Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

PlusLiga: Ważny komplet punktów MKS-u Będzin

MKS Będzin odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. W piątek w ramach rywalizacji w 20. kolejce PlusLigi podopieczni trenera Jakuba Bednaruka pokonali 3:0 GKS Katowice. Jedynie w trzecim secie goście postawili się będzinianom, w dwóch pierwszych odsłonach to gospodarze dyktowali warunki na boisku. Wygranie z zespołem z Katowic zbliżyło MKS do awansu do fazy play-off. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano […]

Artykuł PlusLiga: Ważny komplet punktów MKS-u Będzin opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

MKS Będzin odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. W piątek w ramach rywalizacji w 20. kolejce PlusLigi podopieczni trenera Jakuba Bednaruka pokonali 3:0 GKS Katowice. Jedynie w trzecim secie goście postawili się będzinianom, w dwóch pierwszych odsłonach to gospodarze dyktowali warunki na boisku. Wygranie z zespołem z Katowic zbliżyło MKS do awansu do fazy play-off. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Rafała Farynę.

W początkowej fazie seta obie drużyny grały punkt za punkt, będzinianie przy serii Grzegorza Pająka zbudowali sobie trzypunktową przewagę (7:4). Po tym jak punkt w kontrataku zdobył Dawid Gunia MKS prowadził 9:5 i o przerwę na żądanie poprosił trener GKS-u Dariusz Daszkiewicz. W zespole z Katowic szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na nieskuteczną grę w ataku. Punktowy blok Grzegorza Pająka na Adrianie Buchowskim dał MKS-owi siedmiopunktową przewagę (14:7). Przyjezdni za sprawą Adriana Buchowskiego zniwelowali straty do pięciu punktów, przegrywali oni 10:15. Był to chwilowy zryw zespołu z Katowic, stroną dyktującą warunki gry byli podopieczni Jakuba Bednaruka. Po asie serwisowym Davida Sossenheimera było 21:14 dla zespołu z Będzina. Przy stanie 24:14 goście próbowali odwrócić losy tego seta, na odrabianie strat było za późno. Punktowy blok będzinian na Adrianie Buchowskim zakończył rywalizację w tej partii.

MKS poszedł za ciosem, w polu zagrywki ręki nie zwalniał Rafał Sobański, będzinianie skutecznie zagrali na siatce i prowadzili 5:2. Odpowiedź katowiczan była natychmiastowa, punktował Adrian Buchowski, tablica wyników wskazała remis 6:6. W GKS-ie w dalszym ciągu szwankowało przyjęcie, dwoma asami serwisowymi popisał się Grzegorz Pająk, w kontrataku punkt zdobył Sossenheimer i było 10:6 dla MKS-u. Przy serii Rafała Sobańskiego oraz zbiciach jego imiennika Faryny przewaga zespołu z Będzina wzrosła do sześciu punktów (16:10). Był to moment zwrotny tego seta, trener gości dokonał wielu zmian w składzie, ale nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. MKS dominował na boisku i wygrał tą część meczu po ataku z szóstej strefy Rafała Sobańskiego.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu zespół ze stolicy Górnego Śląska musiał wygrać trzecią partię meczu. Trener Daszkiewicz powrócił do składu z pierwszego seta. Przy stanie 3:0 o przerwę na żądanie poprosił trener gości, w polu zagrywki dobrze spisał się Rafał Faryna. Przyjezdnych poderwał do skutecznej gry Rafał Szymura, przy jego serii zagrywek oraz asie serwisowym zniwelowali straty do jednego punktu (9:10). Gra nabrała rumieńców, do głosu doszli katowiczanie, punktował Rafał Szymura, przyjezdni punktowali w bloku i prowadzili 15:14. Wynik oscylował wokół remisu, obie drużyny grały punkt za punkt (16:16, 18:18). Dwie kolejne akcje wygrali goście i prowadzili 20:18. Pokerową roszadą popisał się trener MKS-u Jakub Bednaruk, w polu zagrywki pojawił się Artur Ratajczak, przyjezdni popełnili błędy własne, mylili się w ataku i w efekcie tego przegrywali 20:22. Goście nie poddawali się, doprowadzili do kolejnego remisu po bloku na Sossenheimerze (22:22). Na więcej nie było ich już stać, as serwisowy Sossenheimera zakończył rywalizację w tym secie i meczu.

MVP: Rafał Faryna

MKS Będzin – GKS Katowice 3:0
(25:17, 25:18, 25:23)

Składy zespołów:
MKS: Gunia (5), Dryja (5), Pająk (4), Sobański (7), Faryna (16), Sossenheimer (9), Potera (libero) oraz Ratajczak i Fornal
GKS: Nowakowski (6), Zniszczoł (4), Firlej, Jarosz (8), Szymura (12), Kwasowski (3), Watten (libero) oraz Musiał, Fijałek, Buchowski (5), Kohut (1) i Gregorowicz (libero)