Outsider Media

Fenomén nacionality dnes, ale i v kontextu českého národního obrození. Úvodní předmluva k sérii textů o českém národě a jeho osobnostech a tématech.

Bojovný výkon omlazené sestavy v Pardubicích přináší Energii bod

HC Energie Karlovy Vary

Jakub Mahr - Karlovarští hokejisté vyrazili k předposlednímu utkání základní části do Pardubic ve velice omlazené sestavě, do hry se tak dostali mimo jiné i Otakar Šik, Róbert Bačo nebo Ľubomír Kupčo. Energetici proti soupeři v plné polní bojovali až do poslední chvíle, a i díky tomu se jim podařilo v závěru třetí třetiny vyrovnat. Při oslabení v nastaveném času ale inkasovali, domů si tak Karlovy Vary vezou vybojovaný bod.

Šik: Byl jsem překvapený, když mi trenéři zavolali

Jakub Mahr - Energie se utkala v posledním venkovním zápase základní části s pardubickým Dynamem, proti tomu ale nastoupila v poměrně omlazené sestavě. I tak si ale karlovarští hokejisté došli alespoň pro bod. ,,Bylo vidět, že Pardubice byly jak silově, tak rychlostně lepší. Dle mého jsme se k tomu ale všichni postavili čelem a dovolím si říct, že jsme to docela zvládli," zhodnotil utkání mladík Otakar Šik.

Poslední venkovní zápas zavede Valachy do daleké Kadaně

HC Vsetín

Jan Tajzler - Naposledy v základní části se hokejisté Vsetína vydají na led soupeře a cesta to bude dlouhá. Kadaň leží od Vsetína ve vzdálenosti 444 km, oba kluby jsou hodně vzdálené i v tabulce a od zelenožlutých se nečeká nic jiného než plný bodový zisk. Trhači ovšem v posledních zápasech dokázali potrápit i celky z elitní čtverky a v posledním domácím utkání sezony se určitě budou chtít ještě vzedmout k boji o čest. Zápas na severu Čech startuje v sobotu od 17:00.

Berani drželi s výjimkou druhé třetiny s Tygry krok. Srazilo je pět gólů

HC Hamé Zlín

Zlin Press - Roman Ordelt - Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v 51. kole Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 2:5 a nelichotivou sérii prohraných zápasů v řadě prodloužili na číslo sedm. O konečném výsledku rozhodla ve prospěch favorita druhá třetina, ve které Bílí Tygři vstřelili pět branek a výhrou si upevnili postavení v elitní čtyřce a přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích boků v play off. Severočeši během čtyři minut v prostřední třetině vstřelili tři góly a rázně vykročili za výhrou. Читать дальше...

Na kličku jsem si věřil, řekl ke svému gólu pod Ještědem Jan Václavek

Zlin Press - Jakub Kudláč - V posledním utkání letošní sezony co se venkovních duelů týče se předvedli hokejisté PSG Berani Zlín na ledě Liberce. Značně oslabená sestava dokázala vzdorovat Bílým Tygrům dvaadvacet minut, poté si domácí tým třemi rychlými góly získal rozhodující náskok a zvítězil 5:2.

V neděli od 18:30 doma proti Ostravě

SK Slavia Praha

Redakce - ​Po deseti gólech do sítě Karlových Varů v poháru čeká sešívané další domácí zápas. V neděli dorazí do Edenu v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY Baník Ostrava.

Vysočina v prvním jarním zápase pouze remizovala s Vyšehradem 1:1

FC Vysočina Jihlava

Michal Růžička - Vysočina se rozešla smírně s Vyšehradem 1:1, i když celý druhý poločas hosté hráli bez Králíčka, který byl vyloučen. Premiérový gól v dospělém fotbale zaznamenal Michal Ševčík z penalty. Bohužel Vysočina nevyužila výhodu početní převahy a v závěru druhého poločasu hosté srovnali z penalty na konečných 1:1.

