123ru.net
World News in Estonian

Новости за 05.11.2019

Tusk Poola presidendiks ei kandideeri

Postimees 

Euroopa Liidu juht Donald Tusk teatas teisipäeval, et tema oma koduriigi Poola presidendiks ei kandideeri, sest tal on peaministriajast liiga palju pagasit.

ГЛАВНОЕ ЗА ДЕНЬ: Три смерти и задержание группировки из Telegram

Delfi.ee 

Полиция "накрыла" восьмерых главарей действовавшей через Telegram группировки. Неквалифицированные работники приезжают в Эстонию в основном из Донбасса? Пропавшего в Маарду мальчика и в Пярну мужчину нашли мертвыми. В Ласнамяэ строитель разбился насмерть.

Autori surm vs. autori sarm?

Postimees 

Romantismiajastust päritud ning tänapäeva mõttes klassikaliseks peetud arusaama järgi peaksid luuletaja juures kaunid olema vähemalt kolm asja: kurbus, kujundid ning surm. Kui luuletaja juhtub ise olema kaunis, on tegu andestatava isiksusliku eripära ning vaieldamatu imagoloogilise lisaväärtusega, ent sel puhul näikse nii kolleegid kui ka lugejad justkui eeldavat ja soovivat, et värsimeistri väline ilu on melanhoolse lisavarjundiga, väljapeetult alandlik ja kergelt ennasthäbenev, ilma vähimagi edevusest... Читать дальше...

Emomise talumatu kergus

Postimees 

Margit Lõhmuse «Sterne» on noorte debütantide avaldamisele spetsialiseerunud «Värske raamatu» järjekorras 23. teos. Ning ühtlasi alles sarja kolmas proosaraamat, eelmised olid Barthol Lo Mejori «Popdada» (2008) ja Linda-​Mari Väli «Eikeegi eikunagi eikusagil» (2011). Ühe näidendiraamatust erandiga on kõik ülejäänud olnud luulekogud. See statistika paneb küsima, kas proosas on trükiküpseks saamine luulega võrreldes keerulisem. Või võtab lihtsalt kauem aega?

В Эстонии самое дорогое в регионе электричество

Delfi.ee 

Обычно биржевая цена электроэнергии в Эстонии не сильно отличается от финской, и меньше, чем в Латвии и Литве. Но в октябре электричество было самым дорогим в именно Эстонии, передают "Деловые Ведомости".

Munitsipaalperearstikeskus jooksis tohtritest tühjaks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tohtritel on rohkem aega teha koduviiste, arsti jutule saab laupäeviti ja peale tööd – just nii tutvustati kaheksa aasta eest vastavatud munitsipaalperearstikeskust. Et miski rahanappuse tõttu tegemata ei jääks, toetas keskust Tallinn. Sel suvel aga otsustasid 2/3 perearstidest minna üle uude firmasse, mida peab perearstikeskuse eksjuht. Tühjaks jooksnud perearstikeskus oli sunnitud kesklinnas ja Mustamäel asuvad filiaalid sulgema.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.