Sport 24/7
Декабрь
2019

Japonia M: Ekipa Kubiaka z pewną wygraną, dobra gra Strzeżka nie pomogła

W japońskiej V-League,  jeżeli chodzi o drużyny z Polakami w składzie bez zmian.  Panasonic  Panthers Michała Kubiaka kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, w sobotę drużyna Michała Kubiaka pewnie pokonała Wolfdogs Nagoya. Na przeciwnym biegunie znajduje się ekipa Patryka Strzeżka. VC Nagano Tridents przegrało dwa kolejne spotkania  i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.  Nie pomogła […]

Artykuł Japonia M: Ekipa Kubiaka z pewną wygraną, dobra gra Strzeżka nie pomogła opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W japońskiej V-League,  jeżeli chodzi o drużyny z Polakami w składzie bez zmian.  Panasonic  Panthers Michała Kubiaka kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, w sobotę drużyna Michała Kubiaka pewnie pokonała Wolfdogs Nagoya. Na przeciwnym biegunie znajduje się ekipa Patryka Strzeżka. VC Nagano Tridents przegrało dwa kolejne spotkania  i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.  Nie pomogła nawet dobra postawa polskiego atakującego.

Panasonic Panthers Michała Kubiaka zagrało w ten weekend tylko jeden mecz. Podopieczni Hiroyuki Furuty pokonali bez straty seta Wolfdogs Nagoya. Mistrzowie Japonii nie dali żadnych szans rywalom pozwalając im tylko w drugim secie przekroczyć granicę 20 punktów.  „Pantery” przeważały w ataku notując w tym elemencie 54,5% skuteczności przy blisko 42% oponenta. W bloku było 11:3 dla zwycięzców. Michał Kubiak był w tym meczu bardzo zapracowany. Na 17 prób ataku udanie zakończył 11, o dało mu blisko 65% efektywność. Do tego dorobku dołożył trzy punktowe bloki i asa serwisowego. Kapitan polskiej reprezentacji odebrał 23 zagrywki i zanotował wskaźnik na poziomie 46%.

Panasonic Panthers – Nagoya 3:0
(25:17, 25:21, 25:18)

Dwa mecze zagrała za to drużyna Patryka Strzeżka, VC Nagano Tridents. Zespół zanotował jednak dwie kolejne porażki. W sobotę rywalem było FC Tokio. W dwóch pierwszych setach VC Nagano nie miało za wiele do powiedzenia. W trzecim secie z kolei zarysowała się przewaga drużyny Patryka Strzeżka. W czwartej odsłonie walka trwała praktycznie do samego końca, Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze FC Tokio i zakończyli mecz zwycięstwem 3:1. Patryk Strzeżek może być ze swojej postawy zadowolony, atakował bardzo dużo, aż 59 razy. Udanie zakończył 30 prób (51%), do tego dołożył blok i dwa asy serwisowe. Po drugiej stronie siatki brylował Petar Premović, Serb zdobył 32 punkty.

W niedzielę w spotkaniu z Torray Arrows VC Nagano Tridents również zdołało wygrać tylko jednego seta. Ponownie wiodącą rolę w przegranym zespole odegrał Patryk Strzeżek. Polak atakował 50 razy, udanie zakończył 22 z nich (44%), do tego dołożył po punkcie blokiem i zagrywką. Po drugiej stronie siatki brylował Antonin Rouzier. Francuz zdobył 18 punktów.

FC Tokio – VC Nagano Tridents 3:1
(25:19, 25:18, 19:25, 25:23)

Toray Arrows – VC Nagano Tridents 3:1
(25:21, 25:20, 23:25, 25:20)

W ligowej tabeli liderem jest ekipa JTEKT Stings z 40 punktami na koncie i blilansem 14 zwycięstw i 1 porażki. Panasonic Panthers plasują się na pozycji wicelidera. Ekipa Michała Kubiaka ma 38 punktów i bilans 13:1, „Pantery” mają jednak o jeden rozegrany mecz mniej od lidera.  Podium zamyka JT Thunders z 37 oczkami. Drużyna Patryka Strzeżka VC Nagano Tridents zamyka tabelę. Ma na koncie zaledwie 6 punktów i bilans dwóch zwycięstw i 12 porażek.