123ru.net
World News in Estonian

Новости за 20.11.2019

Trump: tagandamise nõiajaht peab kohe lõppema

Postimees 

USA president Donald Trump nõudis kolmapäeval, pärast ühe oma tippdiplomaadi tunnistusi, tagandamisjuurdluse viivitamatut lõpetamist, nimetades kongressi sellekohaseid kuulamisi taas nõiajahiks.
TalTech/Tradehouse kindlustas Balti liigas esikohta

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Naiste Balti liigas jagasid kolmapäeval punkte ainsana kaotuseta püsiv TalTech/Tradehouse ja turniiritabeli seitsmes naiskond Audentese SG/Noortekoondis, kes viibisid väljakul kolm geimi. Üllatust ei sündinud, kui järjekordsed võidupunktid lisas tabelisse TalTechi võistkond.


Raamatukogudes üle Eesti anti eakatele küberturvalisuse kohta teavet

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti raamatukoguhoidjate ühing korraldas koos riigi infosüsteemi ametiga ligi 90 raamatukogus üle Eesti nõuandepäeva "IT-vaatlik", kus vanemaealised said küberturvalisuse küsimustes raamatukogudest nõu küsida. Raamatukogu-töötajatele ei ole kübernõustamine võõras, sest avalike internetipunktide kasutajad vajavad sageli abi.

Foto: osa Annelinnast mattus pimedusse

Postimees 

Kolmapäeva õhtul pärast kella üheksat kadus elekter mitmes Annelinna kortermajas. Pimedusse mattus ka Anne tänaval asuv Maxima kauplus.

Jüri Luik kaitseministrite kohtumisel: Euroopa julgeoleku nurgakivi on NATO

Postimees 

Kaitseminister Jüri Luik osales eile ja täna Stockholmis Põhjala ja Balti kaitseministrite ning Põhjala Grupi kaitseministrite kohtumisel, kus peamised aruteluteemad olid Põhja-Euroopa julgeoleku ees seisvad väljakutsed, transatlantiline koostöö, sõjaline mobiilsus ning arengud Arktikas.

Valgamaal Taageperas pidasid mulgid nõu

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Valgamaal Taageperas lõppes äsja kolme Mulgimaa volikogu - Tõrva, Mulgi ja Viljandi valla - esimene ühisistung, kus osalesid ka Viljandi linna juhid. Arutati, kuidas korraldada omavahelist koostööd ja kas ajalooline kultuuritaust võiks aidata kaasa majanduse elavdamisele. Suurim ühine väljakutse on Mulgi elamuskeskuse rajamine Sooglemäele.

Politsei kinnitusel suhtuvad nad ähvardustesse väga tõsiselt

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Viimastel nädalatel on mitmed poliitikud ja ajakirjanikud avalikustanud neile saadetud tapmise või kallaletungi ähvardusi. Paljude nende juhtumite puhul ei tuvasta politsei süüteo koosseisu ning ähvardaja saab politseilt vaid noomituse. Politsei kinnitab, et kõiki neile teatatud ähvardusi võetakse tõsiselt ja nendega tegeletakse ka siis, kui kriminaalmenetlust ei alustata.

Suurbritannia alustas Davise karikaturniiri raske võiduga

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Madridis toimuval Davise karikasarja maailmaliiga turniiril alustas võidukalt Suurbritannia meeskond, kes F-alagrupis sai jagu väga tasavägistes kohtumistes Hollandist tulemusega 2:1.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.