2020

Новости за 10.06.2020

Trpišovský po remíze: Hrozný zápas, spíš válka. Co byla obrovská chyba?

iSport.cz

Druhá ztráta v řadě a náskok Slavie na čele tabulky ztenčila druhá Plzeň na šest bodů. Pražané měli přitom Baník dvakrát na lopatě, ale špatným bráněním standardních situací nakonec z Ostravy vezou jen bod za remízu 2:2. „Místo šesti bodů máme za poslední dva zápasy jen dva, to je málo,“ uznal kouč Jindřich Trpišovský.

Guľa o ztrátě Slavie: Dává nám energii. Chorého karty? Osm je vážně hodně

iSport.cz

Po duelu na Slavii si vzal na paškál Jana Kopice, jehož veřejně vyplísnil. Adrian Guľa dal však českému reprezentantovi okamžitě novou šanci a ten s ní naložil náramně. Na vítězství proti Zlínu měl výrazný podíl. Vstřelil úvodní branku a na druhou nahrál. „Honza ví, jaké má úkoly, ví o své kvalitě. Jeho herní odpověď nepotřebuje komentář, byl skvělý,“ chválil plzeňský trenér. Radost mu udělala nejen jasná výhra 3:0, ale také zaváhání sešívaných na Baníku (2:2). Ztráta Viktorie se snížila na rozdíl šesti bodů. Читать дальше...

Kotal: Karabec bude přínosem. Hancko? Chtěl bych ho tu natrvalo

iSport.cz

Čtyři výhry v řadě, jistá účast ve skupině o titul a posun na čtvrté místo. Po předposledním kole FORTUNA:LIGY si Václav Kotal mohl libovat. Jenže jeho povaha mu to nedovolila. I přesto, že Letenští porazili Opavu 2:0, viděl sparťanský kouč rezervy. „Branek mohlo být více, ale špatně řešíme naše akce. Někteří hráči mají v sobě zažité, že pokud nemají pět doteků s míčem, nezahrají si fotbal,“ láteřil.

Devět měsíců bez gólu venku: Hodně nepříjemná vizitka, nezastírá Vukadinovič

iSport.cz

Skoro devět měsíců. Karviná se naposledy trefila ve venkovním zápase s Příbramí (2:0) 21. září minulého roku, od té doby prázdno. Ani jeden gól v posledních devíti utkáních. Čekání si prodloužila v Jablonci, kde nepomohla ani výměna Vukadina Vukadinoviče s Ondřejem Lingrem na hrotu. „Je to škoda. Je to špatný. Ani nevím, co k tomu říct," přemítal po zápase první jmenovaný.

Třesk v Opavě! Trenér Balcárek je na odchodu, tým přebere Kováč

iSport.cz

Kape jí střechou přímo do baráku, Opava se po středečním 29. kole FORTUNA:LIGY propadla na úplné dno průběžné tabulky. Slezané na aktuální situaci budou reagovat, podle informací serveru iSport.cz v klubu skončí dosavadní kouč Jiří Balcárek. Nahradit by ho měl Radoslav Kováč, někdejší vynikající obránce, jenž naposledy dělal asistenta Zdeňku Ščasnému ve Spartě.

Kolářovi skončilo období nul: Závěr s Baníkem? Jako bychom nehráli o titul

iSport.cz

Od nového startu ligy ještě nedostal gól, čtyřikrát vychytal nulu, čímž nejdřív překonal český rekord Petra Čecha a Zdeňka Jánoše, a pak i ten československý Jana Stejskala a Alexandera Vencela. Ondřej Kolář, držitel závratných dvaceti čistých kont v probíhající sezoně proti Baníku Ostrava v utkání FORTUNA:LIGY dvakrát inkasoval (2:2). A musí polykat dvoubodovou ztrátu.

SESTŘIH: Sparta – Opava 2:0. Čtvrtá výhra v řadě, pálili Kozák s Frýdkem

iSport.cz

Fotbalisté Sparty porazili v předposledním 29. kole základní části první ligy Opavu 2:0. Letenští si díky čtvrté ligové výhře za sebou, kterou zařídili Libor Kozák a Martin Frýdek, zajistili start v nadstavbové skupině o titul. Na třetí Jablonec ztrácí dva body. Slezané nezvítězili v šestém kole po sobě a kvůli triumfu Příbrami nad Libercem 2:1 klesli na poslední místo.

Karabec prvně v základu: Rozkoukával jsem se, ale nervozitu jsem odboural

iSport.cz

Trenér Václav Kotal na něj ukázal. Adam Karabec šel a blýskl se vynikajícím výkonem. Stále teprve šestnáctiletý ofenzivní záložník přetavil svou premiéru v základní sestavě Sparty v parádní představení. Při výhře 2:0 nad Opavou měl prsty v obou trefách favorita. „Jde to teď hodně rychle, snažím se to nějak chytit,“ usmíval se spokojeně po čtvrtém triumfu Pražanů za sebou.

