123ru.net

World News in Polish

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org
Январь
2019

Все новости

Huawei trzyma się mocno. Ich nowy smartfon ma zadziwić świat. Premiera już w lutym

Najwyższy CZAS! 

Chiński gigant elektroniki użytkowej, firma Huawei, wypuści niedługo na rynek smartfon nowej generacji, który w całości będzie wykonany z podzespołów produkowanych przez tę firmę. Składane urządzenie obsługujące technologię 5G zostanie zaprezentowane w lutym na targach MWC w Barcelonie. Największy na świecie dostawca urządzeń telekomunikacyjnych inwestuje znaczne kwoty w rozwój własnych czipów. Do tej pory ten […]

Prezes banku chciała przekupić prokuratora z Warszawy. Ale on o tym się nie dowiedział

Najwyższy CZAS! 

Była prezes Banku Spółdzielczego z Lesznowoli na Mazowszu Zofia K. próbowała przekupić prokuratora nadzorującego śledztwo w sprawie gigantycznych wyłudzeń kredytów z jej placówki. Kobieta została skazana przez warszawski sąd na dwa lata więzienia. Na przełomie 2016 i 2017 roku Zofia K. starała się wręczyć 200 tys. złotych łapówki prokuratorowi Prokuratury Regionalnej w Warszawie, który nadzorował […]
Szczyt żenady. Gliński obrażony. U Mazurka w RMF rzuca słuchawką i wychodzi ze studia [VIDEO]

Najwyższy CZAS! 

RozmoMinister Piotr Gliński znany jest ze skandalicznego zachowania, chybionych pomysłów i bycia szeroko rozumianym Januszem PR-u, ale to, co zrobił dziś w RMF FM przebija wszystko. Minister kultury rzucił słuchawką i wyszedł, bo dziennikarz zapytał go o niezrealizowaną obietnicę. Podczas porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek zapytał ministra kultury Piotra Glińskiego o pieniądze dla […]

Seat odnotował rekordową sprzedaż

Interia.pl 

Rok 2018 był najlepszym rokiem w historii hiszpańskiej marki – zarówno globalnie, jak i lokalnie. Seat pobił rekord, osiągając w 2018 roku sprzedaż na poziomie 517 600 pojazdów. To o 10,5% więcej niż w 2017.

Dobry mecz Gortata, rewelacyjny Jamesa Hardena

Interia.pl 

Marcin Gortat zdobył dziesięć punktów, a jego Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Miami Heat 111:99 w środowym meczu NBA. Kolejne świetne spotkanie rozegrał James Harden. Rozgrywający Houston Rockets uzyskał 61 punktów - to jego rekord kariery.


Aktorka wygrała ze Skarbem Państwa. Chodzi o smog

Interia 

W sądzie rejonowym w Warszawie w czwartek zapadł wyrok w procesie wytoczonym przez Grażynę Wolszczak. Aktorka pozwała Skarb Państwa za zanieczyszczone powietrze. Sąd zasądził od niego 5 tysięcy złotych, które ma przekazać na cel charytatywny. Wyrok nie jest prawomocny.

Rok 2019 - rokiem Dzika

Interia 

5 lutego rozpocznie się chiński rok ziemskiego Dzika (Świni), który potrwa do 24 stycznia 2020. Element ziemi łagodzi napięcia i wprowadza spokój, więc nadchodzi dobry moment, żeby zadbać o relaks i sprawy prywatne.

Matki dostaną emerytury. Warunek? Przynajmniej czworo dzieci. Mama 4 plus. Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach matczynych

Polska 

Matki dostaną emerytury. Warunek? Przynajmniej czworo dzieci. Mama 4 plus, czyli emerytury dla matek z czwórką dzieci to ustawa, która ma poprawić sytuację kobiet wychowujących dzieci. Rząd przyjął projekt ustawy, ale na wprowadzenie przepisów będzie trzeba poczekać . Tzw. matczyne emerytury mają objąć ponad 80 tysięcy osób. Przysługiwać będą matkom, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci i skończyły 60 lat. Ale ustawa o emeryturach dla matek obejmuje również ojców, którzy samotnie wychowywali czwórkę dzieci. Читать дальше...

