2024

Новости за 13.04.2024

Bramki i skrót meczu z Rakowem

Legioniści

Remisem zakończyło się spotkanie Rakowa z Legią. Legioniści powtórzyli scenariusz sprzed tygodnia, kiedy w podobnych okolicznościach stracili punkty z Jagiellonią. Zapraszamy do obejrzenia bramek i najciekawszych akcji spotkania:

Szwarga: Oczywisty błąd sędziego

Legioniści

Dawid Szwarga (trener Rakowa): Zacznę od najważniejszego, czyli od piłki nożnej. W pierwszej połowie spotkanie było zamknięte z obu stron. Oba zespoły grały zdyscyplinowanie taktycznie. My prezentowaliśmy się dobrze w obronie, był dobry pressing, zaliczaliśmy odbiory na połowie przeciwnika. Nie było ich dużo, bo Legia grała długimi podaniami, więc w tej sytuacji to nie było możliwe.

Kun: Jest rozczarowanie, bo mieliśmy dobry wynik

Legioniści

- Jest rozczarowanie, bo mieliśmy dobry wynik. W drugiej połowie cofnęliśmy się i brakowało tego, by przesunąć grę na połowę rywala. Powinniśmy utrzymać piłkę, ale też przyatakować i poszukać drugiej bramki - powiedział po remisie z Rakowem Częstochowa wahadłowy Legii, Patryk Kun.

28. kolejka Ekstraklasy. Pogrom w Szczecinie, remis w Częstochowie

Legioniści

W ważnym w kontekście walki o utrzymanie meczu pomiędzy Wartą i Koroną górą gospodarze. Ponadto Pogoń rozgromiła Ruch. W sobotę niespodziewanej porażki z Puszczą doznał Lech. W hicie kolejki Raków podzielił się punktami z Legią. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, a ich celem jest pierwsza trójka i awans do europejskich pucharów. W niedzielę aktualnie liderująca Jagiellonia podejmie słabo spisującą się Cracovię. Na zakończenie Zagłębie pojedzie do Gliwic.

LIVE!: Raków 1-1 Legia (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa przeprowadzi stacja Canal+ Sport 3. Początek spotkania o godz. 20:00.

Déjà vu

Legioniści

Po raz drugi z rzędu Legii nie udało się wywalczyć trzech punktów, chociaż to ona jako pierwsza wyszła w meczu na prowadzenie. Spotkanie z Rakowem miało dwa oblicza. W pierwszej połowie nieco lepiej na murawie prezentowali się "Wojskowi", jednak po zmianie stron zdecydowanie groźniej wyglądały ataki gospodarzy. Decydującego gola legioniści stracili dokładnie w tej samej minucie, co przed tygodniem z Jagiellonią...

Fotoreportaż z Częstochowy

Legioniści

Komplet 5,5 tysiąca kibiców stawił się na stadionie w Częstochowie, by obejrzeć mecz Raków - Legia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Legia Warszawa 47-26 Sparta Jarocin

Legioniści

W meczu 11. kolejki 1. ligi Legia Warszawa wygrała ze Spartą Jarocin 47-26. Spotkanie rozpoczęło się z ponad dwugodzinnym opóźnieniem spowodowanym awarią autokaru gości. Do przerwy legioniści prowadzili 26-13. Kolejne spotkanie nasi rugbiści rozegrają 27 kwietnia z Arką Rumia.

Jaka jedenastka na mecz z Rakowem?

Legioniści

Nowy trener, nowe ustawienie, nowe rozdanie? Po raz pierwszy na ławce trenerskiej Legii zasiądzie Goncalo Feio. Czy po czterech dniach treningów w wyjściowej jedenastce Legii nastąpią zmiany? Typujcie jedenastkę jaka w sobotę wybiegnie na boisko w Częstochowie. Zachęcamy do ustawiania własnych propozycji składów na mecz z Rakowem.

Nowe legijne graffiti: Lucjan Brychczy (350)

Legioniści

UZaLeżnieni wykonali w ostatnich dniach graffiti poświęcone żywej legendzie naszego klubu, która w czerwcu tego roku obchodzić będzie 90. urodziny. Najnowsza praca przedstawia twarz Lucjana Brychczego na tle legijnych barw, Jego imię i nazwisko oraz podpis "Nasza Legenda".

Zapowiedź meczu z Kingiem Szczecin

Legioniści

Sezon zasadniczy powoli ma się ku końcowi, a to oznacza, zaciętą rywalizację o jak najwyższe lokaty przed fazą play-off. Legioniści w przypadku wygranej w Szczecinie, zapewnią sobie udział w fazie play-off na dwie kolejki przed końcem. Co więcej, wygrana przedłuży szanse naszej drużyny nawet na miejsce czwarte, które gwarantuje przewagę parkietu w pierwszej rundzie.

Słowo na niedzielę: Wybór

Legioniści

Zastąpienie Kosty Runjaicia Goncalo Feio oznacza kolejną (któraż to już?) rewolucję w Legii Dariusza Mioduskiego. Być może nawet kolejną konieczną, ale na zdrowy rozsądek, nie dającą przesłanek na powodzenie. Dająca za to kibicom znów nadzieję, że będzie lepiej i pozwalającą wyczekiwać cudownej przemiany. Co oznacza wybór Goncalo Feio?

Kristijan Jovović zawodnikiem legijnej Akademii

Legioniści

Nowym zawodnikiem Akademii Legii Warszawa został Kristijan Jovović - czarnogórski napastnik o polskich korzeniach, który urodził się 19 lutego 2008 roku. Do Legii, mierzący 194 cm zawodnik trafił z OFK Grbalj - czarnogórskiego klubu z miejscowości Radanovići. Na razie występować będzie w naszym młodzieżowym zespole do lat 16. We wrześniu zeszłego roku, Jovović zaliczył pierwsze spotkanie w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Licząc na efekt nowej miotły

Legioniści

W sobotę w hicie Ekstraklasy Legia zagra z broniącym tytułu mistrzowskiego Rakowem Częstochowa, który podobnie jak "Wojskowi" przechodzi obecnie niemały kryzys. Tego dnia na ławce trenerskiej Legii zadebiutuje Goncalo Feio, pełniący w przeszłości obowiązki asystenta pierwszego trenera w Rakowie. Początek spotkania o 20:00.

28. kolejka Ekstraklasy. Pogrom w Szczecinie

Legioniści

W ważnym w kontekście walki o utrzymanie meczu pomiędzy Wartą i Koroną górą gospodarze. Ponadto Pogoń rozgromiła Ruch. W sobotę najciekawiej zapowiada się spotkanie Rakowa z Legią. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, a ich celem jest pierwsza trójka i awans do europejskich pucharów. W niedzielę aktualnie liderująca Jagiellonia podejmie słabo spisującą się Cracovię. Na zakończenie Zagłębie pojedzie do Gliwic.

В 3-м туре командного чемпионата России в Сочи команда из Санкт-Петербурга победила «Темус Тим» из Москвы, счёт – 4:2