2020

Новости за 02.11.2020

Michniewicz tłumaczy się z wystawienia do gry Lewczuka

Legioniści

W poniedziałkowy wieczór Czesław Michniewicz skomentował swoje słowa z konferencji prasowej po meczu z Wartą Poznań. Przypomnijmy, że zakomunikował na niej m.in. że Igor Lewczuk występował przeciwko beniaminkowi z gorączką.

Tworek: To nie był nasz najgorszy mecz

Legioniści

Piotr Tworek (trener Warty): Przegraliśmy ze zdecydowanie lepszym zespołem. Jak Legia przyspieszyła w pierwszej połowie, to totalnie gubiliśmy się w obronie. Wierzyliśmy do końca chociaż na honorowe trafienie. I chociaż przegraliśmy 0-3, to morale drużyny nie zostało zachwiane. Chcę podziękować zawodnikom za walkę do samego końca mimo brutalnego dla nas wyniku.

Michniewicz: Potrafimy grać lepiej

Legioniści

Czesław Michniewicz (trener Legii): Mieliśmy dużo problemów przed tym meczem. Sporo kontuzji, wymuszonych zmian, a co za tym idzie koncepcji jeżeli chodzi o ustawienie. Mało tego, tuż przed meczem Igor Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Bardzo jestem mu wdzięczny, że wybiegł na boisko. Z kolei Tomas Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego.

Bramki i skrót meczu z Wartą

Legioniści

Legia rozbiła na wyjeździe Wartę Poznań aż 3-0. Przewaga mistrzów Polski nie podlegała żadnej dyskusji, a swoją wyższość udowodnili oni szczególnie w pierwszej połowie, w której strzelili wszystkie trzy gole. Zapraszamy do obejrzenia bramek z poniedziałkowego spotkania.

Miszta: Spełniłem swoje marzenie

Legioniści

Cezary Miszta: Tydzień temu wróciłem do treningów po kontuzji, a dziś mi przyszło debiutować. Nawet nie wiedziałem co jest grane, bo siedziałem na ławce i nie miałem informacji, że w przerwie Artur zgłosił kontuzję. Cieszę się z wejścia na boisko, bo spełniłem jedno ze swoich marzeń - zadebiutowałem w ekstraklasie i na dodatek w swoim ulubionym klubie.

W Grodzisku bez niespodzianki

Legioniści

W zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań 3-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zdobyli je Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomas Pekhart.

Problemy Boruca z Achillesem

Legioniści

Artur Boruc zagrał tylko w pierwszej połowie meczu Legii z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Na drugą część spotkania trener Michniewicz wstawił do składu, w miejsce 40-letniego Boruca, debiutującego w pierwszym zespole Legii, Cezarego Misztę. Początkowo wydawało się, że zmiana wynikała przede wszystkim z wysokiego, trzybramkowego prowadzenia naszej drużyny.

Fotoreportaż z Grodziska Wlkp.

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Grodziska Wielkopolskiego: Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Woytka

Debiut Cezarego Miszty

Legioniści

Cezary Miszta zadebiutował w barwach Legii Warszawa. 19-letni zawodnik wszedł na boisko na początku drugiej połowy wygranego 3-0 meczu z Wartą Poznań. Bramkarz zastąpił Artura Boruca, który uskarżał się na problem z Achillesem. Można stwierdzić, że opłaciła się cierpliwość Miszty. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu ponownie mógł ogrywać się w innych klubach, ale ostatecznie pozostał przy Łazienkowskiej. Praca pod okiem Krzysztofa Dowhania oraz obserwacja starszego kolegi po fachu ma przynieść wymierne korzyści w przyszłości.

Jeden z legionistów zakażony

Legioniści

Po badaniach medycznych przeprowadzonych przed meczem z Wartą Poznań okazało się, że jeden z zawodników stołecznego klubu zakażony jest koronawirusem. Najprawdopodobniej chodzi o Michała Karbownika, który nie znalazł się w kadrze na poniedziałkowe spotkanie, a jeszcze w niedzielę trenował wspólnie z pozostałymi zawodnikami i szykowany był do gry przeciwko beniaminkowi.

LIVE!: Warta - Legia

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Warta Poznań - Legia Warszawa przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek spotkania o godzinie 18.

Mladenović powołany do kadry Serbii

Legioniści

Filip Mladenović został powołany do kadry Serbii na listopadowy barażowy mecz eliminacji mistrzostw Europy oraz na mecze Ligi Narodów. Najpierw ekipa z Bałkanów w ramach finału baraży zagra ze Szkocją 12 listopada w Belgradzie. Natomiast w Lidze Narodów zmierzą się z Węgrami (15 listopada w Budapeszcie) i Rosją (18 listopada w Belgradzie).

Pierwszy beniaminek

Legioniści

Mecz z Wartą miał pierwotnie odbyć się na początku października, lecz z powodu zakażeń wirusem w drużynie z Poznania został przełożony. W poniedziałek legioniści wreszcie będą mogli zmierzyć się z beniaminkiem, który tego dnia zawalczy o przełamanie niechlubnej serii na własnym obiekcie. Początek spotkania w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 18:00.