Jakie były nasze wakacyjne decyzje? Zaskakujący raport

Fakt 

Dobra sytuacja polskiej gospodarki odbiła się w tym roku na naszych wakacjach. Pozwoliliśmy sobie wypocząć w naprawdę luksusowych warunkach. Nigdy dotąd tak wielką popularnością nie cieszyły się hotele 5-gwiazdkowe, podróże samolotami, czy opcja all inclusive. Po raz pierwszy też większym zainteresowaniem cieszyły się oferty first, a nie last minute. Jakie jeszcze były wakacje 2018?

Serie A. Piątek w Milanie. Dlaczego ten transfer jest wyjątkowy

Interia.pl 

Jest dość niespodziewany rekord w polskiej piłce – to już wiemy. Jest przeskok o niejedną klasę wyżej – niemal z marszu. Ale przy okazji 35-milionowego transferu Krzysztofa Piątka do Milanu jest jeszcze coś. Jeśli przyjrzymy się bliżej, to nie mieści się on w logicznym rozumowaniu.

Wypadek Beaty Szydło: Naprawa limuzyn kosztowała 135 tys. zł [WIDEO]

Polska 

135 tysięcy złotych - tyle kosztowała naprawa dwóch limuzyn z kolumny wicepremier Beaty Szydło. O koszty napraw Służbę Ochrony Państwa zapytał poseł PO Krzysztof Brejza. Kierowcy SOP w październiku nie wyhamowali w Imielinie, w województwie śląskim, kiedy przed pasami zatrzymał się jadący przed nimi samochód. Zaraz po wypadku wicepremier przekazała, że nikomu nic się nie stało i była to jedynie drobna stłuczka, w której rozbite zostały lampy i zderzaki.

Zabójca Pawła Adamowicza miał antydemokratyczne poglądy. Nie chciał mieszkać w „siedlisku Platformy”

NewsWeek.pl 

Z dokumentu, który dyrekcja więzienia w Gdańsku przesłała policji dzień przed wyjściem na wolność Stefana W. wynika, że mężczyzna miał antydemokratyczne poglądy i planował opuścić „siedlisko Platformy”, jak określał województwo pomorskie. Chciał przeprowadzić się tam, gdzie „rządzi PiS”. Miał też deklarować, że chce, by Jarosław Kaczyński „został dyktatorem” – informuje TVN24. Co z tą wiedzą zrobiły służby?

Chińczycy mają taki sam problem co Polska. Po raz pierwszy od 70 lat

Najwyższy CZAS! 

W Chinach urodziło się 15,23 mln dzieci, czyli o ok. 2 mln mniej niż rok wcześniej. Zniesienie prawa do posiadania jednego dziecka na niewiele pomogło Chinom. Zaraz po zniesieniu tego zakazu przybyło trochę dzieci, ale wkrótce trend wrócił do normy. To wielki cios dla Państwa Środka. Pod tym względem Chiny przypominają Polskę, gdzie wprowadzenie programu […]

MSZ Rosji krytykuje Zachód w związku z wydarzeniami w Wenezueli

Interia 

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, komentując wydarzenia w Wenezueli, oświadczyła, że państwa zachodnie "w trybie ręcznym" dokonują zmiany władzy w innych krajach, a przykład Wenezueli pokazuje "realne" podejście Zachodu do prawa międzynarodowego.

Senator PO: Wadą budżetu jest brak wsparcia dla Ukraińców

Do Rzeczy 

Oficjalnie w Polsce pracuje 560 tysięcy Ukraińców. W budżecie nie ma żadnej wzmianki o jakimkolwiek programie asymilacyjnym dla tych ludzi. My nie mamy jako państwo dla nich żadnej oferty. I to w sytuacji, gdy cała Europa bije się o pracowników. rozmawiamy o osobach zatrudnionych legalnie, płacących tu podatki. To dzięki nim także są nadwyżki, którymi chwali się rząd. A budżet tego nie zauważa – mówi portalowi DoRzeczy.pl Jan Rulewski, senator Platformy Obywatelskiej.