Kozel: Bylo to trošku na nervy. Vyhrocený závěr? Přispěl i rozhodčí

iSport.cz

Neskutečné emoce a pořádně zamotaný závěr! Baník v 95. minutě v domácím zápase proti Slavii inkasoval gól na 1:2 a zdálo se, že jeho sympatický výkon přijde bodově vniveč. O dvě minuty později však ostravský Patrizio Stronati vyrovnal a i díky tomu zamotal ligu na vršku tabulky, protože Plzeň stáhla náskok „sešívaných“ na šest bodů. „Byla to odměna za pracovitost mužstva za celý zápas. Bodu se Slavií si ceníme,“ chválil svůj tým trenér Baníku Luboš Kozel.

SESTŘIHY: Slavia ztratila a Plzeň se blíží. Sparta poslala Opavu na dno

iSport.cz

29. kolo FORTUNA:LIGY rozdalo karty před nedělním finále základní části. Slavia sice ve Vítkovicích vedla, ale Baník dokázal na poslední chvíli vyrovnat. Druhá Plzeň porazila Zlín a stáhla sešívaný náskok na šest bodů. Na čtvrtém místě už je Sparta, která předskočila Liberec. Olomouc se po výhře v Boleslavi ještě může vyhnout boji o záchranu a Příbram už není poslední. Bohemians si zajistili elitní desítku vítězství na Slovácku.

SESTŘIH: Příbram - Liberec 2:1. Středočeši zvedli kotvy z posledního místa

iSport.cz

Fotbalisté Příbrami v 29. ligovém kole překvapivě porazili Liberec 2:1. Středočeši poprvé od loňského srpna zvítězili v nejvyšší soutěži doma a opustili poslední místo v tabulce. Oba příbramské góly dal v úvodním dějství Martin Nový, který se v lize trefil poprvé. Za hosty ještě do přestávky snížil Jakub Pešek. Slovan má i přes porážku jistotu, že bude hrát nadstavbovou skupinu o titul.

SESTŘIH: Jablonec - Karviná 1:0. Posun na třetí místo, rozhodl Sýkora

iSport.cz

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 29. kole první ligy nad Karvinou 1:0. Zápas rozhodl v 58. minutě Jan Sýkora. Severočeši vyhráli podruhé za sebou a před posledním kolem základní části se dostali na třetí místo tabulky. Karviná pět ligových zápasů nevyhrála a je nadále čtrnáctá.

SESTŘIH: Budějovice - Teplice 3:1. Při další ztrátě "sklářů" vynikal Šulc

iSport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic ve 29. kole první ligy porazili v přesilovce po obratu Teplice 3:1. Hosty, oslabené od 36. minuty o vyloučeného Matěje Radostu, poslal po přestávce do vedení Jakub Řezníček, za Jihočechy vzápětí srovnal Pavel Šulc. V 80. minutě dokonal obrat nejlepší střelec nováčka nejvyšší soutěže Ivan Schranz a v nastavení se znovu trefil Šulc. Dynamo potřetí za sebou bodovalo a stále drží šanci na účast v nadstavbové skupině o titul. Teplice potřetí po sobě prohrály a jsou tabulce dvanácté.

iSport.cz

SESTŘIH: Boleslav - Olomouc 0:2. Houska vystřelil naději na skupinu o Evropu

iSport.cz

Fotbalisté jedenácté Olomouce vyhráli ve 29. kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:0 a udrželi si naději na účast v nadstavbové skupině o Evropu. Hanáci uspěli díky brankám Davida Housky z 30. minuty a střídajícího Milana Kerbra v nastaveném čase. Sigma poprvé po šesti ligových zápasech zvítězila a bodovala po třech porážkách za sebou. Mladá Boleslav čeká na výhru už pět kol.

MATEMATIKA: Top šestka čeká na poslední tým, klokani jistě v „Evropě“

iSport.cz

I v posledním kole základní části F:L bude o co hrát! Pětka týmů, nově Jablonec, Sparta a Liberec, má jistotu, že si nadstavbu zahraje ve skupině o titul. O poslední místo se ale popere trojice Baník, Slovácko a České Budějovice. Prostřední skupinu, z níž vzejde uchazeč boje o Evropu, budou určitě hrát Bohemians – s Olomoucí i Mladou Boleslaví mají lepší vzájemné zápasy. Právě tyto dva týmy se na dálku poperou o to, kdo se vyhne skupině o udržení.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 3:0. Guľův tým opět vítězí, pálili Kopic, Beauguel a Havel

