2023

Новости за 21.10.2023

Trpišovský: Vítězství vůle, nechutný soupeř. Řekl, s kým počítá v Římě

iSport.cz

Lukáš Masopust ve středu pole s Jakubem Hromadou, ve stoperské trojici poprvé v sezoně Taras Kačaraba, na pozici číslo deset zase Boluwatife Ogungbayi. Sestava Slavie proti Slovácku byla silně netradiční, poznamenaná karetními tresty i zraněními. Vicemistr přesto zapsal vítězství 2:0, které se rodilo až v závěru. „Bylo to silou vůle,“ oddechl si trenér Jindřich Trpišovský. Ve čtvrtek v Římě, v pokračování Evropské ligy, by měl mít několik sobotních absentérů k dispozici.

ONLINE NHL: Český souboj Dostál vs. Vejmelka. Ottawa padla s Detroitem

iSport.cz

Sobotní program NHL odstartoval pro evropské fanoušky v přívětivý čas, Dominik Kubalík se ale v dresu Ottawy proti Detroitu neprosadil a jeho tým prohrál 2:5. V zápase Arizony s Anaheimem probíhá i střet českých gólmanů Karla Vejmelky s Lukášem Dostálem. V noci se pak hraje dalších třináct duelů. V akci bude třeba Martin Nečas, Tomáš Hertl či David Pastrňák. ONLINE přenosy z utkání sledujte na iSport.cz.

Poruba zdolala Zlín, ale Vsetín se přiblížil. Zvedá se béčko Pardubic

iSport.cz

Hokejisté Poruby vyhráli ve 14. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích nad obhájcem triumfu v soutěži Zlínem 3:2 po samostatných nájezdech a jejich náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem se ztenčil na dva body. Valaši před vlastním publikem porazili Třebíč 5:2. Na třetí místo se posunuly Litoměřice, které doma zdolaly pražskou Slavii 3:1.

Vyšťavený Masopust: Změn bylo víc. Trenéři se zeptali, tak jsem šel

iSport.cz

Na pozápasové setkání s novináři přišel Lukáš Masopust totálně vyšťavený. Proti Slovácku nastoupil ve středu pole na netradiční pozici číslo šest. Vydal se na maximum. „Omlouvám se, že takhle odpovídám, ale jsem fakt strašně unavený,“ sykl směrem k novinářům po vítězství Slavie 2:0.

Soupeř Sparty remizoval. Ramos se postavil Realu, Sevilla uhrála remízu

iSport.cz

Fotbalisté Realu Madrid po třech výhrách ve španělské lize v řadě v 9. kole jen remizovali v Seville 1:1, přesto dál vedou tabulku. Betis Sevilla hrál na hřišti Getafe také 1:1. Přemožitel Sparty v 2. kole skupiny Evropské ligy sice vedl od 1. minuty, ale náskok neudržel a připsal si už pátou remízu z devíti zápasů.

Svědík: Nemůžete říct, že můj tým něco odevzdal. Bojovalo se až do konce

iSport.cz

Neexistuje horší kombinace pro Slovácko než je duel proti Slavii venku. Z posledních sedmi utkání v Edenu celek z Uherského Hradiště propadl ve všech případech při skóre 1:21. Hosté se však poučili, což ocenil i náročný kouč Martin Svědík. „Nemám rád, když přijdu na tiskovku a někdo řekne, že můj mančaft něco odevzdal. Tentokrát bylo o co hrát skoro až do konce, ty zápasy je potřeba odlišovat,“ prohlásil kouč Slovácka.

Liverpool udolal Everton, výhru slaví i City. Londýnské derby bez vítěze

iSport.cz

Fotbalisté Manchesteru City po dvou porážkách zdolali v 9. kole anglické ligy Brighton 2:1 a vyhoupli se do čela tabulky. Arsenal byl v londýnském derby s Chelsea na pokraji první ligové porážky, ale zachránil remízu 2:2 a je druhý vinou horšího skóre. Třetí Liverpool porazil v derby Everton 2:0 až díky dvěma gólům svého nejlepšího střelce Muhammada Salaha v závěru utkání. Do té doby se marně snažil využít početní převahu, kterou měl od 37. minuty po vyloučení Ashleyho Younga

Inter venkovní výhrou s nulou vyrovnal letitý rekord. Uspěla i Neapol

iSport.cz

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v 9. kole italské ligy na hřišti FC Turín 3:0 a pátou výhrou venku s nulou v řadě vyrovnali letitý klubový rekord. Neapol vyhrála ve Veroně 3:1 a po domácí porážce s Fiorentinou se vrátila na vítěznou vlnu. Domácí jsou už sedm kol bez vítězství a pro obhájce titulu byli snadným soustem.

