17
18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

II liga M: Znamy większość uczestników turniejów półfinałowych

W rywalizacji o miejsca 1-4 w poszczególnych grupach obyło się bez większych niespodzianek. W miniony weekend wygrywały przeważnie drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Jedynie w czwartej grupie trzeci Sobieski Żagań wyeliminował z dalszej walki wcześniej wyżej notowaną Aquę Zdrój Wałbrzych. W pierwszej grupie znamy już dwie drużyny, które zagrają w […]

Artykuł II liga M: Znamy większość uczestników turniejów półfinałowych opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W pierwszej grupie znamy już dwie drużyny, które zagrają w turniejach półfinałowych. Pierwszą z nich jest Olimpia Sulęcin, która w miniony weekend przypieczętowała sukces, po raz trzeci ogrywając Konspol Słupca. Na terenie rywala nie straciła seta i w cuglach wygrała całą rywalizację. Trudniejszą przeprawę w Międzyrzeczu miały Wilki Wilczyn, które przegrały sobotnie spotkanie, przez co Orzeł wciąż był w grze. Natomiast w kolejnym meczu nie wykorzystał atutu własnego parkietu. Mimo że znowu dobrze zaczął mecz, to ostatecznie przegrał 1:3, przez co nie udało mu się doprowadzić do decydującej konfrontacji w Wilczynie. Z kolei w batalii o miejsca 5-8 Noteć Czarnków po raz trzeci musiała uznać wyższość Stoczniowca Gdańsk. Przed własną publicznością urwała przeciwnikom seta, ale na więcej nie było jej stać. Trzeci pojedynek w parze Stal Grudziądz – Trefl II Gdańsk zostanie rozegrany w najbliższą środę.

W drugiej grupie w miniony weekend odbyło się tylko jedno spotkanie, a pierwszą drużyną, która zapewniła sobie grę w turniejach półfinałowych zostało Metro Warszawa. Miało ono jednak ciężką przeprawę w Białymstoku, gdzie Bestios ambitnie walczył o przedłużenie rywalizacji. Nie dość, że doszło do tie-breaka, to jeszcze rozstrzygała go walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowała stołeczna drużyna. Z kolei trzeci pojedynek w rywalizacji BAS Białystok z MOS-em Wola Warszawa odbędzie się w kolejny weekend.

W trzeciej grupie sporo krwi Czarnym Rząśnia napsuła Sparta Grodzisk Mazowiecki, która trzeci pojedynek w rywalizacji o miejsca 1-4 wygrała w tie-breaku, a w drugim prowadziła już 2:0. Nie potrafiła jednak postawić kropki nad „i”. Wykorzystali to rząśnianie, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, tym samym zamykając całą rywalizację. Podobnej sztuki dokonał Volley MOSiR Sieradz, który dwukrotnie rozprawił się w Spale z młodymi adeptami siatkówki, oddając im tylko seta. Z kolei w batalii o niższe miejsca po raz trzeci wyższość nad Bzurą Ozorków wykazał AZS 2020 Częstochowa, tym razem nie oddając gospodarzom żadnego seta. Natomiast Lotnik Łęczyca na wyjeździe ambitnie walczył z Kasztelanem Rozprza. W jednym meczu doszło nawet do tie-breaka, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w ten sposób rozstrzygnęli na swoją korzyść całą rywalizację.

Swoją dominację w czwartej grupie potwierdziła Astra Nowa Sól, która po raz trzeci pokonała Bielawiankę. W Bielawie w żadnym z setów nie wypuściła rywali z 20 oczek. Więcej emocji było w konfrontacjach Sobieskiego Żagań z Aqua Zdrój Wałbrzych. Podopieczni trenera Dobka jednak dwukrotnie wykorzystali atut własnej hali, dzięki czemu wyeliminowali z dalszej walki ekipę z Wałbrzycha. W batalii o miejsca 6-9 Rosiek Syców po raz trzeci wykazał wyższość nad Olavią Oława. U siebie nie oddał jej nawet seta, udowadniając, że play-off rządzą się swoimi prawami. Natomiast atutu własnego parkietu nie wykorzystał Ikar Legnica, który dwukrotnie musiał uznać wyższość MUKS Ziemia Milicka Milicz. W dwumeczu urwał rywalom tylko seta, a to było za mało, aby doprowadzić do piątego pojedynku.

W piątej grupie obyło się bez niespodzianek, bo awans do turniejów półfinałowych wywalczyły dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. TKS Tychy po raz trzeci pokonał Volley’a Rybnik, choć tym razem gospodarze solidnie mu się postawili, przegrywając dopiero w tie-breaku. Kęczanin Kęty nie wykorzystał atutu własnej hali, w której dwukrotnie uległ MKS-owi Andrychów. Bliżej doprowadzenia do decydującego pojedynku był w czwartym meczu, który przegrał dopiero po tie-breaku. W rywalizacji o niższe miejsca AZS Politechnika Opolska po raz trzeci ograła rezerwy BBTS-u Bielsko-Biała, tym razem nie oddając im żadnego seta. Wciąż za to nierozstrzygnięta jest batalia rezerw MKS-u Będzin z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, bo dwa kolejne mecze w tej parze zaplanowano dopiero na najbliższy weekend.

W szóstej grupie zwycięsko z rywalizacji o miejsca 1-4 wyszła Avia Świdnik, która jednak przeżywała trudne chwile w Krośnie. Trzeci mecz przegrała w tie-breaku,a w czwartym gospodarze prowadzili już 2:0, ale nie zdołali doprowadzić do piątego spotkania. Wszystko dlatego, że goście odwrócili losy, triumfując w tie-breaku. Takich emocji nie było w konfrontacji KKS-u Kozienice z zespołem z Sędziszowa Małopolskiego. KKS tym razem na wyjeździe po raz trzeci ograł rywali, oddając im zaledwie jednego seta. W batalii o niższe lokaty MOSiR Jasło postawił kropkę nad „i” w rywalizacji z Neobusem Niebylec, pokonując przeciwników po raz trzeci. Do gry wrócili za to Błękitni Ropczyce, którzy u siebie dwukrotnie pokonali Wisłoka Strzyżów. Goście mogą żałować szczególnie drugiej potyczki, w której prowadzili 2:0, a przegrali w tie-breaku. To sprawiło, że środowe spotkanie wyłoni triumfatora tej konfrontacji.