iSport.cz

Po remíze na Slavii vlétla Plzeň do utkání se Zlínem s vervou. Jeden gól pro Guľův tým zařídil Jan Kopic, druhý jarní ostrostřelec Jean-David Beaguel. Míč za záda brankáře Matěje Rakovana dostal v první půli i Jan Kovařík, ale tomu nakonec střelecký zářez upřel VAR. Zlín se po změně stran osmělil, ale gól dali zase domácí, konkrétně Milan Havel. Vítězství Viktorie 3:0 a ztráta Slavie znamená zredukování ztráty na lídra na šest bodů. Duel mezi Západočechy a Ševci jsme sledovali ONLINE. V článku naleznete VIDEA s nejdůležitějšími okamžiky zápasu.

SESTŘIH: Baník – Slavia 2:2. Divoký závěr a ztráta lídra! Srovnal Stronati

iSport.cz

Fotbalisté vedoucí Slavie remizovali v 29. kole nejvyšší soutěže v Ostravě 2:2 a kolo před koncem základní části vedou tabulku už jen o šest bodů před druhou Plzní. Obhájce titulu ve Vítkovicích dvakrát vedl, nejprve po brance Nicolae Stanciua a poté díky zásahu Lukáše Masopusta v nastavení, ale Baníku se vždy podařilo srovnat. Na 1:1 upravil v první půli Jaroslav Svozil a v sedmé minutě nastaveného času stanovil konečný výsledek Patrizio Stronati.

Сергей Трофимов

Сергей Трофимов выступит с летним концертом в Зеленом Театре ВДНХ

ВДНХ

ONLINE + VIDEO: Baník - Slavia. Hraje Hellebrand, na hrotu Musa

iSport.cz

Slavia po remíze s Viktorií Plzeň udržela náskok v čele tabulky, ani ve 29. kole ji ale nečeká nic lehkého. Ve Vítkovicích vyzve Baník Ostrava, který v případě výhry nad lídrem může poskočit blíže ke třetímu místu a udržet si jistotu top šestky. Jak dopadne šlágr předposledního hracího dne základní části? Sledujte ONLINE na iSport.cz s VIDEI z klíčových momentů.

Rozbuška z USA a zlatý záchod. Ruská hvězda proti Putinovi: Zrada je mlčet

iSport.cz

Je vlastně jedinou ruskou megacelebritou z NHL, která dlouhodobě ostře kritizuje poměry ve své zemi. Na rozdíl od kličkujícího Jevgenije Malkina a věrného Alexandra Ovečkina si Artěmij Panarin nebere servítky. Už poněkolikáté se opřel do své domoviny, státní aparát vedený Vladimirem Putinem nemá jeho důvěru.

ONLINE + VIDEO: Kompletní 29. kolo, kdo zvládne boj o TOP 6?

iSport.cz

Základní část FORTUNA:LIGY vrcholí, v předposledním kole se hraje všech osm zápasů najednou. První Slavia hraje na Baníku, Plzeň se doma bije se Zlínem. Sparta hostí předposlední Opavu, České Budějovice hrají proti trápícím se Teplicím, Karviná nastupuje v Jablonci. Sigma Olomouc v souboji dvou trápících se týmů hraje s Mladou Boleslaví, Slovácko se pře s Bohemians, a poslední Příbram hraje s Libercem. Všechny zápasy sledujeme ONLINE na iSport.cz včetně VIDEÍ nejdůležitějších momentů.

Talent Sedláček zaujal Alkmaar a zůstává. Má práce se vyplácí, těší ho

iSport.cz

Mládežnický fotbalový reprezentant Richard Sedláček zůstane hráčem Alkmaaru. Přední nizozemský klub uplatnil opci a podepsal s dvacetiletým českým záložníkem smlouvu na další dva roky. Sedláček tak dostane šanci zabojovat o místo na soupisce prvního týmu, dosud nastupoval za rezervu.

ONLINE + VIDEO: Plzeň - Zlín. Guľa nechal Buchu na lavičce, hraje Havel

iSport.cz

Plzeňská Viktoria poprvé pod vedením Adriana Guľy ztratila body, když remizovala 0:0 na Slavii. Po neúspěchu z klíčového utkání si může doma spravit proti Zlínu, který sice minule vyhrál nad Příbramí, jinak se ale trápí ve skupině o záchranu. Zápas 29. kola sledujte ONLINE včetně VIDEÍ z klíčových momentů.

РОСГВАРДИЯ ОБЕСПЕЧИЛА ПРАВОПОРЯДОК ВО ВРЕМЯ ФУТБОЛЬНОГО МАТЧА «ЦСКА» - «СПАРТАК» В МОСКВЕ