2019

Новости за 26.07.2019

Šok! Atletická hvězda údajně zatčena za pašování drog

Sport.cz

Nizozemská atletka Madiea Ghafoorová je údajně v Německu ve vězení kvůli pašování narkotik. Podle Sport1de se pokusila přepravit přes hranice 50 kilogramů drog v celkové hodnotě zhruba dva miliony eur. Elitní čtvrtkařka, která startovala i na olympijských hrách v roce 2016 v Rio de Janeiru, měla v plánu zúčastnit se letošního mistrovství světa v Dauhá.

Homofobní nálady v Polsku: Okresy zavádějí zóny bez LGBT ideologie, útoků na menšiny přibývá - SeznamZprávy.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Homofobní nálady v Polsku: Okresy zavádějí zóny bez LGBT ideologie, útoků na menšiny přibývá  SeznamZprávy.cz
  2. Soud zakázal šířit v Polsku nálepky proti LGBT komunitě  ceskatelevize.cz/ct24
  3. Polský soud zakázal distribuci kontroverzních nálepek ‚zóna bez LGBT'. Čtenářům ho dal konzervativní deník | Svět  Lidovky.cz
  4. Averze vůči sexuálním menšinám se šíří Polskem. Samolepky vydal i konzervativní týdeník  ceskatelevize.cz/ct24
  5. Vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy... Читать дальше...

Kellner: Evropu stále více ovládá ideologie nárokovosti a rovnostářství

iDNES.cz

Skupina PPF jako firma nemůže a nechce vstupovat do politiky. Její prací a odpovědností je dobře řídit své jednotlivé společnosti, dělat poctivě a efektivně svůj byznys a držet se při tom západních podnikatelských standardů, uvedl ve výroční zprávě PPF nejbohatší Čech Petr Kellner. Okomentoval však politickou atmosféru, se kterou se podnikatelé musejí vyrovnávat. Podle něj v Evropě mizí úcta k tradicím, pracovitosti, podnikavosti i ke svobodě jako takové.

Zbrojovka stále čeká na výhru, s Pardubicemi jen remizovala

Sport.cz

Jeden z největších favoritů druhé ligy fotbalisté Zbrojovky Brno na svou první výhru v novém ročníku stále čekají. Ve druhém kole na domácím hřišti remizovali s Pardubicemi 1:1 a připsali si druhou remízu. Za domácího favorita se trefil už v 6. minutě z penalty Magera, hosté však díky Kohútovi o jedenáct minut později vyrovnali.

Teplice ukončily v Ostravě čekání na výhru

Ceske Noviny

Ostrava - Fotbalisté Teplic ukončili čtyřměsíční čekání na vítězství v nejvyšší soutěži v Ostravě, kde dnes vyhráli 1:0. Jediný gól vstřelil už ve třetí minutě Patrik Žitný....

Co se stalo s vědou?

Outsider Media

Zpráva o stavu současné vědy a její aplikace v životě není příliš povzbudivá.

HZS ČR: Hasiči bojují s lesními požáry

Parlamentnilisty.cz

Na Sibiři už několik dní hoří tisíce hektarů lesů. Na rozdíl od českých zákonů ty ruské neumožňují zasahovat u požárů, kde by náklady na boj s ohněm byly vyšší než požárem způsobené škody. Některé požáry v Rusku se tak nechávají přirozeně dohořet. Výjimkou jsou samozřejmě oblasti, kde se požár přiblíží k lidským obydlím, infrastruktuře apod.

Většina národa se senátorům jenom směje…

VašeVěc.cz

Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit. Aby bylo jasno. Jak znám tyto ústavní soudce, havlisty, liberály a sorosovce, jsem si samozřejmě jistý, že už teď mají vypilované formulace, jak by Miloše Zemana, přítele Vladimíra Putina... Читать дальше...

Ostrava - Teplice 0:1, hosté dali rychlý gól, Baroš pak zahodil penaltu

Fotbal.idnes.cz

Tepličtí fotbalisté si ve třetím kole nejvyšší soutěže připisují první vítězství po čtyřech měsících: na stadionu Baníku Ostrava vyhráli 1:0 díky zásahu Žitného ze třetí minuty. Hosté poté těsný náskok hlídali a přežili i pokutový kop, který Barošovi chytil Grigar.