123ru.net
World News in Estonian

Новости за 19.11.2019




Tottenham Hotspur jäi peatreenerita

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Inglismaa jalgpalli kõrgliigaklubi Tottenham Hotspur otsustas loobuda neile viimastel hooaegadel väga palju edu toonud peatreener Mauricio Pochettino teenetest.

Reps Haabneeme kooli juhtumist: kõik tuleb selgeks teha

Postimees 

Täna vallandas Viimsi vald päevapealt Haabneeme kooli juhi Sirje Toomla, tuues põhjuseks, et koolis on korduvalt toimunud väärkohtlemise juhtumid ning koolijuht pole teavitanud valda sellest ega ka muretsenud turvalisuse eest. Mailis Reps ütles, et ministeerium soovib saada täit informatsiooni valla ja kooli suhetes ning ka füüsilise juhtumi kohta.






Soome kaitseministeeriumile tuli Helme B-plaan üllatusena

Postimees 

Soome kaitseministeeriumi kantsler Janne Kuusela ütles teisipäeva õhtul Iltalehtile, et Mart Helme väide, et Eesti koostab NATO-st sõltumatut kaitsestrateegiat, tuli nende jaoks ootamatult ja Soomega pole keegi seda arutanud.

Saarlased said nõuandeid kriisiks valmisolekuks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tänavuseks aastaks eraldas siseministeerium maakondadele kokku 100 000 eurot elanike kriisideks valmisoleku teavituseks. Saarlased otsustasid neile jagatud ligi kuue tuhande euroga korraldada maapiirkondade elanikele ja külavanematele praktiliste nõuannete loengud sellest, milleks ja kuidas valmis olla, kui koju peaks jõudma kriis.

Kultuurifestival pakkus silmailu

Postimees 

Rakvere kultuurifestivali raames oli teisipäeva õhtul Rakvere spordihallis võimalik vaadata balletiartistide etteasteid.

Sisekaemus: miks ei saanud minust profikorvpallurit? Miks on Eestis nii vähe venekeelseid mängijaid?

Ohtuleht 

Korvpallis on Eestis venekeelse kogukonna potentsiaalist nii vähe kätte saadud. Eriti, kui vaatame koduste meistrivõistluste taset – igaüks, kes näeb vaeva veidi rohkem kui vaja, jõuab sinna välja, ütleb Igor Arendash. Noortekoondise ja Maarjamaa meistrivõistluste kogemusega endine mängija on praeguseks sukeldunud ärimaailma, kuid pole korvpalliringkonnast kadunud ning valutab ala tervise pärast südant.

Keskerakond tahab astmelist tulumaksu, maksupaketiga tullakse välja kevadel

Ohtuleht 

„Riigieelarve ei ole midagi muud kui ühe pere eelarve, selleks pereks on Eestimaa inimesed,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu teisipäeval riigikogus, kus peaminister Jüri Ratase soovil mõtiskleti Eesti maksusüsteemi üle. „Ja nii nagu igal pere eelarvel, on ka riigieelarvel tulud ja kulud ning tasakaal. Võrrand on paigas ning kui tahame rohkem teenuseid, siis tuleb ka rohkem panustada, teisi võimalusi lihtsalt ei ole.“

Soome kaitseministeeriumi jaoks tuli Helme B-plaan üllatusena

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Soome kaitseministeeriumi kantsler Janne Kuusela ütles teisipäeva õhtul Iltalehtile, et Mart Helme väide, et Eesti koostab NATO-st sõltumatut kaitsestrateegiat, tuli nende jaoks ootamatult ja Soomega pole keegi seda arutanud.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.