2021

Новости за 29.05.2021

Hložek udeřil čtyřikrát, jeho bývalý klub vyfasoval na rozloučenou debakl

Sport.cz

Přišel na Letnou právě z Brna, své trefy tak slavil decentně. A že jich bylo... Fotbalisté pražské Sparty porazili v závěrečném 34. kole Fortuna ligy sestupující Zbrojovku 6:1 a reprezentant Adam Hložek nasázel za první poločas čtyři góly! S 15 brankami se tak v čele tabulky střelců dorovnal se slávistou Kuchtou, do druhé půle už mladý sparťan nenastoupil.

Středočeši vyhráli počtvrté z posledních pěti kol

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v závěrečném 34. kole první ligy nad Bohemians 1905 3:1. Za domácí skórovali Václav Drchal, Radim Řezník a střídající Michal Škoda, za hosty snížil rovněž střídající Tomáš Necid, který ještě v nastavení nedal penaltu. Boleslav vyhrála počtvrté z posledních pěti kol a obsadila 11. místo. Pražané zakončili sezonu na 10. příčce.

Slovan závěr sezony nezvládl a obsadil šesté místo

Sport.cz

Fotbalisté Liberce v závěrečném 34. kole první ligy doma podlehli Olomouci 1:2 a skončili šestí. Slovan v konečné tabulce ztratil šest bodů na pátou Plzeň, která vybojovala poslední místo zaručující účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Sigma s loučícím se trenérem Radoslavem Látalem obsadila devátou příčku.

Brentford slaví postup do Premier League! Do kádru patří i Čech Žambůrek

iSport.cz

Fotbalisté Brentfordu se po 74 letech vrátili do nejvyšší anglické soutěže. V druholigovém play off zvítězili ve Wembley nad Swansea 2:0 díky penaltě Ivana Toneyho z desáté minuty a brance Emiliana Marcondese, který skóroval po 20 minutách hry. Do kádru Brentfordu patří i dvacetiletý český záložník Jan Žambůrek, který v sezoně zasáhl do šesti druholigových zápasů jako náhradník.

Invincibles. Neporazitelná Slavia slaví třetí titul v řadě, Kuchta se o korunu krále střelců podělil s Hložkem

Sport.cz

Mohlo se slavit. A dokonce potřetí v řadě. A ke všemu se stoprocentně splněnými cíli, které si fotbalová Slavia dala. Mistrovský titul obhájila, v ligové sezoně neprohrála jediný zápas, takže se stala šampionem. Invincibles. Sérii utkání bez prohry navíc natáhla v závěrečném dějství výhrou nad Českými Budějovicemi na 46 zápasů. A dokonce i koruna pro krále ligových střelců pro Jana Kuchtu společně s Adamem Hložkem. Když k tomu všemu Trpišovského tým připočte triumf v domácím poháru a postup do čtvrtfinále Evropské ligy... Читать дальше...

Severočeši stáhli dvoubrankové manko a remizovali

Sport.cz

Díky jubilejní 50. ligové brance Jakuba Mareše zachránili fotbalisté Teplic v závěrečném 34. kole první ligy remízu s Příbramí 2:2. Severočeši prohrávali po trefách Radka Voltra a Karla Soldáta už o dva góly, v závěrečných 22 minutách však stihli díky Lukáši Marečkovi a Marešovi srovnat. "Skláři" tak bodovali ve druhém ze tří posledních zápasů a končí sezonu na 15. místě. Příbram, která měla již před zápasem jistý sestup, zůstala sedmnáctá.

Viktoria si zajistila evropské poháry

Sport.cz

Fotbalisté Plzně v závěrečném 34. kole první ligy zvítězili v Opavě 3:1 a zajistili si páté místo v tabulce, které znamená účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Hosté rozhodli už v prvním poločase po gólech Aleše Čermáka, Pavla Buchy a Milana Havla. Sestupující Slezané pouze zmírnili porážku díky Aleši Nešickému.

Baník se loučí smírem ve slezském derby

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy remizovali v závěrečném 34. kole první ligy ve slezském derby s Karvinou 1:1. Baník poslal ve 48. minutě do vedení jedenáctým gólem v sezoně nejvyšší soutěže Dyjan Carlos de Azevedo, ale hosté za 10 minut srovnali premiérovou branku Vlasije Sinjavského v české lize.

VIDEO Xaver přepaden. Vlítl na něj Jiří X. Doležal a začal výslech. Co Rusko? Kdo to platí?

