World News in Polish
2019

II liga M: Trzy grupy zaczęły zmagania

W miniony weekend w pierwszej, drugiej oraz czwartej grupie zaczęły się zmagania w II lidze mężczyzn. Pierwszymi liderami zostały drużyny z Międzyrzecza, Nowej Soli oraz Białegostoku. Pozostałe trzy grupy na ligowe parkiety wrócą w kolejne weekendy. Pierwszym liderem grupy 1 został Orzeł Międzyrzecz, który jako jedyny odniósł zwycięstwo w trzech setach. U siebie wygrał z uczniami […]

Artykuł II liga M: Trzy grupy zaczęły zmagania opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W miniony weekend w pierwszej, drugiej oraz czwartej grupie zaczęły się zmagania w II lidze mężczyzn. Pierwszymi liderami zostały drużyny z Międzyrzecza, Nowej Soli oraz Białegostoku. Pozostałe trzy grupy na ligowe parkiety wrócą w kolejne weekendy.

Pierwszym liderem grupy 1 został Orzeł Międzyrzecz, który jako jedyny odniósł zwycięstwo w trzech setach. U siebie wygrał z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach. Przyjezdni najwyżej poprzeczkę zawiesili mu w trzeciej partii, w której dobrnęli do granicy 20 oczek. od wygranej sezon zaczął też inny lubuski zespół, czyli Olimpia Sulęcin, która na wyjeździe uporała się z rezerwami Trefla Gdańsk. Moment słabości przytrafił się jej w trzeciej partii, ale zamknęła mecz w czterech setach. Podobnie uczyniła Stal Grudziądz, która na wyjeździe ograła Stoczniowca Gdańsk. Gospodarze przebudzili się w trzeciej odsłonie, ale nie doprowadzili do tie-breaka. Najwięcej emocji było w Czarnkowie, gdzie miejscowa Noteć przegrywała już 0:2 z Konspolem Słupca, ale doprowadziła do tie-breaka. w nim jednak nie poszła za ciosem a dwa oczka do ligowej tabeli zabrali ze sobą przyjezdni. W miniony weekend pauzowały Wilki Wilczyn.

Na czele grupy 2 po pierwszej serii gier jest BAS Białystok, który u siebie ograł uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Przyjezdni tylko w premierowej odsłonie nawiązali walkę, a w dwóch kolejnych przegrali do 13. Tak dobrze nie poszło innemu zespołowi z Białegostoku. Beniaminek II ligi przegrał wyraźnie na wyjeździe z Legią Warszawa, tylko w jednej partii przekraczając granicę 20 oczek. Po zwycięstwo sięgnęła także inna warszawska drużyna, czyli MOS Wola Warszawa, która u siebie w trzech setach rozprawiła się z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Lekcji siatkówki rywalom udzieliła szczególnie w trzeciej odsłonie, w której pozwoliła im zdobyć zaledwie 13 punktów. Nieco więcej emocji było w Olsztynie, gdzie AZS UWM rywalizował z Centrum Augustów. Przyjezdni wygrali drugiego seta po walce na przewagi, ale na nic więcej nie było ich stać. W miniony weekend pauzowało Metro Warszawa.

Trzecia, piąta i szósta grupa rywalizacji jeszcze nie zaczęła, a w grupie czwartej pierwszym liderem została Astra Nowa Sól, która rozbiła Bielawiankę Bielawa, tylko w trzeciej partii pozwalając jej osiągnąć granicę 20 oczek. Równie dobrze zaprezentował się inny lubuski zespół, czyli AZS Zielona Góra, który w trzech setach odprawił z kwitkiem MUKS Ziemia Milicka Milicz. Goście najbliżej przedłużenia meczu byli w trzecim secie, którego przegrali 23:25. Niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawił za to Sobieski Żagań, który przegrał we własnej hali z Olavią Oława. Wprawdzie doprowadził do tie-breaka, ale ostatecznie dwa oczka zabrali ze sobą przyjezdni. po planową wygraną sięgnęła Aqua Zdrój Wałbrzych, która pokonała u siebie Rośka Syców. Moment dekoncentracji przytrafił się jej tylko w drugiej partii. W miniony weekend pauzował Ikar Legnica. W tej grupie nie zagra już Chrobry Głogów, który znalazł się na zapleczu PlusLigi.