123ru.net
World News in Estonian

Новости за 01.11.2019

Põhiturniiri lävele jõudnud 18-aastane Targamaa: kannatusest jäi puudu!

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Reedel alanud vehklemise suurturniiril Tallinna Mõõk näitas head vormi 18-aastane Carmen-Lii Targamaa, kes võitis alagrupiturniiril neli ja play-off'ides ühe matši. 64 parema sekka noor eestlanna küll ei murdnud, aga Targamaa jääb sellegipoolest esitusega rahule.

Pool tuhat aastat peeti plaani ja siis tuli otsus: Viljandist sadamalinna ei saa!

Ohtuleht 

Tänapäeval on mõni mees jälle kanuu või süstaga Tartust Pärnusse sõitnud. Käed rakkus ja selg valus parmupistetest, võsaraiumisest ning paadikandmisest. Suurema paadiga ei pääse üldse läbi, kuigi juba 1550. aasta paiku olla Rootsi valitsuses arutatud, kuidas jõgede ja kanalitega ühendada Pärnu Tartuga ja edasi Narvaga. Hiljem on seda plaani mitu korda uuesti kavva võetud, kuni 2013. aastal teatas majandusministeerium: liiga kallis. Viljandist sadamalinna ei saa.
FOTOD | Tallinna linnaruumi vallutas kaasaegne kunst

Eesti Paevaleht 

Täna avati Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35) näitus „Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja“, mille osa eksponaatidest jõuab ka Tallinna eripaikadesse – tänavatele, hoone fassaadidele ja isegi kanalisatsiooniluuki.

Novembri kalender

Postimees 

Novembrikuu külmad hommikud jätavad murule jääkristallid ja panevad hingeõhu aurama.

Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile

Postimees 

Seoses hirmujuttudega, et maailm veereb kliimakatastroofi poole, on leitud selles uued süüdlased: kõik need, kes armastavad liha süüa. Ehk igast sajast eestlasest 98. Olgu kohe öeldud, et lihavastaste süüdistused on tugevasti liialdatud, enamasti isegi alusetud.

Limonaadi Joe: rasketel aegadel villiti õlu siltideta pudelitesse

Ohtuleht 

„Sellest ajast, kui mina siia tööle tulin, on tehas täiesti muutunud. Kogu sisseseade on roostevabast terasest, käsitsitööd on väga vähe. Igal masinal ei ole vaja näppupidi juures olla,“ ütleb Mart Haldma, kes on Tartu õlletehases, nüüdses A. Le Coqis, töötanud juba 43 aastat ja osalenud tehase täielikus muutumises.

Датская газета: русские третируют семьи солдат НАТО, проходящих службу в Прибалтике

Delfi.ee 

Русские повадились изводить семьи военнослужащих НАТО в Прибалтике адресными телефонными звонками. В военной миссии по сдерживанию России участвуют и датские солдаты, пишет датское издание Jyllands-Posten.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.