2022

Новости за 23.04.2022

Čvančara: Boj o krále střelců? Nelepí mi to tak, jak by mělo

iSport.cz

V týdnu na hřišti Olomouce vydržel na place pouze poločas. V sobotu večer si ale útočník Tomáš Čvančara výrazně spravil chuť, když gólem a asistencí pomohl Spartě k triumfu 3:1 nad Baníkem. S jedenácti zářezy by se navíc ještě mohl přihlásit do boje o nejlepšího kanonýra. „Asi všichni vidíme, že to není úplně ideální a že mi to nelepí tolik, jak by mělo… Je potřeba na tom zapracovat,“ prohlásil.

Doudera k zásahu mincí: Nevěřil bych, že se takový incident na hokeji stane

iSport.cz

Nechtěně a nešťastně se dostal po konci pátečního duelu do středu pozornosti. To, když jeden z návštěvníků zápasu zasáhl desetikorunou Milana Douderu nad horní ret. V hokejovém prostředí věc naštěstí ojedinělá, která zanechala po třetím finále hořkou pachuť. „Já bych se k tomu nijak moc nevracel, pro nás bylo podstatnější, že jsme vyhráli,“ řekl obránce Třince. Něco podobného se jeho celku už však nyní nepovedlo, když padl 2:5.

Doudera: Nevěřil bych, že se takový incident na hokeji stane

iSport.cz

Trubač: Probral nás až gól. Proč sklářům nejdou první půle?

iSport.cz

Teplice se na startu nadstavby uvedly dvěma góly – a on byl u obou. „Jestli si víc cením gólu, nebo asistence? Nejvíc si cením bodu,“ pousmál se teplický záložník DANIEL TRUBAČ po remíze s Bohemians. Se svými parťáky dvakrát ztrácel, ale pokaždé se dokázali do zápasu vrátit.

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodl Čvančara, snížení po kiksu Heči

iSport.cz

Fotbalisté Sparty v prvním kole nadstavbové skupiny o titul porazili Ostravu 3:1 a v neúplné ligové tabulce ze třetího místa ztrácí čtyři body na vedoucího obhájce titulu Slavii, která hraje v neděli s Hradcem Králové. Pražany poslal do vedení před koncem prvního poločasu Ladislav Krejčí mladší, v rozmezí 75. až 81. minuty se prosadili Tomáš Čvančara a střídající Lukáš Haraslín. V nastavení snížil další náhradník Ladislav Almási po chybě Milana Heči.

iSport.cz

Sparťanský nádech. Čivava Šmerha pokousal Oceláře: Konečně, zářil

iSport.cz

Prohrát sobotní čtvrtý finálový duel? Sparta by na ostří brusle balancovala nad roklí. Pražané ale důležitý zápas zvládli. Oceláře přehráli, trefovali se hlavně sváteční střelci. Třemi body zazářil provokatér Tomáš Šmerha. „Konečně jsem kousnul,“ smál se v narážce na svoji přezdívku „čivava“. Třinec poprvé od ledna schytal búra, v metropoli padl 2:5. Série o zlato je srovnaná.

ONLINE: Pastrňák zpět v sestavě Bostonu proti Rangers. Vrána dal gól

iSport.cz

David Pastrňák se vrací po zranění do sestavy Bruins v utkání proti Rangers. Už v podvečer se odehrála další tři utkání. V duelu Detroitu s Pittsburghem se gólově prosadil Jakub Vrána, jehož Red Wings ale padli 2:7. V noční hodiny SEČ je na programu osm dalších soubojů. V akci budou další čeští hráči. Nenechte si to ujít a sledujte ONLINE.

Fouskova pravá ruka je v ohrožení. Bude se řešit jeho odvolání

iSport.cz

Může to být rána, která nemíří přímo do středu terče, ale může ho pořádně naklonit. Předsedovi fotbalové asociace Petru Fouskovi hrozí, že v krajním případě přijde o svou pravou ruku – generálního sekretáře Michala Valtra. Očekává se, že na Výkonném výboru FAČR v úterý se bude projednávat jeho odvolání.

