Добавить новость
123ru.net
Все новости
Январь
2016

МСП Русије: Лондон политизује случај Литвињенкове смрти

Министарство спољних послова Русије оцјенило је данас да је британска истрага о смрти бившег агента КГБ-а Александра Литвињенка пристрасна и ограничена и да Лондон политизује тај случај кварећи атмосферу билатералних односа Британије и Русије, пренијеле су агенције. „Жељели бисмо да истакнемо да став Русије по овом питању остаје непромијењен и добро је познат. Жалимо што је овај чисто кривични случај политизован и квари цјелокупну атмосферу билатералних односа“, рекла је портпаролка руског министарства Марија Захарова, пренио је Тас с. Како је додала, очигледно је да је британска одлука о прекиду истраге службеног истражитеља и покретању јавне истраге о случају Литвињенко политички мотивисана. Британски судија Роберт Овен рекао је раније данас, на крају јавне истраге о смрти Литвињенка, да је руски предсједник Владимир Путин вјероватно одобрио његово тровање радиоактивном супстанцом у Лондону 2006. „Операцију ФСБ-а (руске безбједносне службе) с циљем убиства Литвињенка вјероватно је одобрио… предсједник Путин“, рекао је Овен у лондонском Високом суду, пренио је АФП. Према резултатима истраге у Британији, постојало је лично непријатељство између Литвињенка и Путина, те су руски предсједник и чланови његове администрације имали мотиве да убију бившег руског шпијуна, наводи Ројтерс. Кремљ је увијек негирао да је умијешан у тај случај. Литвињенко (43), отворени критичар Путина који је побјегао из Русије шест година прије него што је убијен, преминуо је након што је у лондонском хотелу попио зелени чај у којем се налазио редак радиоактивни изотоп полонијум-210. Отровали су га бивши члан обезбјеђења КГБ-а који је у међувремену постао посланик Андреј Луговој и његов колега Дмитриј Ковтун, наводи се у извјештају британског вишег судије Овена. И Луговој и Ковтун поричу било какву умијешаност у убиство Литвињенка. (РТРС) http://www.nspm.rs/hronika/msp-rusije-london-politizuje-slucaj-litvinjenkove-smrti.html





Загрузка...


Губернаторы России

Спорт в России и мире

Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса

Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире




Путин в России и мире

Лукашенко в Беларуси и мире



123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.






Здоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России






Загрузка...

Загрузка...





Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net



Спонсоры 123ru.net