2024

Новости за 17.03.2024

Priske o přetížené Spartě i úlevě: Kluci byli úžasní. Těší se na rodinu

iSport.cz

Nešlo to jinak. Sparta potřebovala po hrozivých zápasech (inkasovala 15 branek za tři zápasy) zabrat. Což se povedlo. V neděli v ligovém zápase porazila Hradec Králové 2:1 a před reprezentační pauzou se udržela na čele ligové tabulky. „Máme za sebou náročný program a hráče chci vyzdvihnout, jak tohle období zvládli. Byli úžasní,“ líčil trenér Brian Priske.

Priske o přetížené Spartě i úlevě, těší se na rodinu: Kluci byli úžasní

iSport.cz

Šalda vzal Havelkovu mstu: Zachoval se správně, mlátit se nenecháme

iSport.cz

Minutu před koncem třetí části přišli o jednogólové vedení. Ale jako první tým ve čtvrtfinále play off nakonec urvali vítězství na ledě soupeře. Litvínov v Brně zvítězil po samostatných nájezdech 2:1. „Určitě je to psychická vzpruha. Ale my jsme taky dostali gól minutu před koncem. Ovšem semkli jsme se a ukázali charakter,“ sypal ze sebe obránce Radim Šalda, autor jediného gólu hostů ze hry.

Kaše rozsekl nervák. „Strom“ mstil Havelka jinde. Kouč se na něj hněval

iSport.cz

Bratři Kašové zamíchali pukem a uvařili Kometu v nájezdech. Čtvrtfinálové série začala v Brně nervákem (1:2 sn), který rozsekla až dovednostní disciplína. Litvínov byl po Gazdově švihu pod horní tyčku na pokraji porážky, jenže Ondřej Kaše perfektně proměnil následné dva nájezdy. „Oba jsou zkušení, vědí, co dělají. Zvládli to úplně bravurně,“ chválil útočník Petr Koblasa.

NHL ONLINE: Palát a Nosek právě ve hře. Nečas s Carolinou proti Ottawě

iSport.cz

Nedělní program NHL nabízí sedm zápasů. Pro evropské fanoušky se startovalo příhodně už od 18:00, kdy New York Rangers porazili v derby Islanders 5:2. Aktuálně Vegas hostí New Jersey Devils s Ondřejem Palátem a Tomášem Noskem, Martin Nečas se s Carolinou představí na ledě Ottawy. Pittsburgh přivítá doma Detroit. ONLINE přenosy ze všech utkání sledujte na iSport.cz.

Kometa - Litvínov 1:2sn. Úvodní výhru trefil Kaše. Padly dva vyšší tresty

iSport.cz

Už třetí série je pořádně napínavá. Hokejisté Litvínova vyhráli v prvním zápase čtvrtfinále play off Tipsport extraligy 2:1 po samostatných nájezdech v Brně a v sérii vedou 1:0 na zápasy. Verva sice od 1. třetiny dlouho držela těsné vedení, domácímu výběru se ale podařilo v 59. minutě srovnat a poslat zápas do prodloužení. Hrdinou se stal úspěšný nájezdník Ondřej Kaše. Utkání nedohrál brněnský obránce Jan Ščotka poté, co tvrdě sestřelil Michala Guta, za což dostal trest do konce utkání. Předčasně... Читать дальше...

ONLINE: Kometa - Litvínov 1:1. Úvodní bitvu v Brně rozhodnou nájezdy

iSport.cz

Po základní části čtvrtá Kometa v neděli od 17.00 jako vůbec poslední v hokejové extralize zahajuje svou pouť letošními vyřazovacími boji. Hostí Litvínov, který po zisku pátého místa v předkole prošel přes Plzeň hladce 3:0 na zápasy. I vzhledem k sousednímu postavení obou mužstev v tabulce se série jeví jako vůbec nejvyrovnanější. Potvrdit to může hned první partie. ONLINE přenos z ní sledujte na iSport.cz.

Hrachovina válel. Třinec? Řekneme si po sérii. Rozhodčí nás nechali hrát

iSport.cz

Dávno vyrostl z toho, že by si nějak užíval pochvaly na svoji adresu. Dominik Hrachovina chytal skvělý zápas, Třinec dlouho trápil. Za záda mu proletěla jen střela Richarda Nedomlela, když mu sebral oči Daniel Voženílek. Jeho Motor ale dostal gól, druhý při power play. Žralo ho to. „Na nějaký dobrý výkony se nehraje. Můžete odehrát hnusný zápas, dostat pět gólů a vyhrát, což je pak lepší. O tom je play off. My jsme prohráli,“ komentoval brankář porážku 0:2.

