World News in Polish
2019

I liga M: Kolejna porażka i dymisja trenerów BBTS-u

Po dwóch zwycięstwach w pierwszych kolejkach nowego sezonu Krispol 1. Ligi BBTS przegrał trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem lepsi od bielszczan okazali się siatkarze Krispolu Września. To sprawiło, że do dymisji podał się szkoleniowiec zespołu Paweł Gradowski oraz jego asystent Wojciech Gradowski. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny na przestrzeni całego seta grały […]

Artykuł I liga M: Kolejna porażka i dymisja trenerów BBTS-u opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny na przestrzeni całego seta grały praktycznie punkt za punkt. Po stronie gospodarzy ręki w ataku nie zwalniał Filip Frankowski oraz Adam Lorenc, który zastąpił Mateusza Lindę. Z kolei po stronie BBTS-u najczęściej punktował Oleg Krikun, który powrócił do gry do dłuższej przerwie. To był pierwszy mecz atakującego bielskiej ekipy, w tym sezonie ligowym. Ostatecznie nerwową końcówkę premierowej odsłony meczu na swoją stronę rozstrzygnęli wrześnianie 30:28.

Podopieczni Mariana Kardasa poszli za ciosem i w kolejnej odsłonie sobotniego meczu bardzo szybko narzucili gościom swoje warunki gry. Kolejne punkty dla swojej drużyny zdobywał na skrzydle Mateusz Jóźwik, a na skrzydle Zawalski oraz Tomasz Narowski. Bielszczanie w tej partii nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych gości. Tego seta APP Krispol wygrał pewnie 25:17.

Drużynie BBTS Bielsko-Biała nie można było odmówić walki, ponieważ w trzecim secie robili, wszystko co w ich mocy, aby dotrzymać kroku siatkarzom z Wrześni. Jednak od połowy seta to wrześnianie przejęli inicjatywę na parkiecie. Pojedyncze ataki Siergieja Kapelusa, czy Bartosza Cedzyńskiego na środku nie wystarczyły, aby przechylić szalę na swoją stronę. Gospodarze do końca utrzymali koncentrację i wygrali ostatnią część spotkania 25:19.

Po meczu dymisję złożyli Paweł Gradowski i Wojciech Gradowski – szkoleniowcy ekipy z Bielska-Białej. Ten pierwszy był związany z bielskim klubem od 2013 roku, kiedy to objął zespół BBTS-u występujący w Młodej Lidze. W 2017 roku Paweł i Wojciech Gradowscy zdobyli z tą drużyną wicemistrzostwo Polski do lat 23. W czerwcu 2017 roku Paweł Gradowski został asystentem Rostislava Chudika, a po jego zwolnieniu objął funkcję pierwszego trenera I drużyny, którą pełnił do dzisiaj. Wojciech Gradowski, pełnił funkcję drugiego trenera od czerwca 2018 roku. Od 2013 roku był asystentem Pawła, z przerwą na sezon 2017/2018 – kiedy to był drugim szkoleniowcem drugoligowego BBTS II Bielsko-Biała.

Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(30:28, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:
Krispol: Frankowski (16), Zawalski (5), Narowski (6), Tomczak, Jóźwik (8), Linda (3), Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki, Biesek i Lorenc (15)
BBTS: Macionczyk (2), Żuk (5), Kapelus (7), Hunek (3), Cedzyński (9), Krikun (19), Marek (libero) oraz Frąc (2), Dorosz, Oniszk i Popik

Собянин: парковка в Москве на майских праздниках будет бесплатной

В "Локомотиве" иронично отреагировали на ничью в матче ЦСКА со "Спартаком"