Апрель
2024

Новости за 21.04.2024

Dramat gwiazdora w El Clasico. Może opuścić mecz z Polską w finałach Euro

Niedzielny mecz z Realem Madryt na Santiago Bernabeu może okazać się dla Frenkiego de Jonga ostatnim występem w tym sezonie. Gwiazdor Barcelony doznał kontuzji w trakcie spotkania i opuścił murawę na noszach jeszcze przed przerwą. Wstępne rokowania są bardzo niekorzystne. 26-latek po raz trzeci w bieżących rozgrywkach uszkodził prawy staw skokowy. Tym razem uraz może oznaczać absencję w finałach Euro 2024.

Burza w El Clasico, media grzmią o skandalu. I jeszcze ten wpis FC Barcelona

W starciu Realu Madryt z FC Barcelona kolejny raz nie obyło się bez kontrowersji. Podczas pierwszej połowy niedzielnego "El Clasico" doszło do przedziwnej sytuacji. W 28. minucie Lamine Yamal skierował piłkę w światło bramki "Królewskich". Andrij Łunin skutecznie interweniował, lecz pojawiły się wątpliwości, czy udało mu się wybić piłkę, zanim ta przekroczyła linię bramkową. Wątpliwości nie zdołała rozstrzygnąć... żadna z 36 kamer. Katalońskie media wprost grzmią o skandalu.

Tak wygląda walka o miejsce w kadrze na Euro. 14 goli polskiego snajpera

Adam Buksa nie przestaje strzelać w tureckiej Super Lig. Polak zdobył bramkę dla Antalyasporu w wygranym 2-1 spotkaniu z Hataysporem. Na koncie ma już 14 trafień, co oznacza, że w snajperskiej klasyfikacji wyprzedził Krzysztofa Piątka i jest obecnie piątym strzelcem ligi. Na koniec sezonu jego skuteczność ma się przełożyć na powołanie do kadry na finały mistrzostw Europy.

Upadł na murawę w trakcie meczu z Lechem. Są nowe wieści na temat Ramireza

Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 3:2, ale w trakcie spotkania nie zabrakło dramatu. W 42. minucie meczu na murawę bez kontaktu z rywalem upadł Dani Ramirez. Początkowo sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, ale po kilku minutach zawodnik podniósł kciuk w górę, przekazując kibicom, że jest z nim kontakt. Teraz pojawiły się najnowsze wieści na temat jego stanu, a przekazał je sam piłkarz łódzkiego klubu.

Kompromitacja! Płacą mu wielkie pieniądze, a on jeździ jak amator

Wstyd, żenada, kompromitacja. Tych słów z kultowej okładki gazety Fakt można użyć, by ocenić występ Jasona Doyle'a w Zielonej Górze podczas drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Po pierwszych dwóch kolejkach najlepszej żużlowej ligi świata Jason Doyle wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji najbardziej przepłaconych zawodników ligi. Gdyby pojechał na swoim poziomie, grudziądzanie wygraliby w Zielonej Górze.

Czas bić na alarm? Polski klub ma olbrzymie problemy

W niedzielnym meczu PGE Ekstraligi między Falubazem Zielona Góra a GKM-em Grudziądz zwyciężyli gospodarze 48:42. Beniaminek udanie zainaugurował sezon ligowy na własnym torze i wpędził przy okazji w problemy swojego rywala. Podopieczni Roberta Kościechy, choć przegrali w rozmiarach, które dają im nadzieje na walkę o bonus w rewanżu, to nie pozostawili po sobie dobrego wrażenia i obecnie zamykają tabelę ligową bez żadnego punktu na koncie.

Niebywałe sceny, tłumy wyszły na ulice. Zaskakujący apel w sprawie Lewandowskiego i spółki

Przed niedzielnym El Clasico panuje niezwykle gorąca atmosfera. Na ulice w stolicy Hiszpanii wyszły tłumy kibiców Realu Madryt, by powitać i wesprzeć swoją drużynę zmierzającą autokarem na mecz. Później, już przed Estadio Santiago Bernabeu część fanów "Królewskich" wzniosła zaskakujące okrzyki, wystosowując apel dotyczący FC Barcelona oraz jej trenera - Xaviego Hernandeza.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice. SKRÓT. WIDEO

Skrót meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice. Fortuna 1 Liga oglądaj w Polsat Sport oraz na <A href="https://polsatboxgo.pl/pakiety/sport?ktw=eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.WzUzLDI5NiwxNF0.aNpTNcweXK8ykH1OAvgBD6nGDsJ-dfbcaU3DagDrh-U" target="_blank"> Polsat BOX Go </a> Oglądaj wygodnie gdziekolwiek chcesz: na komputerze, na tablecie, na smartfonie, na Smart TV. W tekście zawarto link serwisu partnerskiego.

Niewiarygodne! Coś takiego w ostatniej akcji meczu. Nikt już w to nie wierzył

Przez niewiele ponad kwadrans wydawało się, że niemiecki hegemon wreszcie zostanie pokonany. Wszystko wskazywało na to, że po raz pierwszy w tym sezonie Bayer Leverkusen uzna wyższość rywala. W 30. kolejce Bundesligi przegrywał 0-1 z Borussią Dortmund do... 98. minuty spotkania. Wtedy padła wyrównująca bramka, a passa potyczek bez porażki została wydłużona do 45.

