. Na wtorkowej konferencji prasowej przed meczem towarzyskim z Nigerią, udział wzięli także Robert Lewandowski, Łukasz Fabiański oraz Łukasz Piszczek.

MŚ Rosja 2018. Piszczek zakończy reprezentacyjną karierę po mundialu? Krótka odpowiedź

Sport w INTERIA.PL 

Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański zgodnie twierdzą, że mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową będą dobrym sprawdzianem przez mundialem w Rosji. Na piątkowej konferencji prasowej obrońca Borussii Dortmund został zapytany, czy po MŚ zakończy reprezentacyjną karierę. - Na razie koncentruję się na tym, żeby dobrze przygotować się do mistrzostw świata - odpowiedział.

USA: Strzelanina w szkole średniej w Maryland

Interia 

W szkole średniej w Great Mills w stanie Maryland doszło do strzelaniny - podaje CNN. Jak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego na Twitterze szkoły - budynek został zamknięty.

Gowin: Rząd przyjął reformy uczelni

Interia 

Rząd przyjął projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł.

Timmermans: Oczekujemy od Polski konkretnych odpowiedzi

Interia 

Komisja Europejska oczekuje kroków do przodu, konkretnych odpowiedzi z Polski na rekomendacje ws. praworządności, biała księga ich nie zawiera - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans po wtorkowym posiedzeniu Rady UE, która zajmowała się Polską. Ministrowie z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Holandii wskazywali z kolei, że porównania do rozwiązań stosowanych w ich krajach, jakie znalazły się w rządowej białej księdze, zawierają błędy lub nieścisłości - przekazały źródła dyplomatyczne PAP.

Przybywa głosów za wykluczeniem Schroedera

Interia 

Niemiecka SPD oficjalnie nie chce wypowiadać się w sprawie byłego kanclerza Gerharda Schroedera i jego przyjaźni z Władimirem Putinem, jednak w partii narasta oburzenie i mnożą się głosy za wykluczeniem Schroedera z partii - pisze we wtorek dziennik "Bild".