123ru.net
World News in Estonian

Новости за 17.11.2019

Karikavõistluste poolfinalistidega liitus viimasena Kehra võistkond

Postimees 

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist sai pühapäeval neljas ja viimane tänavuste Eesti meeste karikavõistluste poolfinalist. Kehralased olid korduskohtumises võõrsil 35:16 (18:8) üle Põlva Coopist ning ootavad nüüd koos Põlva Serviti, Põlva/Arcwoodi ja HC Tallinnaga teisipäeval toimuvat loosimist.

Janne Schasmin: sa pead tahtma saada samaguseks nagu Venemaa mängijad

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti naiste korvpallikoondis pidas sel nädalal kaks esimest 2021. aasta EM-valikturniiri kohtumist. Võõrsil kaotati Šveitsile 63:73 ja kodus Venemaale 66:96. Koondise seisust rääkis ETV pühapäevases spordisaates peatreener Janne Schasmin.
EESTI KUNSTIMUUSEUM 100: juubelit pidanud Eesti kunstimuuseum laieneb Niguliste torni avamisega taevastesse kõrgustesse

Ohtuleht 

Kuigi meil on KUMU, kuhu on koondatud Eesti kunst läbi aegade, on meil ka renoveeritud Kadrioru loss, kus näidatakse Eesti suurimat Lääne-Euroopa ja Vene vanemat kunstikogu. On Niguliste kirik, kus võib näha ülevaid sakraalseid teoseid. On Adamson-Ericu muuseum ja Mikkeli muuseum. Kuid Eesti kunstimuuseumi direktrissi Sirje Helme sõnul on ka arenguruumi, kuhu edasi liikuda. Muuseumi arengukava järgnevateks aastateks ongi paigas.


Saarts: oht demokraatiale tekib, kui ka võimupartnerid süvariigi retoorikaga kaasa lähevad

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

"AK. Nädal" võttis luubi alla maaeluminister Mart Järviku (EKRE) ümber tekkinud skandaalid ning uuris, kas toimuv võib lüüa mõra õigusriigi usaldamisse. Politiloog Tõnis Saart tõi välja asjaolu, et kuni koalitsioonipartnerid EKRE süvariigi retoorikaga kaasa ei lähe, ohtu Eesti demokraatiale ei ole.

Tartus tuleb sajanditagustele eesti filmidele pühendatud festival

Postimees 

21.– 23. novembril toimub Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) kinokunstile, muusikale ja kirjandusele pühendatud «20/20 Filmifestival», mille raames tuuakse vaatajate ette 1920.–30. aastate Eesti mängufilmid, mis on seni teenimatult vähe tähelepanu pälvinud.

VIDEO | HUKKUNUD JA HUKATUD: aastas läheb ligi 20 tonni lemmikloomi jäätmetena hävitamisele

Ohtuleht 

Loomade varjupaikadest käib igal aastal läbi tuhandeid kasse ja koeri. Enamik neist leiab tagasitee koju või võimalusel uue peremehe. Lemmikud, kelle tänavaelu on muutnud metsikuks või teinud raskelt haigeks, surmatakse. „Otsuse vastuvõtmisel katsume alati vaadata loomade heaolu. Mõnikord lihtsalt on humaansem lasta neil minna...“ tunnistab Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Kas hilisõhtul tasub süüa?

Ohtuleht 

Me kõik oleme lapsepõlvest saati kuulnud, kuidas pärast kella 18 ei tohiks süüa. Kas see vastab tõele – kas hilisõhtune näksimine teeb tõesti paksuks?

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.