123ru.net
World News in Estonian

Новости за 03.11.2019
OLEMAS! Lewis Hamilton tõusis kuuekordseks maailmameistriks!

Ohtuleht 

Mercedese esipiloot Lewis Hamilton kindlustas USA GP-l oma kuuenda maailmameistritiitli. Viiendalt positsioonilt rajale läinud britt kasutas esiotsa meestest praktiliselt ainsana ühe boksipeatuse taktikat, mis talle tulu tõi.


BLOGI JA GALERII | Tekkinud on favoriit! „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“ neljanda saate võitis Eleryn Tiit

Ohtuleht 

"Su nägu kõlab varsti tuttavalt" neljanda saate võitis Eleryn Tiit, kes kehastus ansambli Heart solistiks. Tiidu jaoks on see juba kolmanda saate võit. Vähim punkte sai Dima Golovi kehastanud Madis Arro, kuid kohtunikepaneeli esinaine Tanja Mihhailova-Saar otsustas, et saatest ei lahku keegi.Sel hooajal annavad kohtunikud osalejatele igas saates punkte ning kõige väiksema punktiskooriga osaleja peab saatest lahkuma. Igast saatest lahkub üks osaleja ja asemele saabub uus andekas võistleja.

Tänaku veerema pandud lumepall on tekitanud posu küsimusi

Ohtuleht 

„Kõik ootavad ja tahavad teada, mida ta teeb. See jutt kehtib ka teiste tiimide ja nende sõitjate osas, kellel veel pole lepingut. Lumepall hakkab veerema pärast Oti kontrahti,“ ütles Toyota rallisõitja Jari-Matti Latvala augustis. Nagu oodata oli, sai maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja liitumine Hyundaiga aluseks järjekordsele kuulujuttude virvarrile. Õhtuleht üritab kõlakate rägastikus leida, mis paistab loogilisena ja mis mitte.

"AK. Nädal": kas Eesti senine kalmistukultuur on hääbumas?

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Käes on hingedeaeg, mil lähedaste kalmudele on kombeks viia küünlaid. Mitusada aastat püsinud Eesti kalmistukultuur on aga hääbumas, sest aina enam inimesi loobub lähedase põrmu matmisest surnuaeda ning viimaseks rahupaigaks valitakse kas urnimüür või kaunis koht looduses. Kas kalmistul lähedaste mälestuseks küünla süütamise traditsioonist saabki ajalugu ja kuidas elada teadmisega, et looduslikult kaunist kohast on saanud üleöö kellegi viimne peatuspaik, uuris "Aktuaalne kaamera. Nädal".

FOTOD | Lord of the Dance andis Tallinnas etenduse

Ohtuleht 

Pühapäeva õhtul kogunesid tantsusõbrad Tondiraba jäähalli, sest taas leidis Eestisse tee tantsukunsti supergrupp Lord of the Dance. Sedapuhku esitati Tallinnas etendus "Dangerous games".

Viljandi võitles Balti liigas poolteist mängu hästi, aga jätkab punktita

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Käsipalli Balti liiga nädalavahetus lõppes Eesti klubide jaoks kaotusega. Viljandi HC andis avapoolajal korraliku lahingu Leedu liigaliidrile Vilniuse VHC Šviesale, kuid kaotas 19:34 (13:16) ning jätkas nii 14-mänguliseks veninud võiduta seeriat Balti liigas.

"AK. Nädal": millised olid äsjase elektrikriisi õppetunnid?

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Suur torm tabas Lõuna-Eestit täpselt nädal tagasi. Loendamatu hulga puude murdumine jättis elektrita enam kui 65 000 Eesti Energia klienti. Lisaks elektrile kadus ka mobiilside, paljud jäid enam kui 72 tunniks ilma kütte, vee ja kanalisatsioonita. Ettevõtetes katkes töö, kauplused ja tootjad viskasid minema tonnide viisi riknenud toitu, koolid ja lasteaiad ei töötanud, hooldekodud sattusid kriitilisse seisu. Mis olid selle kriisi nõrgad kohad ja õppetunnid, uuris "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Deivil Tserp | Õnneks eksivad ka (spordi)arstid

Ohtuleht 

Ma olin pehmelt väljendudes üllatunud, kui lugesin Eesti Päevalehest / Delfist Magnus Kirti opereerinud Soome doktori Urho Väätäinen prognoosi, et Doha MMil hõbemedali võitnud odaviskaja Tokyo olümpial osalemise tõenäosus on 50–60 protsenti.

"AK. Nädal" analüüsis Prantsusmaa ja Hollandi pensionisüsteeme

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Valitsus saatis sel nädalal kooskõlastusringile pensionisüsteemi muudatused, mis kaotavad kohustuse koguda raha pensioni teise sambasse. See vähendab tulevikus raha hulka meie niigi üsna õhukeses pensionisüsteemis. "Aktuaalse Kaamera. Nädal" käis uurimas kahe suhteliselt kõrgete pensionitega riigi Prantsusmaa ja Hollandi pensioniarutelusid. Prantsusmaa helde süsteem põhineb maksurahal, Hollandis on olulisel kohal pensionifondid ja raha kogumine.

Selveri alistanud Tartu Bigbank kerkis liidriks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tartu Bigbank alistas täna kodusaalis 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:19) Selver Tallinna meeskonna ning tõusis Credit24 Meistriliiga uueks liidriks.

Neerupuudulikkus viis neiu ratastooli ja kolmeks aastaks haiglasse

Ohtuleht 

17aastane Katerina on noorest east hoolimata palju läbi elanud: kolm aastat tagasi diagnoositi, et tal on lõppstaadiumis neerupuudulikkus. Ta on seetõttu enamiku sellest  ajast elanud haiglas. Nüüd, pärast neeru siirdamist, on Katerinal lootus uuele elule.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.