Kapitan ma klucze do awansu. Czy to najlepszy piłkarz rozgrywek?

​Lechia Gdańsk i Arka Gdynia pewnie zmierzają do powrotu do Ekstraklasy. Arka pewnie pokonała u siebie Wisłę Płock 2-0, a Lechia jako pierwsza w tym sezonie wywiozła komplet punktów z Łęcznej po "złotej bramce" bośniackiego kapitana, Rifeta Kapicia przez wielu określanym najlepszym piłkarzem sezonu w I lidze. Na majowe derby Trójmiasta pomiędzy Lechią i Arką sprzedano już ponad 20 tysięcy biletów, a dokładny termin tego spotkania zostanie podany w najbliższym tygodniu, kiedy to odbędzie się też 29. Читать дальше...

FC Barcelona z Realem Madryt gra o wszystko. Obaj trenerzy namieszali przed El Clasico

Piłkarze Barcelony nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po wyniszczającym spotkaniu z Paris Saint-Germain. W niedzielę czeka ich El Clasico, którego wyraźnym faworytem jest Real Madryt. Xavi nie zdecydował się na zbyt wiele zmian w wyjściowym składzie, choć niektóre jego wybory mogły zaskoczyć. Jeśli Barca nie wygra, może pożegnać się z marzeniami o obronie mistrzostwa Hiszpanii. Zapowiada się intensywne starcie o gigantycznym ładunku emocjonalnym.

Kompromitacja Manchesteru United. Od 0:3 do 3:3 z drugoligowcem. Sensacja była o krok

Trudno po meczu półfinału pucharu Anglii mówić o meczu Manchesteru United w innym charakterze, niż o kompromitacji. "Czerwone Diabły" prowadziły już 3:0 z drugoligowym Coventry City i roztrwonili tę przewagę. Gospodarze strzelili od 71. minuty trzy gole i doprowadzili do dogrywki. W niej w ostatniej akcji gola na 4:3 strzelił Torp, ale został on anulowany po analizie VAR. W konkursie rzutów karnych lepszy był Manchester United i to on zagra w finale z Manchesterem City.

Trzy godziny Polki w finale, zmarnowane meczbole. Tie-break w trzecim secie dał tytuł

Po raz drugi w karierze, a pierwszy raz w tym roku Gina Feistel wygrałą turniej ITF! Na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria miała iście "niemiecką" drogę do końcowego triumfu, bo aż cztery z pięciu jej rywalek były z tego kraju. A ona sama, do jesieni 2022 roku, reprezentowała też Niemcy. Dziś w finale zmagań w Telde ograła Emily Seibold 6:3, 2:6, 7:6 (4), po dramatycznej końcówce. A mogło jej nie być, bo przy stanie 5:3 w trzecim secie Polka miała dwie piłki meczowe.

Желдорреммаш

ЧЭРЗ развивает промышленный туризм в рамках Всероссийской акции «Неделя без турникетов»

Россия

6 городов России, где можно увидеть белые ночи кроме Санкт-Петербурга

Daria Przywara: To moje pierwsze mistrzostwo, więc smakuje mi ono cudownie. WIDEO

Szczypiornistki KGHM Zagłębia Lubin zostały po raz czwarty z rzędu mistrzyniami Polski! Tytuł przypieczętowały wyjazdowym zwycięstwem 27:23 nad MKS-em FunFloor Lublin. - To moje pierwsze mistrzostwo, więc smakuje mi ono cudownie - powiedziała Daria Przywara, zawodniczka KGHM Zagłębia, MVP spotkania.

Szczęśliwe losowanie Świątek, pech Sabalenki. Znamy drabinkę WTA 1000 w Madrycie

Ledwo zakończył się turniej WTA 500 w Stuttgarcie, a oczy kibiców tenisa już kierują się do Madrytu, gdzie zostanie rozegrany pierwszy tysięcznik na mączce w tym sezonie. Tuż po godz. 18:00 wylosowano drabinkę kobiecych zmagań w stolicy Hiszpanii. Iga Świątek rozpocznie rywalizację od drugiej rundy, gdzie zagra z Xiyu Wang lub Aną Bogdan. Tym razem Jelena Rybakina trafiła do połówki Aryny Sabalenki. Białorusinka może zagrać w drugiej rundzie z Magdą Linette.

Atak za atakiem. Niewiadoma robiła co mogła, triumf był o włos

Katarzyna Niewiadoma zajęła piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege, jednym z najbardziej prestiżowych, jednodniowych wyścigów kalendarza. Polka, która kilka dni temu zwyciężyła w Strzale Walońskiej ponownie zaprezentowałą wielką moc, do samego końca pozostając grze o triumf i inicjując ataki. Zwyciężyła Australijka, Grace Brown.

Fatalny dzień Fabiańskiego. Cztery gole w 31 minut, a to nie był koniec blamażu

Łukasz Fabiański w ostatnim czasie wrócił do bramki West Hamu, ale niedzielnego meczu z Crystal Palace z pewnością długo nie zapomni, bynajmniej nie chodzi o pozytywne wspomnienia. Jego zespół odniósł druzgocącą porażkę, a nasz bramkarz w 31. minucie wyciągał piłkę z siatki już czwarty raz. To nie był niestety koniec koszmaru Polaka.