123ru.net

World News in Polish

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro

Август
2022
12345678910111213141516171819
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Dudelange skarcone na dużym stadionie. "Tego nie mamy na co dzień"

Interia.pl 

Po porażce 0-2 z Lechem w Poznaniu trener F91 Dudelange był wyraźnie niepocieszony. - Wiedzieliśmy w jakim momencie jest rywal i chcieliśmy wykorzystać tę jego słabość - mówił Carlos Fangueiro. I dodał, że być może źle na zespół wpłynęła gra na dużym stadionie, do czego jego gracze... nie są przyzwyczajeni.

Królowa walczy o koronę

Rzeczpospolita 

50 przebojów Madonny w klubowych remiksach to zapowiedź jej autobiograficznego filmu, który sama reżyseruje.Rosja jako państwo sponsorujące terroryzm? Co zrobią USA? W tle... zboże

Dziennik 

Departament Stanu odradził Kongresowi uchwalenia ustawy, która uznałaby Rosję państwem sponsorującym terroryzm, obawiając się, że zaszkodzi to porozumieniu ws. eksportu ukraińskiego zboża - donosi w czwartek portal Politico. Jak mówi PAP źródło w Izbie Reprezentantów, nie oznacza to, że Kongres powstrzyma się przed takim ruchem.

Terminatorka Adrianna Sułek: ...a zimą pobiję rekord świata! [ROZMOWA]

Dziennik Polski 

ADRIANNA SUŁEK dokonała rzeczy niemożliwej - z naderwanym mięśniem dwugłowym przez dwa dni rywalizowała podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy i wywalczyła srebro w siedmioboju. To był morderczy bój. - Wynik na płotkach nam pokazał, że jesteśmy w czarnej "de" i że będzie nam bardzo ciężko ukończyć tą rywalizację - powiedziała Adrianna Sułek po swoim sukcesie.

Загрузка...


Spin doktorant. Dizaster spersonifikowany

Dziennik Polski 

Dzień dobry, dziś wyjątkowo nie o gorzowskim WORD, choć się okazało, że po cichu pożegnano się z kolejną postacią z kierownictwa ośrodka. Ważną postacią. By nie musieć robić w tej sprawie konferencji prasowej, zlikwidowano stanowisko.

Pasikonik zielony wart jest bacznej uwagi

Dziennik Polski 

Po pierwsze dieta. Dzieciństwo pasikonika zaczyna się w okolicach maja, gdy ze złożonych w ziemi jaj wyłażą milimetrowej długości młode. Bezskrzydłe, nieme i głuche. Na początku jadają zielone listeczki. Prawdziwi weganie, którzy szybko rosną.

Kroniki zwykłego człowieka. Folwarczna Polska

Dziennik Polski 

„Miećka, tu się nie ma pod kogo podwiesić”. Te słowa Stanisława Anioła z serialu „Alternatywy 4” były dla mnie zawsze jednym z lepszych opisów specyfiki układów międzyludzkich, które determinują nasze życie społeczne. Każdy Polak, niezależnie od wieku, funkcjonuje w logice „patronacko-klientelistycznej”, nawet jeśli nie jest tego do końca świadomy. Już w młodości rozpoczyna się nasza formacja w tym kierunku.

Wódz nadaje. Uroki koszarowego życia

Dziennik Polski 

Armia dała mi wszystko - począwszy od wykształcenia, aż po pieniądze na przysłowiowy chleb z masłem. Dokładnie trzy dekady temu, 23 września 1992 r. przekroczyłem koszarową bramę i dziś uważam, że była to moja najlepsza decyzja w życiu.

Czy cenzura jest stosowana od stuleci? Felieton prof. Ryszarda Tadeusiewicza

Gazeta Krakowska 

Jednym z elementów PRL, które szczęśliwie udało się przezwyciężyć, była cenzura. Dla osób, które same nie zaznały niedoli związanych z tym biurokratycznym potworkiem, wyjaśniam, na czym ona polegała: Każdy tekst, który miał być opublikowany w książce lub gazecie, był sprawdzany przez specjalnych urzędników, uprawnionych do tego, żeby „nieprawomyślne” fragmenty wykreślać, a w skrajnych przypadkach zakazać publikacji. W stanie wojennym (1981 - 1983) kontrolowano też prywatną korespondencję i rozmowy telefoniczne.

Chcę wiedzieć. Strach (nie tylko) wakacyjny

Dziennik Polski 

W Bieszczadach turystów znacznie mniej niż w czasach przedcowidowych. Nie chodzi już o kolejne - któż to zliczy - mutacje chińskiego wirusa, ale o wojnę. Turyści chcąc zarezerwować noclegi dzwonią i na dzień dobry pytają: - Czy rosyjskie rakiety mogą dolecieć w Bieszczady?