SESTŘIH: Slavia - Slovácko 2:0. Dlouhé čekání na gól, pak rozhodl Jurásek

iSport.cz

Fotbalisté Slavie porazili ve 12. kole první ligy doma Slovácko 2:0. O obě branky se v rozmezí 78. až 90. minuty postarali střídající hráči, nejprve se trefil Matěj Jurásek a po něm bývalý hráč hostů Václav Jurečka. Pražané spolu s obhájcem titulu Spartou jako jediní v sezoně nejvyšší soutěže stále neprohráli a posunuli se do čela tabulky o bod před městského rivala, který má k dobru nedělní domácí utkání s Českými Budějovicemi. Slavia se vítězstvím ideálně naladila na čtvrteční duel skupiny Evropské ligy na hřišti AS Řím. Читать дальше...

Tvrdoňův hrůzný start: chyby, ještě zranil parťáka. Plzeň vyhlíží Staňka

iSport.cz

Od začátku v lize naskočil poprvé více jak po roce. Marián Tvrdoň šel do brány v Liberci místo zraněné jedničky Jindřicha Staňka. Plzni ale vůbec nepomohl. Minimálně dva ze tří gólů měl chytat, zápas mu absolutně nesedl. Ke vší smůle při vyběhnutí na centr ve druhé půli srazil Rafia Durosinmiho, který se nepříjemně zranil. Nejlepší střelec Viktorie se zlobil a s velkými bolestmi opouštěl hřiště.

PSG si doma poradilo se Štrasburkem. Mbappé se prosadil z penalty

iSport.cz

Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy nad Štrasburkem 3:0 a přinejmenším na pár hodin ovládli čelo tabulky. Hlavní roli hrál opět Kylian Mbappé, který nejprve proměnil penaltu a po půlhodině připravil druhý gól pro Solera. Na první pozici se ještě dnes může vrátit Nice, pokud ve večerním zápase zdolá Marseille.

Zděšený Vrba po blázinci 5:9 chválil útok. Obrana? Nejšílenější, co zažil

iSport.cz

Zachoval dekorum. Žádná silná slova, kritika konkrétních hráčů. Pavel Vrba se Zlínem padl ostudně 5:9 s Mladou Boleslaví, přesto nechal zkušený kouč nervy v klidu. Aspoň před novináři. Po tiskové konferenci zapadl zpátky do šatny probrat s týmem, proč se ve druhém poločase tak sesypal. Abdikaci na svou funkci neoznámil. „Za koučem jednoznačně stojíme,“ řekl poté obránce Rudolf Reiter.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 3:0. Hosté vyhořeli, ztráta na čelo může narůst

iSport.cz

Fotbalisté Liberce se ve 12. kole FORTUNA:LIGY střetli na domácím trávníku s Plzní (3:0). O úvodní branku se v 17. minutě postaral útočník Slovanu Lubomír Tupta. Střelou zpoza šestnáctky se štěstím překonal brankáře Plzně. Branku číslo dvě zařídil nikým nehlídaný Luka Kulenovič a na konečných tři nula zvyšoval Lukáš Červ. Plzeňští si prohrou komplikují honbu pražských „S“.

Faul! Měl jsem míč v ruce, zlobil se brankář Bajza po prohře v Karviné

iSport.cz

Jediný gól rozsekl bitvu 12. kola FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Hradcem Králové (1:0). Karvinský útočník Lucky Ezeh ho vstřelil v 78. minutě po závaru v pokutovém území. Hradecký gólman Pavol Bajza si ze vzduchu stáhnul centr Jiřího Fleišmana, ale po střetu se spoluhráčem Filipem Čihákem a domácím Jaroslavem Svozilem mu míč vypadl. „Faul!“ rozčilovali se Hradečtí. Čistý souboj, reagovali Karvinští.