První sprint sezony ovládl Verstappen, Leclerc druhý. Mercedes s nulou

iSport.cz

Piloty v Imole čekal poprvé v letošní sérii atypický formát víkendu. Celá kvalifikace se odjela netradičně již v pátek a její výsledky určily pořadí na startu sobotního sprintu. Ten ovládl Max Verstappen a vedle extramistrovských bodů si zajistil i první místo na startu nedělní Velké ceny.

Schick se trefil poprvé po zranění, Bayern má desátý titul v řadě

iSport.cz

Reprezentační útočník Patrik Schick si připsal 21. gól v sezoně německé ligy a pomohl fotbalistům Leverkusenu k výhře 4:1 na hřišti Fürthu. Poslední tým soutěže se po dnešní porážce stal prvním jistým sestupujícím. Bayer se posunul na třetí místo před Lipsko, které v závěru přišlo o vedení a prohrálo 1:2 s Unionem Berlín. Fotbalisté Bayernu Mnichov získali podesáté v řadě německý titul. Bundesligový suverén stvrdil prodloužení rekordní mistrovské série v 31. kole domácím vítězstvím 3:1 nad druhým Dortmundem. Читать дальше...

Inter porazil AS Řím a je v čele. Zima pomohl Turínu k výhře

iSport.cz

Fotbalisté Interu Milán v 34. kole italské ligy porazili na svém hřišti 3:1 pátý AS Řím a dostali se o bod do čela tabulky před městského rivala AC. Obránce David Zima pomohl k výhře FC Turín 2:1 nad Speziou. Další reprezentant Aleš Matějů nezabránil domácí porážce Benátek 1:3 s Atalantou Bergamo.

Čertík, co si podá i kluky: Bendová o gestu, začátcích v atletice i soupeřkách

iSport.cz

Před lety vtrhla do velké atletiky jako patnáctiletá senzace a mezi dospělými hned vyhrála na dvoustovce mistrovství republiky. Dnes je ze sprinterky Nikoly Bendové jedna z mladých tváří českého týmu, která restartuje kariéru po loňském zranění, jež ji připravilo o olympiádu. Dívka se slavným rozpustilým gestem na startu je také průvodcem seriálu Atletika LIFE, ukazujícím olympijský sport číslo 1 zevnitř.

Schick, noční můra Fürthu. Bayer má klíčové body a je znovu třetí

iSport.cz

Český kanón už opět pálí! Dvouměsíční gólové sucho protrhl Patrik Schick proti svému nejoblíbenějšímu soupeři, Fürthu. Famózní patičkou nakopl Leverkusen k obratu a „lékárníci“ se výhrou 4:1 vrátili na třetí příčku, jež zaručuje Ligu mistrů. „Tvrdě makáme, abychom si zahráli nejlepší klubovou soutěž na světě. Jsme rádi za tři body, ale už se soustředíme na další zápas,“ pronesl Schickův kolega z útoku Sardar Azmoun.

Změny v kádru před MS. V Ostravě se budou hlásit Červenka i gólman Malík

iSport.cz

Po výhře 4:3 na nájezdy v Trenčíně nad Slovenskem se kouč Kari Jalonen zavřel s hráči na dlouho v šatně a hodnotil další týden přípravy hokejové reprezentace před MS. Do toho oznámil nové změny v kádru. V úterý v Ostravě se mu budou hlásit i větší jména s reálnou ambicí na konečnou nominaci.

SESTŘIH: Sparta - Třinec 5:2. Finále je srovnané, zářil Šmerha

iSport.cz

Hokejisté Sparty porazili ve čtvrtém finále play off extraligy Třinec 5:2 a srovnali stav série hrané na čtyři výhry na 2:2. Oceláři poprvé v boji o titul skórovali jako první, ale Pražané duel otočili třemi góly ve druhé třetině. Brankou a dvěma asistencemi se ve vyprodané O2 areně podílel na vítězství Sparty útočník Tomáš Šmerha. Finále pokračuje v úterý v Třinci a jisté je, že se bude hrát i ve čtvrtek v Praze.