Parlamentnilisty.cz

Poté, co byl v pátek moderátor a člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý konfrontován hercem Tomášem Měcháčkem s tím, že spolupracuje s XTV, kterou platí ruská rozvědka, vydal se novinář a komentátor Jiří X. Doležal vyzpovídat na vlastní pěst Veselého s cílem zjistit, jako to s financováním této internetové televize ve skutečnosti je. Veselého svými dotazy doslova rozesmál a jako odpověď přišlo doporučení zapátrat v obchodním rejstříku.

Vévodkyně Kate dostala první dávku vakcíny - novinky.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Vévodkyně Kate dostala první dávku vakcíny  novinky.cz
  2. Jehlou do nejurozenějšího ramene. Řada s očkováním přišla i na vévodkyni  Seznam Zprávy
  3. Vévodkyně Kate dostala první dávku vakcíny. Poděkovala všem, kteří pomáhají s očkováním  iRozhlas.cz
  4. Vévodové se vracejí ze Skotska. Kate splnila holčičce s leukémií její sen  tn.cz
  5. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Vévodkyně Kate dostala první dávku vakcíny

Novinky

Catherine, vévodkyně z Cambridge, známá též pod domáckým jménem Kate, dostala první dávku vakcíny proti covidu. Při té příležitosti vyjádřila vděk všem, kteří se podílejí na očkovací kampani. Británie od tohoto týdne očkuje lidi starší 30 let. Kate je třicet devět.

Svědíkův tým zakončil historicky nejlepší sezonu výhrou

Sport.cz

Fotbalisté Slovácka se rozloučili s prvoligovým ročníkem vítězstvím v regionálním derby nad Zlínem 2:0. O góly se v utkání 34. kola postarali v deváté minutě Lukáš Sadílek a v závěru Václav Jurečka. Slovácko bodovalo počtvrté za sebou, naopak Ševci si do příští sezony protáhnou šňůru 11 zápasů bez výhry.

SESTŘIH: Slavia - Budějovice 2:1. Mistři bez prohry, trefil se i Kuchta

iSport.cz

Slavia zakončila ligovou sezonu bez jediné porážky! V posledním 34. kole FORTUNA:LIGY si „sešívaní“ na domácím hřišti poradili s Českými Budějovicemi 2:1. O druhou branku se postaral Jan Kuchta, který se tak s 15 góly stal společně s Adamem Hložkem nejlepším střelcem soutěže. Utkání, po němž propukly mistrovské oslavy, sledovaly i nedávné opory v čele s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem.

iSport.cz

Doležal zase pálil do černého a rozhodl. Koruna krále střelců mu ale unikla

Sport.cz

Jablonečtí fotbalisté završili úspěšnou ligovou sezonu výhrou nad domácími Pardubicemi. Triumf 1:0 jim v Ďolíčku zařídil kanonýr Martin Doležal, který se radoval ze 14. trefy v letošním ročníku, což mu ale na korunu krále střelců nakonec nestačilo. Pardubičtí před zraky 555 diváků tentokrát neskórovali, přesto premiérovou sezonu mezi elitou mohou hodnotit kladně. Končí ji na sedmém místě.

Evanescence

Сооснователь Evanescence гитарист Бен Муди выпустил ремикс их трека Haunted

Желдорреммаш

Массовыми патриотическими акциями отметили День России на заводах АО "Желдорреммаш"

Jeřábek: Mít pět rozhodčích na MS? Skvělá vizitka! Musíme být i psychologové

Hokej.cz

(RIGA, od našeho zpravodaje) Na letošním šampionátu má Česká republika hned pět svých zástupců na listině rozhodčích, vůbec nejvíce ze všech zemí. Co to vypovídá o české rozhodcovské škole a jak se liší pískat na MS oproti extralize? Nejen o tom jsme v exkluzivním rozhovoru pro Hokej.cz vyzpovídali elitního českého sudího Antonína Jeřábka.

SESTŘIHY: Plzeň si v Opavě pojistila Evropu, Liberec i Pardubice prohrály

iSport.cz

Páté místo a tím pádem i postup do předkola Konferenční ligy v domácí soutěži bere Viktoria Plzeň. Západočeši vyhráli v Opavě 3:1 a navýšili náskok před šestým Libercem, který podlehl Olomouci, a Pardubicemi, které v domácím prostředí vršovického Ďolíčku prohrály s Jabloncem. Slavia slaví mistrovský titul, ale o titul krále střelců se s Janem Kuchtou po galapředstavení proti Brnu podělil Adam Hložek.

Военно-спортивный фестиваль Росгвардии открылся в «Лужниках»