SESTŘIH: Pardubice - Sigma 1:1. Vlastní gól připravil domácí o výhru

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic v 12. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Olomoucí. V 22. minutě poslal domácí do vedení z penalty olomoucký odchovanec Kryštof Daněk, premiérovou remízu v ročníku ale zajistila Hanákům ve čtvrté minutě nastavení vlastní branka Denise Halinského. Sigma se bodově dotáhla na třetí Plzeň, která prohrála 0:3 v Liberci. Východočeši nevyhráli popáté za sebou a v neúplné tabulce jsou třináctí.

SESTŘIH: Pardubice - Sigma 1:1. Domácí o výhru připravil vlastní gól v závěru

iSport.cz

Liverpool v derby udolal oslabený Everton. Dvěma góly rozhodl Salah

iSport.cz

Fotbalisté FC Liverpool porazili v 9. kole anglické ligy v derby Everton 2:0 až díky dvěma gólům svého nejlepšího střelce Mohameda Salaha v závěru utkání. Do té doby se marně snažili využít početní převahu, kterou měli od 37. minuty po vyloučení Ashleyho Younga.

Концерт

Концерт «Вселенная Миядзаки» - это настоящий праздник

Арцах

В столице Туркменистана - Ашхабаде открыли памятник легендарному армянскому поэту и композитору Саят-Нове

Koubek: Po jednom zápase něco rozbít… Věříme, že se Tvrdoň rozchytá

iSport.cz

Viktoria Plzeň schytala nejtěžší porážku za poslední rok a půl. Z Liberce odjíždí s třígólovým přídělem, minimálně u dvou z nich měl lépe zasáhnout Marián Tvrdoň. Trenér Miroslav Koubek přesto po utkání brzdil proud negativních emocí. „Nejsem blízko k nějakým razantním změnám,“ pravil plzeňský kouč bezprostředně po utkání.

ONLINE NHL: Ottawa hostí Detroit, v akci Kubalík. Arizona proti Anaheimu

iSport.cz

Sobotní program NHL začíná pro evropské fanoušky v přívětivý čas. Už od 19:00 Ottawa s Dominikem Kubalíkem hostí Detroit Red Wings. O tři hodiny později pak začíná souboj Arizony s Anaheimem, kde může dojít na střet českých gólmanů Karla Vejmelky s Lukášem Dostálem. V noci se pak hraje dalších třináct duelů. V akci bude třeba Martin Nečas, Tomáš Hertl či David Pastrňák. ONLINE přenosy z utkání sledujte na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Slavia - Slovácko 0:0. Kačaraba či Ogungbayi v základu

iSport.cz

Fotbalisté Slavie hostí ve 12. kole FORTUNA:LIGY Slovácko, které do Edenu nejezdí rádo… Prohrálo tam posledních sedm soubojů při skóre 1:21. Vzepřou se svěřenci trenéra Martina Svědíka hrozivé bilanci? Nebo si domácí připíší další výhru a předeženou v tabulce Spartu? Utkání začíná v 18:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

Rekord ve Zlíně: Kulič v šatně řval, pak nevěřil. Ustojí Vrba propadák?

iSport.cz

Naprosto šílený zápas. Neopakovatelný. Padlo nejvíce branek v historii české fotbalové ligy. Fanoušci co chvíli otáčeli hlavu ke světelné tabuli, aby se ujistili, kolik to vlastně je. V poločase vedl Zlín nad Mladou Boleslaví 2:1, pak dal gól na 3:1. A nakonec prohrál 5:9! Fakt. Blázinec… „Takový zápas jsem ještě nezažil. A myslím, že nikdo,“ usmál se dvougólový záložník Daniel Mareček. „To se stane jednou za sto let,“ dodal kouč vítězů Marek Kulič.

SESTŘIH: Karviná - Hradec 1:0. Ezeh zařídil domácím důležité tři body

iSport.cz

Fotbalisté Karviné porazili ve 12. kole první ligy Hradec Králové 1:0 a vyhráli doma podruhé za sebou. Svěřenci trenéra Juraje Jarábka navázali na vítězství nad Libercem 5:2 z konce září. Pro Karvinou to byl teprve druhý plný bodový zisk z posledních 11 zápasů a všech 10 bodů v sezoně posbírali před vlastním publikem. Rozhodl o tom v 78. minutě Nigerijec Lucky Ezeh. Hradec Králové ani v sedmém venkovním duelu v ročníku venku nevyhrál a popáté z toho prohrál.

Бонгонда: стадион и база «Спартака» — мои любимые места в Москве