Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Июнь
2024

LN M: Niełatwy mecz Włochów, ale wygrany. Serbia świętuje olimpijski awans

W swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej reprezentacja Włoch pokonała w czterech  setach Turcję. Mistrzowie świata nie mieli jednak łatwej przeprawy. W drugim secie ulegli niżej notowanym rywalom na przewagi.  W czwartym secie przypieczętowali jednak zwycięstwo i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w tabeli. Na zakończenie Słowenia zmierzy się z Serbią.   NIESKUTECZNA POGOŃ TURCJI Włosi szybko narzucili […]

Artykuł LN M: Niełatwy mecz Włochów, ale wygrany. Serbia świętuje olimpijski awans pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

NIESKUTECZNA POGOŃ TURCJI

Włosi szybko narzucili swój styl gry rywalom. Brylowali w każdym elemencie, wyróżniali się Porro i Mosca i było 7:3. Podopieczni trenera De Giorgiego kontrolowali wydarzenia, wywierali presję zagrywką, w ataku uaktywnił się Bovolenta (17:13). Turcy starali się walczyć, zbliżyli się w pewnym momencie na dwa oczka, ale w końcówce popełniali błędy, nie potrafili sobie poradzić z zagrywką Porro (17:24).  Dobra gra braci Lagumdzija pozwoliła Turkom odrobić sporą część strat, ale zepsuta zagrywka przekreśliła ich szansę na dobry wynik w tym secie.

WALKA NA PRZEWAGI

Adis Lagumdzija pozwolił Turcji znakomicie otworzyć drugą partię. Bottolo wyrównał jednak na 10:10. Cały czas trwała wyrównana walka. W końcówce zagrywką punktował Gironi, a w ataku nie zawodził Bovolenta (24:22). Włosi jednak nie wykorzystali szansy na wynik 2:0 w setach. Zagrywką popracował Yenipazar, a grany na przewagi set rozstrzygnął blok Turków.

WŁOSKA DOMINACJA

Wyrównana walka toczyła się także na początku kolejnej odsłony. Ataki Bovolenty i zagrywka Sbertoliego dały Włochom wynik 8:6, ale  Turcy wyrównali. Przez dłuższy czas trwała siatkarska wojna, ale w pewnym momencie Sbertoli po raz kolejny utrudnił rywalom życie zagrywką, a Bovolenta wywiązywał się z roli lidera w ofensywie, skuteczny był także Recine i zrobiło się 21:14. Do końca seta Italia kontrolowała boiskowe wydarzenia i po nieudanym ataku Adisa Lagumdziji prowadziła w meczu 2:1.

Na początku czwartej partii zagrywką popracował Mandıracı, co dało Turcji dwupunktowy zapas (7:5). Włosi jednak błyskawicznie wyrównali. Rywale raz jeszcze uciekli na dwa oczka, ale w szeregach Italii doskonale dysponowany w ataku był Bovolenta, a Sbertoli brylował w polu zagrywki (16:13).  Atak był mocną bronią Włochów, wywierali także presję na zagrywce. Punktowy serwis Bottolo dał im wynik 22:17. Włosi zapas punktowy spokojnie dowieźli do samego końca i po zepsutej zagrywce rywali mogli się cieszyć z wygranej.

Turcja – Włochy 1:3
(21:25, 26:24, 19:25, 21:25)

Сергей Собянин подвел итоги конкурса «Лидеры цифровой трансформации»

Mos.ru: движение на ряде улиц в центре Москвы закроют из-за велогонки La Strada