SESTŘIH: Sparta - Hradec Králové 2:1. Návrat do čela, snížení až v závěru

iSport.cz

Fotbalisté Slavie si užili prvního místa v tabulce jen pár hodin, Sparta se jejich výhrou s Libercem nenechala dostat pod tlak, na závěr 25. kola FORTUNA:LIGY si hladce poradila s Hradcem Králové 2:1 a vrátila se o bod do čela. Letenské nasměroval k výhře v 16. minutě Veljko Birmančevič, ve druhé půli se po hrubce hostí prosadil Jan Kuchta. Až v úplném závěru snížil Matěj Koubek. Podívejte se na klíčové okamžiky zápasu!

iSport.cz

Kováčova ostuda k rozhodčím: Jděte do pí**, z**di! Baník proti devíti tápal

iSport.cz

Radoslav Kováč za rok a půl v Pardubicích poprvé prohrál s kamarádem Pavlem Hapalem, Baníku to po dvou remízách a jedné prohře vyšlo na čtvrtý pokus (1:0). Jinak zůstává vše při starém. To znamená, že Ostrava sbírá na rozdíl od domácího prostředí body venku a Východočeši se nadále trápí v koncovce. Obzvlášť bez Kryštofa Daňka a Tomáše Zlatohlávka, dvou šestigólových střelců.

Trpišovský chválil Staňka, chtěl mu dát kšiltovku: Nebyly by síly otáčet

iSport.cz

Výsledek 3:0 obvykle značí přesvědčivou výhru, ale Jindřich Trpišovský dost dobře věděl, že to proti Liberci nebylo ideální. Náročný program Slavie se na hráčích podepsal a motor zhasl. Kouč tak musel poděkovat gólmanovi Jindřichu Staňkovi, který ve druhé půli spoluhráče podržel. „Upřímně si myslím, že kdybychom dostali gól, neměli bychom tolik sil, abychom to otáčeli,“ řekl trenér. V první půli zvažoval, že se kvůli své nové jedničce zbaví svého ikonického doplňku.

ONLINE: Kometa - Litvínov 0:1. Ščotka trefil Guta, Havelka pak naložil Okálovi

iSport.cz

Trpišovský chválil Staňka, chtěl mu dát kšiltovku: Nebyly síly otáčet

iSport.cz

Vyhodil třinecký Růžička puk z brankoviště? Rozhodně ne, bránil se

iSport.cz

Přesně tohle jsou příběhy play off, kdy se otáčí zažité role. Vítězný gól prvního čtvrtfinále mezi Oceláři a Českými Budějovicemi (2:0) vstřelil obránce Richard Nedomlel, který se za celou sezonu netrefil ani jednou. A v dlouhé mele na brankovišti puk v posledních vteřinách na brankové čáře blokoval kanonýr Martin Růžička. Podle Budějovických si při tom počínal nedovoleně, rozhodčí situaci od videa posvětili. „Puk jsem v rukavici vůbec neměl,“ bránil se Růžička.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Hradec 1:0. Vitíkova šance, míč šel skoro po čáře

iSport.cz

Fotbalisté Sparty ve 25. kole FORTUNA:LIGY hostí Hradec Králové a pokusí se napravit si reputaci z posledních tří zápasů, které prohráli a navíc dostali 15 gólů. Jde o poslední utkání před reprezentační přestávkou. Hosté na jaře v lize ještě neprohráli, ale hned čtyřikrát remizovali. Duel začíná v 18:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

Rozjetý Chorý: Jsme silní, Černáka jsem ani nešlápl. Únava ze mě spadne

iSport.cz

Ve čtvrtek odmakal s dalšími parťáky úspěšnou penaltovou odvetu o čtvrtfinále Konferenční ligy proti Servette, o tři dny později už dřel v plzeňském dresu o body v Jablonci. Tomáš Chorý pokračuje ve velké formě, na severu Čech rozhodl o výhře 2:1 gólem a asistencí. Od sudího Ondřeje Pechance dostal po dojetí Michala Černáka žlutou. „Ani jsem ho nešlápl,“ pověděl po utkání.