SESTŘIH: Karviná - Zlín 1:1. Bod naději nepřidal, domácí dohrávali v devíti

iSport.cz

Fotbalisté poslední Karviné v prvním kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu doma remizovali 1:1 se Zlínem. Hosté vedli brankou Vachtanga Čanturišviliho ze 36. minuty, po hodině hry vyrovnal Lukáš Bartošák. Karviná dohrávala bez dvou vyloučených hráčů Rajmunda Mikuše a Filipa Zorvana. Slezané ztrácejí osm bodů na předposlední 15. příčku. Zlín sice nevyhrál páté ligové utkání za sebou, ale vede skupinu o udržení s náskokem čtyř bodů na první barážovou pozici.

Полина Гагарина

Актриса Самбурская заступилась за сыгравшую в «Красных линиях» певицу Гагарину

Культура

Россия, Культура, Театр и Дети - о ПДД детям показали артисты постановку в театре кукол Ульгэр в Бурятии

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 2:2. Hosté dvakrát vedli, srovnal Vondrášek

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 v prvním kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu v Teplicích dvakrát ztratili vedení a remizovali 2:2. Na úvodní branku Antonína Křapky ze 33. minuty odpověděl po přestávce Daniel Trubač. Pražanům poté vrátil vedení Petr Hronek, ale v 71. minutě rozhodl o dělbě bodů domácí Tomáš Vondrášek.

SESTŘIH: Jablonec - Pardubice 0:1. Rozhodl Solil, Severočeši v oslabení

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic v prvním kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu překvapivě zvítězili v Jablonci 1:0. Zápas rozhodl v 71. minutě Tomáš Solil, který využil přesilovku po vyloučení domácího Michala Surzyna z 51. minuty. Východočeši venku v nejvyšší soutěži zvítězili po šesti porážkách za sebou a poskočili na 14. místo tabulky o skóre za třinácté Bohemians 1905. Jablonec už 11 kol nevyhrál a klesl na předposlední 15. příčku. Před Karvinou má osmibodový náskok.

MS U18: Česko - Německo 4:2. Drtivá převaha, dvakrát pálil Kulich

iSport.cz

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa hráčů do 18 let vítězně. V základní skupině A v Landshutu porazili domácí Německo 4:2, přestože inkasovali jako první a ještě v polovině utkání prohrávali 1:2. O obrat se zasloužil dvěma góly Jiří Kulich, tři asistence zaznamenal další útočník Eduard Šalé. Čeští mladíci soupeře drtivě přestříleli 62:15 střelám. Další zápas čeká svěřence kouče Jakuba Petra v neděli, kdy se od 15:30 utkají s favority turnaje Američany.

Arsenal ve šlágru srazil United. Gabriel Jesus dal čtyři góly Citizens

iSport.cz

Fotbalisté Arsenalu porazili ve šlágru 34. kola anglické ligy doma 3:1 Manchester United. "Rudým ďáblům" nepomohl ani jubilejní stý gól Cristiana Ronalda v Premier League a po další porážce se jim vzdaluje postup do Ligy mistrů. Útočník Gabriel Jesus zazářil čtyřmi góly při vítězství vedoucího Manchesteru City 5:1 nad Watfordem.

Slovensko - Česko 3:4 po nájezdech. Rozhodli Zdráhal s Černochem

iSport.cz

Čeští hokejisté zdolali v duelu Euro Hockey Challenge v Trenčíně domácí Slovensko 4:3 po samostatných nájezdech. V přípravě na mistrovství světa v Tampere po dvou prohrách za sebou uspěli a připsali si čtvrté vítězství. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena smazali ztrátu 0:2 i 2:3 a v rozstřelu vstřelil vítězný gól Patrik Zdráhal.

Охрана и безопасность. Как роботы и дроны работают на спортивных объектах?