123ru.net
Postimees
Добавить новость

Новости за 12.05.2020

Hispaania piirab riiki saabumist Schengeni alalt

Postimees 

Hispaania piirab reiside arvu Euroopa Schengeni viisavaba ala riikidest ja kehtestab 14 päeva pikkuse karantiini kõigile reisijatele, et vältida uusi koroonaviiruse juhtumeid, teatas teisipäeval valitsus.
Balti välisministrid saavutasid piiride avamise reeglites üksmeele

Postimees 

Alates 15. maist võivad Eesti, Läti ja Leedu riigipiire ületada isikud, kellel ei esine haigusnähte ja kellel on ühe antud riigi kodakondsus, elamisluba või elamisõigus või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Eesti Vabariigis, Läti Vabariigis või Leedu Vabariigis.

Miranda suurtesse silmadesse võib lausa uppuda

Postimees 

Kassitüdruk Miranda saabus Kasside Turvakodusse eelmisel kevadel. Ta oli pisike ja ehmunud ning üritas ennast transpordipuuris tibatillukeseks teha. Kahjuks see eriti ei õnnestunud, sest Mirandal on suured ümmargused smaragdrohelised silmad, mida on raske inimeste eest peidus hoida.

20 aastat ülikooli sinu voodis

Postimees 

Ajaloo esimene «Raadio ööülikool» läks eetrisse 2000. aasta maikuus, esines Mihhail Lotman teemal «Humanitaar ja humanism kriisi ajal». 20 aastat ja 500 saadet hiljem küsis Hendrik Alla ühelt saatesarja vedajalt Jaan Tootsenilt, kuidas see sündis ja elab.

Virtuaalne HÕFF õigustas ennast

Postimees 

Läinud nädalavahetusel peeti 15. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali ning esimest korda ajaloos toimus see virtuaalselt. HÕFFi juhi Helmuth Jänese sõnul oli osavõtt võrreldav mulluse festivaliga.

Jaak Tomberg: praegune olukord on ulmeline kõige põhilisemas mõttes

Postimees 

TULEVIK ON JUBA KOHAL? Sarja teises artiklis (esimenese kirjutas Peeter Jalakas) vaatab teemat Jaak Tomberg. Tema sõnul teisendab eriolukord igal juhul seda, kuidas on võimalik mõelda, öelda ja väljendada, ning et see avaldub varem või hiljem ka uutes kirjandusteostes.

Tallinnas ja Tartus alustatakse autokinoga

Postimees 

Valitsuse korraldusel võib selle nädala lõpust alustada autokinoga. Esimesed seansid toimuvad reedel Tallinna lauluväljakul, Tartus Raadi lennuväljal ja Põlvamaal Taevaskoja puhkekeskuses.

SELETAJA: Miks on tähtis Schumani deklaratsioon?

Postimees 

Äsja 70. sünnipäeva tähistanud Schumani deklaratsioon on saanud oma nime Prantsusmaa legendaarselt poliitikult Robert Schumanilt, kes oli üks keskseid figuure tänase Euroopa kujundamises.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.