Biatlon ONLINE: ženy mají po sezoně, nejlepší z Češek 16. Voborníková

iSport.cz

Hotovo! Ženám skončil biatlonový Světový pohár. Závod s hromadným startem v Canmore ovládla Francouzka Lou Jeanmonnotová. Češkám se nedařilo, nejlepší dojela 16. Tereza Voborníková, další tři pokazily střelbu a spadly do třetí desítky. Večer se jede ještě masák mužů.

Певец

Певцу Денису Майданову стало плохо на репетиции праздничного концерта

РПЛ

Якубко: в декабре все опять будут плеваться от календаря РПЛ, но это легко можно исправить

Zlaté české nožičky! Schick s Hložkem zařídili vítězství Leverkusenu

iSport.cz

Fantastická zpráva pro českou repre. Útočníci Bayeru Leverkusen, Adam Hložek s Patrikem Schickem, se znamenitě naladili na nadcházející sraz. Oba se jednou trefou podíleli na triumfu Leverkusenu 3:2 na půdě Freiburgu. „Chtěl jsem prostě jen dobře trefit míč a to se mi povedlo. Lépe už to ani nešlo,“ pochvaloval si Schick svůj povedený zásah ve stylu tyč, tyč, gól. V čele bundesligy mají „lékárníci“ nadále desetibodový náskok.

Trojšance Kulenoviče jako zlom. Kozel: Nedávám mu to za vinu

iSport.cz

Ačkoliv dostali liberečtí fotbalisté v Edenu tři branky, kromě pasivního úvodu byli dlouho ve hře. Čtyři obří neproměněné šance Luky Kulenoviče ale znamenají, že Slovan opět odjíždí z venkovního hřiště bez bodu. Nejdříve chorvatského útočníka zastavilo břevno a potom v rozmezí pěti vteřin třikrát skvělý Jindřich Staněk. „Vždy byl ve správném postavení, udělal to střelci těžší,“ řekl na adresu slávistického gólmana trenér Luboš Kozel.

Třinec - Motor 2:0. Obhájci slaví, ale... Jak to bylo v brankovišti?

iSport.cz

Obhájce titulu z Třince vstoupil v neděli do play off hokejové Tipsport extraligy. Po základní části třetí Oceláři uspěli proti Českým Budějovicím 2:0, čisté konto vychytal Marek Mazanec. Při závěrečném tlaku Motoru se zdálo, že kotouč vzal v brankovišti do rukavice Martin Růžička, není to však zcela prokazatelné. Puk za brankovou čarou vidět není. Rozhodující trefu tak obstaral ve 44. minutě sváteční střelec Richard Nedomlel, do prázdné uzavřel skóre Andrej Nestrašil.

Třinec - Motor 2:0. Obhájci slaví, ale... Vyndal Růžička kotouč z branky?

iSport.cz

Obhájce titulu z Třince vstoupil v neděli do play off hokejové Tipsport extraligy. Po základní části třetí Oceláři uspěli proti Českým Budějovicím 2:0, čisté konto vychytal Marek Mazanec. Jenže... Při závěrečném tlaku Motoru vzal kotouč v brankovišti do rukavice Martin Růžička. Sudí jeho počínání neodhalili, proto nenařídili trestné střílení. Z dostupných záběrů se jeví, že puk třinecký veterán vytáhl z klece, ale prokazatelně za brankovou čarou vidět není. Rozhodující trefu tak obstaral v 54. minutě sváteční střelec Richard Nedomlel... Читать дальше...

Freiburg - Leverkusen 2:3. Schick s Hložkem vystřelili výhru Bayeru

iSport.cz

Fantastická zpráva pro českou repre. Útočníci Bayeru Leverkusen, Adam Hložek s Patrikem Schickem, se znamenitě naladili na nadcházející sraz. Oba se jednou trefou podíleli na triumfu Leverkusenu 3:2 na půdě Freiburgu ve 26. kole bundesligy. Schick navíc po dvou trefách ve čtvrtečním osmifinále Evropské ligy s Karabachem opět zazářil vítězným zásahem. „Lékárníci“ tak mají v čele bundesligy osm kol před koncem desetibodový náskok.