Новости за 07.07.2018

Piasek, palmy i prysznice nad Sekwaną

W Paryżu otworzono właśnie wakacyjne plaże. Jedną nad Sekwaną, drugą nad kanałem La Villette w północno-wschodniej części miasta

Rumunia: Katastrofa MIGa-21

Podczas pokazów lotniczych w południowo-wschodniej Rumunii rozbił się myśliwiec MiG-21. Pilot zginął na miejscu.

Anglia - Chorwacja w półfinale: Horror w Soczi

Anglia po słabym meczu pokonała Szwecję 2:0. Chorwacja po remisie z Rosją 2:2 dopiero w rzutach karnych zapewniła sobie zwycięstwo i awans do półfinału. To był jeden z najlepszych meczów mundialu.

Wimbledon: Halep i Zverev – kolejni przegrani

To nie jest turniej dla rozstawionych: u pań odpadła nr 1 światowego tenisa Simona Halep, u mężczyzn reguła działa nieco słabiej, więc przegrał Sascha Zverev – nr 4

Rosja-Chorwacja 2:2! Chorwacja wygrywa w karnych!

Rosja prowadziła z Chorwacją 1:0 od 31 minuty po pięknym strzale Dienisa Czeryszewa sprzed pola karnego, ale w 39 minuty po szybkiej akcji stan meczu wyrównał Andrej Kramarić. W drugiej połowie wynik się nie zmienił - a więc mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. A w dogrywce, w 100 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Lukę Modricia do bramki Igora Akinfiejewa trafił Domagoj Vida. To jednak nie był koniec emocji - w 115 minucie po strzale głową wyrównał Mario Fernandes. W rzutach karnych lepsi...

Rosja-Chorwacja 2:2! Rzuty karne!

Perisić w słupek! Rosja-Chorwacja wciąż 1:1

Rosja prowadziła z Chorwacją 1:0 od 31 minuty po pięknym strzale Dienisa Czeryszewa sprzed pola karnego, ale w 39 minuty po szybkiej akcji stan meczu wyrównał Andrej Kramarić. Po 45 minutach ćwierćfinałowego meczu mundialu w Rosji Rosja remisuje z Chorwacją 1:1.

Polacy nie ufają Kaczyńskiemu

Komu najmniej ufają Polacy? Liderem jest Jarosław Kaczyński. Daleko za nim są Donald Tusk i Grzegorz Schetyna – wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski.

Barbara Hollender poleca nowości na DVD

Dzisiaj kino w kinie: dwa filmy o reżyserach. Pierwszy, bohater „The Disaster Artist”Jamesa Franco to postać autentyczna Tommy Wiseau, autor „najgorszego filmu świata”. Drugi – francuski artysta z „Kobiet mojego życia” to według niektórych krytyków alter ego samego reżysera Arnauda Desplechina.

Japonia: Dziesiątki ofiar, osunięcia ziemi

Dziesiątki ofiar śmiertelnych, gigantyczne osunięcia ziemi i olbrzymie straty materialne to efekt ulewnych deszczy, jakie w ostatnich dniach nawiedziły Japonię. Ponad dwa miliony osób otrzymało nakaz ewakuacji.

Japonia: Tragiczne skutki ulewnych deszczy

28 lat minęło - i Anglia w półfinale mundialu!

Anglia awansowała do półfinału mundialu w Rosji wygrywając w ćwierćfinale ze Szwecją 2:0. Tym samym Anglia awansowała po raz pierwszy do strefy medalowej mistrzostw świata od 1990 roku.

Szwecja - Anglia 0:2: Anglicy w natarciu!

Anglia prowadzi ze Szwecją 1:0 po pierwszej połowie trzeciego ćwierćfinałowego meczu mistrzostw świata w Rosji. Jedyną, jak dotąd, bramkę w tym meczu zdobył obrońca Leicester City Harry Maguire,

Lech Wałęsa napisał list do The Rolling Stones

Były prezydent Polski Lech Wałęsa napisał list do zespołu The Rolling Stones i ich lidera Micka Jaggera. Z okazji jutrzejszego koncertu legendarnej grupy laureat pokojowej Nagrody Nobla zwrócił uwagę zespołu na "złe rzeczy, które dzieją się teraz w Polsce".

Rosjanie budują kompleks turystyczny w Syrii

Budowa pięciogwiazdkowego kompleksu hotelowego na syryjskim wybrzeżu Morza Śródziemnego ma kosztować około 90 milionów dolarów. Projekt realizuje rosyjska firma, powiązana z Kremlem.

Londyn ma nową propozycję brexitu

Po licznych zawirowaniach i sporach brytyjski rząd opracował własną propozycję brexitu. Ograniczenia mają dotyczyć przepływu kapitału, pracowników i usług.

Большой театр

Большой театр выступит в Уфе с оперным и балетным гала-концертами

Николай Цискаридзе

Николай Цискаридзе представит в Кремле выпускные концерты Академии Русского балета

"Pucz w Sądzie Najwyższym"

Rząd PiS nic sobie nie robi z ostrzeżeń Unii Europejskiej licząc na to, że Wspólnota nadal będzie okazywać bezradność wobec działań narodowych konserwatystów w Polsce. To irytujące – uważa „Der Spiegel”.

Mundial a sprawa Unii

To już pewne: Europa mistrzem świata. Tylko co to nam mówi o kryzysie Wspólnoty Europejskiej?

Kontrowersyjny plakat w Opolu

- Tacy chcą „edukować" Twoje dzieci. Powstrzymaj ich – głosi napis na bilbordzie, który zawisł w Opolu, przy ul. Książąt Opolskich.

Gianluigi Buffon witany po królewsku

W poniedziałek w Paryżu odbędzie się prezentacja Gianluigiego Buffona. Włoch ponownie chce zawalczyć o wygranie Ligi Mistrzów - podaje Onet.pl