Informace, které jinde nezazní. Dukla spouští Podcasty z Julisky

Dukla Praha FK

Klub - Rozhovory s vedením klubu, hráči, členy realizačního týmu i dalšími, jež spojili své jméno s Duklou. Otevřené povídání nejen o zákulisních tématech plné informací, které jinde nezazní. Dukla před startem jarní části sezony spouští jako první tým ve druhé lize své vlastní podcasty s názvem „Podcasty z Julisky.“

Play-off bez defenzivního pilíře, Rohan musí na operaci

Klub - Sestava karlovarské Energie hlásí nepříjemnou ztrátu před vrcholem letošní sezony. Třicetiletý obránce Martin Rohan totiž musí na operaci a aktuální ročník nejvyšší soutěže tak pro něj končí smolně před play-off.

HC Vsetín

Redakce - Byl u zastřešování Lapače na přelomu 70. a 80. let a dodnes ví o vsetínském zimním stadionu nejvíc ze všech. Ať už jde o technické detaily, nebo historické souvislosti. Petr Propš pracuje jako vedoucí jeho provozu už několik desetiletí. „Byla opravdu krušná léta, kdy jsme nevěděli, jestli bude zimák příští rok fungovat. Ale vždycky jsme to zvládli. Člověk pak má obrovskou radost, že tu stadion takhle stojí. I když je malý, jsme na něj hrdí, stejně jako na hokej,“ bilancuje Propš výročí pětatřiceti let od chvíle... Читать дальше...

Další prověrka! Slovan hraje na hřišti předposlední Příbrami

FC Slovan Liberec

Redakce - Liberec – FORTUNA:LIGA pokračuje. Naše mužstvo zamíří v rámci 22. kola na hřiště o skóre předposlední Příbrami, která doposud vyhrála jen dvě ligová utkání. Slovan naopak v posledních pěti duelech nejvyšší soutěže neprohrál. Střetnutí startuje v sobotu ve 14:00.

Katku Vojtkovou čeká ostrý start v dresu "Gieksy"!

FC Baník Ostrava

Redakce - Ostrá premiéra čeká v sobotu 6. března fotbalistku Kateřinu Vojtkovou. Dosavadní lídryně ženského druholigového týmu Baníku odešla na hostování do polského extraligového GKS Katowice a právě v sobotu jarní část polské nejvyšší soutěže žen začíná. "Gieksa" s Katkou Vojtkovou nastoupí od 13.45 před televizními kamerami proti Medyku Konin.

Preview: Slavia – Baník (neděle, 18:30)

Redakce - Pokud skutečně existuje něco jako křest ohněm, nepochybně ho podstoupí nový trenér Baníku Ondřej Smetana v neděli v Edenu. Se svým celkem se v premiéře postaví aktuálně nejlepšímu českému klubu Slavii Praha. Zápas se hraje od 18:30 v přímém přenosu O2 TV.

Баста

Баста: товарищеский матч ФК Ростов - СКА могут провести осенью 2024 года

Леонид Агутин

Леонид Агутин посвятил ушедшей Анастасии Заворотнюк песню и клип

Mílaři Sasínek a Friš i koulařka Červenková jsou ve finále halového ME

iDNES.cz

Mílař Filip Sasínek může útočit na další úspěch na halovém mistrovství Evropy. Bronzový medailista z roku 2017 postoupil ze druhého místa v rozběhu na šampionátu v Toruni do finále závodu na 1500 metrů. V něm ho po úspěšném protestu doplní Jan Friš, který měl první nepostupový čas, ale doplatil na kolizi v poslední zatáčce.

Stoprocentní atleti. Mílaři Sasínek a Friš i koulařka Červenková jsou ve finále HME - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Stoprocentní atleti. Mílaři Sasínek a Friš i koulařka Červenková jsou ve finále HME  Sport.cz
  2. ŽIVĚ: HME v atletice v Toruni, trio Čechů aspiruje na účast ve finále  ČT sport
  3. Sasínek a Červenková do finále  Atletika
  4. Koulařka Červenková je ve finále halového mistrovství Evropy  Sport.cz
  5. Červenková a Sasínek postoupili na HME v Toruni do finále, Frišovi těsně uniklo  ČT sport
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Inter vyhrál v Parmě a vede ligu před AC už o šest bodů

Sport.cz

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Web ministerstva práce napadli hackeři

Novinky

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) čelilo ve čtvrtek večer kybernetickému útoku. Informaci Novinkám potvrdila šéfka resortu Jana Maláčová (ČSSD).