123ru.net
World News in Estonian

Новости за 14.11.2019

Gerardo's Toys/Neemeco kindlustas teist aastat järjest koha poolfinaalis

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus neljas poolfinalist, kui kahemängulises veerandfinaalseerias läksid teistkordselt vastamisi Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Gerardo's Toys/Neemeco. Sarnaselt avamängule jõudis võiduni Tallinna esindus.

Igonen: andke mulle koondises võimalus ja näeme, mis veel juhtub

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti meeste jalgpallikoondis pidas aasta eelviimase kohtumise Zaporižžjas, kui Ukrainale jäädi teise üleminuti väravast alla 0:1. Viimasest kaheksast matšist on Ukraina võitnud seitse, Eesti on Ukrainale kaotanud kõik viis omavahel toimunud mängu.
Pelosi sõnul pakkus Trump Ukrainale altkäemaksu

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

USA president Donald Trump pakkus Kiievile altkäemaksu, kui hoidis kinni Ukrainale mõeldud sõjalist abi vastutasuks oma poliitilise rivaali uurimise eest, ütles kongressi kõrgeim demokraat Nancy Pelosi neljapäeval pärast esimest avalikku ülekuulamist presidendi tagandamise juurdluses.


PÄEVAHOROSKOOP: reede, 15. november

Ohtuleht 

Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!

5 naisenime, mis toovad õnne

Postimees 

Juba iidsetest aegadest on usutud nimede peaaegu et prohvetlikku jõudu, seetõttu näevad paljud vanemad vaeva, et valida oma võsukesele just see kõige õigem nimi, mis lisaks nende eluteele vaprust ja õnne.

Latvala: andsime autogramme, et kohalikud saaks asju hiljem oksjonile panna

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Neljapäeval pidi Austraalias algama autoralli maailmameistrivõistluste hooaja viimane etapp, aga erakordselt laiaulatuslike maastikupõlengute tõttu otsustati ralli ära jätta. Sõitjad ja meeskonnad saavad nüüd hakata valmistuma uueks hooajaks.

Kas Kaja Kallas põletab tormakalt kõik sillad?

Ohtuleht 

Maaeluminister Mart Järviku umbusaldamine riigikogus kukkus eile läbi. Tulemust oli ette aimata, kuid Reformierakonna vedamisel kiirkorras ette võetud hääletusel raiskas opositsioon tarbetult ära oma ainsa paukpadruni ja seda ajal, kui Järviku teemal niigi pidevalt paugutatakse.

Kolmed-viied: koolide mitmekesised hindamisviisid taanduvad lõpuks ikkagi numbriteks

Ohtuleht 

„Kuna Eesti Hariduse Infosüsteem (EHIS) ei tunnista tähelisi hindeid, siis me peame lõpuks oma hindamise ikkagi numbriliseks konverteerima. Milleks seda kujundavat hindamist siis tarvis on?“ küsib Kalamaja põhikooli direktor Piret Rõõmussaar. Nemad lõpetasid sellest sügisest numbrilise hindamise loovainetes.

«Rahvusmeeskoori kvaliteet ei üllata enam kedagi»

Postimees 

Tänavu tähistab oma 75. sünnipäeva Eesti Rahvusmeeskoor – Gustav Ernesaksa 1944. aastal teoks tehtud kapriis, riikliku kultuurikollektiivi vormis kehastunud utoopia ja anomaalia, mis püsib siiani, olles elanud üle muutused nii valitsevas helikeeles kui ka riigikorras. Sel laupäeval toimuva esimese juubelikontserdi eel palusin oma vestluskaaslaseks Mikk Üleoja, kes on olnud alates 2011. aastast koori peadirigent ja kunstiline juht.

Eesti karateka pöörane aasta: vigastus, kooli lõpetamine hõbedaga ja MM-pronksi võitmine

Ohtuleht 

August 2018. Karateka Anna Sokk vigastab trennis põlve nii rängalt, et peab minema operatsioonile. Pärast lõikust algab üheksakuine taastumisetapp, mis paneb neiu tahtejõu eriliselt proovile. Kevadel 2019 lõpetab Anna Tallinna Pae gümnaasiumi hõbemedaliga, juunis naaseb ta võistluskarussellile ja teeb põlvele jälle haiget, septembris alustab õpinguid Londonis ja oktoobris võidab alla 21aastaste MMil pronksi.

Port: Alaver oleks võinud end süüdi tunnistada

Postimees 

Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port leiab, et neljapäeval Harju maakohtus dopingu kasutamisele kallutamises süüdimõistetud teenekas suusatreener Mati Alaver oleks võinud end siiski süüdi tunnistada.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.