Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

Turcja M: Przerwana zwycięska passa drużyny Sordyla

18. kolejka nie okazała się szczęśliwa dla podopiecznych Mariusza Sordyla, którzy przegrali po tie-breaku ze Spor Toto Ankara. Utrzymali jednak prowadzenie w tabeli. Zwycięstwa odniosły za to między innymi Arkas Izmir, Halkbank Ankara i Ziraat Ankara. W miniony weekend przerwana została zwycięska passa Fenerbahce Stambuł, które u siebie przegrało ze Spor Toto Ankara. Podopieczni Mariusza […]

Artykuł Turcja M: Przerwana zwycięska passa drużyny Sordyla opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

18. kolejka nie okazała się szczęśliwa dla podopiecznych Mariusza Sordyla, którzy przegrali po tie-breaku ze Spor Toto Ankara. Utrzymali jednak prowadzenie w tabeli. Zwycięstwa odniosły za to między innymi Arkas Izmir, Halkbank Ankara i Ziraat Ankara.

W miniony weekend przerwana została zwycięska passa Fenerbahce Stambuł, które u siebie przegrało ze Spor Toto Ankara. Podopieczni Mariusza Sordyla przegrywali już 0:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. Ten jednak padł łupem gości. Jednak warto zaznaczyć, że było to bardzo zacięte spotkanie, a aż trzy partie kończyły się walką na przewagi. Na przestrzeni meczu stabilniejszym przyjęciem dysponowali gospodarze, ale nie potrafili tym razem przełożyć tego na przewagę na siatce. Nie pomogło im 26 oczek Woutera Ter Maata, za to gości do sukcesu poprowadził Leonardo do Nascimento Ferreira, który wywalczył 28 punktów. Mimo porażki Fenerbahce utrzymało prowadzenie w tabeli.

W słabszej formie jest Galatasaray, które wprawdzie dobrze zaczęło mecz z Ziraatem Ankara, ale były to dla niego tylko miłe złego początki. W kolejnych partiach do głosu doszli goście, a wygrane końcówki spowodowały, że ostatecznie podnieśli z parkietu komplet oczek. Mimo że oba zespoły na porównywalnym poziomie spisały się w zagrywce oraz w przyjęciu, to jednak na siatce uwidoczniła się lekka przewaga Ziraatu. W bloku punktował on 11 razy, a w ataku uzyskał prawie 50% skuteczności. Prym w jego szeregach wiódł Escobar Yadrian Silva, który wywalczył 30 oczek.

Bursa B. Sehir nie zawiesiła zbyt wysoko poprzeczki Arkasowi Izmir. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego parkietu, a w żadnej z trzech odsłon nie dobrnęli nawet do granicy 20 oczek. Jedynie w przyjęciu dotrzymali kroku rywalom, ale na siatce zarysowała się przewaga gości. Zdobyli oni o 7 oczek więcej w bloku, a w ataku ich skuteczność przekroczyła 60%. Prym w ich szeregach wiódł Adis Lagumdzija, który zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Spory niedosyt może odczuwać Sorgun, który prowadził już na wyjeździe 2:0 z Tokat Belediye Plevne, ale w żadnej z trzech kolejnych odsłon nie potrafił przypieczętować wygranej. W tie-breaku triumfowali gospodarze. Na przestrzeni całego spotkania oba zespoły na porównywalnym poziomie prezentowały się w ataku oraz przyjęciu, ale kluczem do sukcesu Tokatu okazał się blok, którym gospodarze punktowali aż 22 razy. Liderami w ich drużynie byli Firkal Julius oraz Mehmet Hacioglu, którzy zgromadzili na swoim koncie po 22 punkty.

Zgodnie z planem zwycięstwo odniósł Halkbank Ankara, który w trzech setach rozprawił się z BBSK Stambuł. Goście najbliżej przedłużenia spotkania byli w drugiej odsłonie, którą przegrali dopiero po walce na przewagi. Mimo że w całym meczu dotrzymywali kroku gospodarzom zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, a w bloku nawet punktowali nieco częściej, to głównie przez większą liczbę błędów własnych nie postawili się bardziej ekipie z Ankary. Pierwszoplanową postacią w szeregach Halkbanku był Toncek Stern, który wywalczył 18 oczek.

Po ważne punkty sięgnął Inegol, który u siebie odprawił z kwitkiem Arhavi Artvin. Najwięcej walki było w trzecim secie, którego goście przegrali po walce na przewagi, przez co nie udało im się przedłużyć spotkania. Mimo że dysponowali stabilniejszym przyjęciem, to w ataku o 9% wyższą skuteczność zanotowali gospodarze. Oni też szanowali piłkę na zagrywce, popełniając tylko 5 błędów, co było jednym z czynnikow ich wygranej. Poprowadził ich do niej Osmany Uriarte, który zgromadził na swoim koncie 15 punktów.