Бањалука – Предсједник Републике Српске Милорад Додик упутио је данас телеграм саучешћа предсједнику Државног савјета Кубе Раулу Кастру поводом смрти бившег предсједника Фидела Кастра и истакао да је Кастро, као освједочени љевичар, дао немјерљив допринос у изградњи и развоју кубанског друштва. „У име грађана Републике Српске и у своје име упућујем Вам изразе најдубљег саучешћа поводом смрти бившег предсједника Фидела Кастра. Током дуге и богате политичке каријере велики револуционар Кастро обављао је највише државничке дужности у земљи и Куба ће бити упамћена по њему“, навео је предсједник Српске у телеграму. Он је поручио да је ријеч о борцу и великом кубанском патриоти који је уживао углед у дијелу слободоумног свијета који цијени слободу свих народа, а противи се било каквим притисцима. Додик је навео да одлазак једног од оснивача самосталне Кубе представља велики губитак за кубански народ, али истакао да ће његово име остати трајно повезано са најважнијим тренуцима у историји ове земље. Бивши предсједник Кубе Фидел Кастро преминуо је синоћ у 90. години www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Dodik-Kuba-ce-biti-upamcena-po-Kastru/223420.html
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.