123ru.net
World News in Estonian

Новости за 18.11.2019

VIDEOD JA GALERII | Eestlane Veneetsias: „Kohalikud on väga mures igasuguste uute veetõusude pärast.“

Ohtuleht 

Sadamalinn Veneetsia on poliitik Silver Meikari sõnul taastunud ulatuslikest üleujutustest. „Igal pool saab kõndida, tänavad on kuivad. Vaid prahti on igal pool,“ muljetab ta Itaalia saarelinnast. Kuna ilmaprognoos ega omavalitsuse hoiatused ei näinud rekordi lähedasi üleujutusi ette, ehmatas eelmise nädala tulvavesi kohalikke. „Kohalikud on väga mures igasuguste uute veetõusude pärast. Tulevikku vaadatakse murelikult.“

Uuel hooajal kuulub Honda meeskonda kaks Marquezi

Postimees 

Mootorispordiportaal Autosport.com kirjutab, et karjäärile punkti pannud MotoGP sõitja Jorge Lorenzo asemel sõidab järgmisel hooajal Honda meeskonnas tänavu Moto2 meistritiitli saavutanud Alex Marquez.
Ekspert: noored on peale tulemas ja tennis on seda kaua oodanud

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Sel nädalal selgub Hispaanias Madridis tänavune tennise Davise karikavõitja. Võistluse 120-aastase ajaloo jooksul esmakordselt mängitakse turniir ühe nädala jooksul ühes linnas ja 18 meeskonda on jaotatud kuude kolmeliikmelisse alagruppi. ETV spordisaate stuudios käis tennisest rääkimas mitmekordne Eesti karikavõitja Riho Kallus.

Leedu apokalüptiline rannaooper

Postimees 

Leedut võib tänavusel Veneetsia biennaalil, mis toimub lipukirja «Et sa elaksid huvitaval ajal» all, pidada mõneti otsekui oraakliks. Nende rannaooper, mille tumedad alatoonid ennustasid maailma hävingut – ja mis tõi kolmele Leedu kunstnikule Lina Lapelytele, Vaiva Grainytele ja Rugilė Barzdžiukaitėle kunsti maailmanäituse peapreemia –, pakiti oktoobri lõpus kokku ja saadeti Leetu tagasi.Ja kohe pärast seda algaski Veneetsias reaalne apokalüpsis.

ERR Riias: Läti töötab välja kogu riiki hõlmavat riigikaitsesüsteemi

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Lätis ei ole kohustuslikku sõjaväeteenistust ja juba kümme aastat panustab Läti professionaalsele sõjaväele. Nüüd on aru saadud, et üksnes sellest ei piisa ning hakatakse välja töötama kogu riiki hõlmavat riigikaitsesüsteemi.

ERR Vilniuses | Leedu kardab Valgevene tuumajaama ohte

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Leedule valmistab muret pealinnast Vilniusest veidi üle 40 kilomeetri kaugusel Astravetsis valmiv Valgevene tuumajaam. Leedulaste muret suurendab asjaolu, et tema naaberriigid ja partnerid ei pööra Astravetsisse kerkivale tuumajaamale pea mingit tähelepanu.

ERR Washingtonis: USA majanduse hea seis tuleb Trumpile valimistel kasuks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kuigi USA majanduskasv on aeglustunud ja Donald Trump peab kaubandussõdasid mitmel rindel, on Ameerika tarbija enesekindel ja hoiab püsti USA enda ja vaat et ka kogu maailma majandust. Tuleva aasta presidendivalimisi silmas pidades on see Valge Maja praegusele peremehele hea uudis.

Läti juhid aastapäevakõnedes: iga lätlane peab Lätit rohkem hoidma

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Iga lätlane peab Lätit rohkem hoidma, kõlas lõunanaabrite riigijuhtide sõnum rahvale Läti 101. aastapäeva puhul. Demograafiline olukord ja ebaefektiivne riigiraha kasutamine elutähtsais valdkondades on aastast aastasse kestnud probleemid. Samas on riigikaitse areng olnud viimasel ajal kiire.

ВИДЕО : До слез! Пропавшая летом в Пайде кошка после долгих скитаний воссоединилась с хозяевами

Delfi.ee 

В августе в Пайде потерялась кошка по кличке Мийсу. Она сбежала из клетки после визита к ветеринару и будто провалилась сквозь землю. Но все хорошо, что хорошо кончается: сейчас, спустя несколько месяцев, животное нашлось и воссоединилось с хозяевами.

Teadlased kaardistasid Ida-Virumaa kaevandusalad

Postimees 

Teadlased kutsuvad Ida-Virumaa omavalitsusi ja inimesi senisest rohkem kasutama maa-ameti kaardirakendust, et näha, kas neile kuuluva maa all on toimunud kaevandustööd, teatas esmaspäeval rahvusringhäälingu uudistesaade «Aktuaalne kaamera».

Venelased hõivasid USA sõdurite mahajäetud baasi vaid päevaga

Ohtuleht 

Vene meedia näitab kaadreid Kobani õhuväebaasi „vallutamisest“ kui kangelaslikust võidust. Tegelikult toimus mahajäetud baasi hõivamine ühtki veretilka valamata. USA sõdurid jätsid selle niivõrd kiirustades maha, et uutele peremeestele jäi isegi pisut varustust alles.

Esimene foto: Vaata, milline näeb välja Bollywoodi Forrest Gump

Postimees 

Indias jõuab 2020. aasta jõuludel kinodesse kohaliku värvinguga uusekraniseering Winston Groomi menuromaanist «Forrest Gump», mille põhjal 1994. aastal Hollywoodis vändatud draamavõitis 6 Oscarit ning mida peetakse õigusega üheks maailma parimaks filmiks.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.