123ru.net
World News in Estonian

Новости за 07.11.2019
PÄEVAHOROSKOOP: reede, 8. oktoober

Ohtuleht 

Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!

Karu: tegelikult on Helmel õigus, kui ta nimetab IT-d fetišeerituks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

EKRE esimehel, siseminister Mart Helmel on teatud mõttes õigus, kui ütleb, et infotehnoloogia on Eestis fetišeeritud, märkis neljapäeval väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrina tööd alustanud Kaimar Karu "Esimeses stuudios".


TESTI END: kas sina julged südamega elada?

Postimees 

See on lihtne jah- ja ei-vastustega test, mis aitab sul hinnata, kas ja kuivõrd elad südamega. Võta seda kui meeleolukat vahepala ning pea meeles, et igas naljaski on terake tõtt.

Eesti jalgpallikoondis kaotas Valgevenele

Postimees 

Eesti naiste jalgpallikoondis viibib sel nädalal Minskis, kus peetakse maavõistlusmängud Valgevenega. Tänane avavaatus Minski jalgpallihallis lõppes võõrustajate 2:0 võiduga.

ВИДЕО: Великолепный гол "Краснодара" в Лиге Европы

Delfi.ee 

В четвертом туре групповой стадии Лиги Европы футболисты "Краснодара" победили дома турецкий "Трабзонспор" - 3:1 (2:0). Дубль в первом тайме оформил португалец Мануэл Фернандеш. Особенно красив был его второй мяч, забитый пяткой.

TEATRISOOVITUS | Võrku püüdmise (v)iha

Ohtuleht 

«Ma tahan, et te kõik püsti tõuseksite. Tõuske ja minge akende juurde. Pistke pea aknast välja ja kisage: ma olen kuradi vihane ja mulle aitab!» Ilmselt just see karje toob meelde filmi «Televõrk» («Network», 1976). Sama, Paddy Chayefsky stsenaariumi põhjal kirjutatud Lee Halli näitemängu lavastas nüüd Hendrik Toompere jr draamateatris. Lavastus on samuti toonase ajastu truu – alates mustvalgetest kaadritest, telestuudios veerevatest retrokaameratest kuni 1970ndate moe ning ohjeldamatu sigarettide pahvimiseni. Читать дальше...

Kuidas tähendus üles leida?

Postimees 

Intellektuaalse emakeelse rokiga ei ole meil just laiata. Turg ka kitsas, eks. Mõned suuremad käilakujud (Eplik ja co) on aastaid seda hoidnud, mõni (nagu Kuradi Saar) leidnud tee sinna. Kaasaja luuletajatest on laulutekstidega silma paistnud Aapo Ilves, Jaan Pehk, Kristiina Ehin... Muidu pöördutakse sageli ikka klassika (Doris Kareva puhul elava klassika) poole. Või siis – nagu õige ongi – kõneleb laulik ise.

Monica Rand nõustus Tartu abilinnapea kohalt tagasi astuma

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Keskerakonna Tartu juhatus ja fraktsioon arutasid neljapäeva õhtul, kuidas lahendada võimukriis, mis algas septembri lõpus, kui Tartu keskerakondlaste juhiks valiti Jaan Toots. Kohale saabus kriisi lahendama ka Jüri Ratas. Öötundidel jõuti kokkuleppele, et Monica Rand lahkub abilinnapea kohalt aasta lõpuks.

Tartu võimukriisi lahendamine lükkus neljapäeva öötundidele

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Keskerakonna Tartu juhatus ja fraktsioon arutavad neljapäeva õhtul, kuidas lahendada võimukriis, mis algas septembri lõpus, kui Tartu keskerakondlaste juhiks valiti Jaan Toots. Kohale saabus kriisi lahendama ka Jüri Ratas, kuid kella 9 ajal tehtud pausiks polnud lahenduseni jõutud.

Rooba uutest nägudest hokikoondises: usun nende võimetesse

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti jäähokikoondis alustab reedel Tallinnas Balti karikaturniiri. Eesti koondise esimeseks vastaseks on Ukraina, kes kaotas neljapäevases turniiri avamängus Leedule lisaajal 1:2.

Хельме хочет, чтобы минимальную зарплату иностранным работникам повысили в полтора раза

Delfi.ee 

Глава МВД Март Хельме хочет, чтобы в Эстонии повысили минимальную зарплату для иностранцев в полтора раза, чтобы избавить рынок труда от низкоквалифицированной рабочей силы, передает rus.err.ee.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.