Najbogatszy człowiek w Polsce uległ głupotom ekoświrów i musimy wrócić do węgla, który nas zbawi, czyli mądrości do szpiku kości

Dziennik Polski 

Najbogatszy człowiek w Polsce uległ propagandzie ekoświrów i wyrzucił pieniądze w błoto inwestując w niesprawdzone nowinki typu fotowoltaika, zamiast w kopalnie węgla. Taki wniosek można wysnuć z wypowiedzi małopolskich polityków dążących do zmiany uchwały antysmogowej. Wysłuchałem ponownie zapisu sesji Sejmiku i szokuje mnie, że „uczone” perory ludzi negujących globalne ocieplenie i sens walki z nim, spotykają się w erze kryzysu energetycznego nie tylko ze zrozumieniem, ale wręcz jawnym potakiwaniem za strony wpływowych decydentów.


Музыкальные новости
Тимати

Сеть кофеен Тимати будет называться Stars Coffee

Персональные новости
Кубок

Обновленный Кубок России по футболу с системой двойного выбывания стартует во вторник

Wszystko jest polityką. Między Odrą a kredytem

Dziennik Polski 

Mechanizm reagowania polskiego rządu na katastrofę na Odrze bardzo przypomina reakcję rządu sowieckiego na katastrofę w Czarnobylu. Jeszcze raz, czytamy ze zrozumieniem – nie katastrofy porównuje, ale mechanizm reakcji na nie i nie mówię, że były identyczne, ale podobne – te mechanizmy.

Wszystko jest polityką. Włoska nadzieja dla Europy

Dziennik Polski 

Europę czeka gorąca jesień. Taki gorący czas czeka przede wszystkim Unię Europejską, arogancką i bezczelną wobec tych, którzy nie podzielają lewicowo-liberalnych poglądów, a przede wszystkim nie chcą europejskiego superpaństwa, zarządzanego przez biurokratów z Brukseli i Berlina.

Aleksander Śliwka czy Tomasz Fornal? Siatkarscy eksperci nie są zgodni

Polsatsport.pl 

Aleksander Śliwka czy Tomasz Fornal? Który z przyjmujących powinien grać w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na zbliżających się MŚ 2022? Dyskusja na ten temat toczy się od pewnego czasu wśród kibiców i ekspertów siatkarskich, a podgrzał ją jeszcze mecz Polski z Iranem na Memoriale Wagnera. – Dla mnie Fornal jest obecnie jakościowo najlepszym polskim zawodnikiem... Czy warto trzymać w kwadracie siatkarza, który ma największą jakość? – zapytał w studiu Polsatu Sport Jakub Bednaruk.

Lekkoatletyka. Klasyfikacja medalowa po czwartym dniu ME. Niezwykła pogoń Polski!

Dziennik Polski 

Po czwartym dniu jubileuszowych, 25. lekkoatletycznych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski awansowała na 2. miejsce w klasyfikacji medalowej, które zajmuje - ex aequo - z Hiszpanią. Aktualnie mamy w dorobku już siedem krążków - złote Aleksandry Lisowskiej, która okazała się najszybsza w biegu maratońskim i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem, trzy srebrne naszych pań: Natalii Kaczmarek na 400 metrów, Ewy Różańskiej w rzucie młotem i Adrianny Sułek w siedmioboju oraz dwa brązowe: Anny Kiełbasińskiej... Читать дальше...Москва

Более 2 тонн каши по рецепту 1147 года сварят на фестивале «Русское поле»
Губернаторы России
Москва

Собянин рассказал об участии Москвы в тушении пожаров в Рязанской области

Новости Крыма на Sevpoisk.ru
Симферополь

Поезда в Симферополь, Севастополь и Евпаторию задержали после взрывов в Джанкое

Частные объявления


Авто в России и мире
Москва

На МКАД три часа ловили огромную пятнистую свинью


Коронавирус в России
Москва

Даже тест не нужен: какой симптом моментально выдает ковид


Спорт в России и мире
Москва

3 и 4 сентября в Томске и Стрежевом пройдут футбольно-концертные шоу с участием легендарной команды звезд эстрады «СТАРКО»


Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса
Андрей Рублёв

К 85-летию Андрея Кончаловского впервые на ТВ выйдет цифровая реставрация полной версии «Андрея Рублева»


Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире
Москва

Спасенную в дикой природе амурскую тигрицу приютили в Московском зоопарке

Путин в России и мире
Москва

В заявлении Путина увидели «ядерный» сигнал для НАТО


Лукашенко в Беларуси и мире
Минск

Лукашенко потребовал максимально обеспечить белорусов местными продуктами
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире
Киев

Зеленский сообщил, что в Киеве возобновили работу посольства 55 стран


Навальный в России и мире
Москва

Дерипаска будет судиться с Навальным и изданиями, распространившими порочащий его роликЗдоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...Рэпер ST

Рэпер ST и Ассоль сыграли индийскую свадьбуМосква

"Спартак" после жеребьёвки. Претенденты на титул чемпиона попали в одну группу на Кубке России

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.netСпонсоры 123ru.net