Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

II liga M: Runda zasadnicza dobiegła końca

Na drugoligowych parkietach w rywalizacji mężczyzn poznaliśmy zespoły, które będą walczyły w play-off o awans do turniejów półfinałowych oraz te, które będą biły się o utrzymanie. Rzutem na taśmę do czołowej czwórki w trzeciej grupie awansowała Sparta Grodzisk Mazowiecki, a w szóstej – Karpaty Krosno. W pierwszej grupie obyło się bez niespodzianek na koniec rundy […]

Artykuł II liga M: Runda zasadnicza dobiegła końca opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W pierwszej grupie obyło się bez niespodzianek na koniec rundy zasadniczej. Olimpia Sulęcin przypieczętowała pierwsze miejsce, ogrywając Orła Międzyrzecz. Moment dekoncentracji przytrafił jej się w jednym secie, ale do podziału łupów nie doszło. Druga lokata przypadła Wilkom Wilczyn, które bez problemów ograły uczniów SMS-u w Policach, tylko w jednym secie pozwalając im dobrnąć do granicy 20 oczek. Również trzy sety rozegrano w Gdańsku, gdzie rezerwy Trefla pokonały Stal Grudziądz. Jednak nie było to jednostronne spotkanie, bo dwie partie grane były na przewagi. Sporo emocji było też w starciu Stoczniowca Gdańsk z Konspolem Słupca. Goście prowadzili już 2:1, ale musieli zadowolić się jednym punktem, bo ostatecznie to gospodarze triumfowali 3:2. Ale i tak Konspol zakończył rozgrywki na czwartej pozycji. W miniony weekend pauzowała Noteć Czarnków, która uplasowała się na siódmej pozycji.

W drugiej grupie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej doszło do derbów Białegostoku. W nich znacznie lepsza okazała się BAS, która wygrała 3:0, nie pozwalając rywalom w żadnej partii dobrnąć nawet do granicy 20 oczek. w ten sposób przypieczętowała pierwsze miejsce, ale beniaminek zajął też wysokie, bo trzecie miejsce. W czołówce znalazły się także dwie drużyny z Warszawy. Już wcześniej MOS Wola ograł na wyjeździe w trzech setach uczniów SMS-u ze Spały, natomiast Metro wykazało wyższość nad Centrum Augustów. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, którą gospodarze wygrali po walce na przewagi. Z kolei AZS UWM Olsztyn we własnej hali odprawił z kwitkiem Huragan Międzyrzec Podlaski. Trochę walki było jedynie w trzeciej partii, ale goście ostatecznie przegrali 0:3. W miniony weekend pauzowała warszawska Legia, która zmagania zakończyła na piątej lokacie w stawce.

Na koniec zmagań trudną przeprawę w trzeciej grupie mieli Czarni Rząśnia, którzy musieli się trochę napracować, aby zdobyć u siebie komplet oczek z Kasztelanem Rozprza. Goście mogli prowadzić już 2:0, ale przegrana końcówka drugiej odsłony podcięła im skrzydła. Ostatecznie przegrali 1:3, a Czarni przypieczętowali pierwsze miejsce. Na drugim uplasował się Volley MOSiR Sieradz, który ograł w czterech setach Bzurę Ozorków. Moment dekoncentracji przytrafił mu się w drugiej partii, ale do podziału łupów nie doszło. Również cztery sety rozegrano w Łęczycy, gdzie miejscowy Lotnik rozprawił się z AZS-em 2020 Częstochowa. Z kolei rzutem na taśmę do play-off awansowała Sparta Grodzisk Mazowiecki, która we własnej hali odprawiła z kwitkiem uczniów SMS-u Spała, oddając im tylko jednego seta, dzięki czemu awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

W czwartej grupie dominację potwierdziła Astra Nowa Sól, która na koniec rundy zasadniczej pokonała u siebie Olavię Oława. Trochę walki było jedynie w trzecim secie, w którym goście dobrnęli do granicy 20 oczek. Drugie miejsce utrzymała Aqua Zdrój Wałbrzych, która jednak męczyła się ze znacznie niżej notowanym Ikarem Legnica. Mimo że prowadziła już 2:1, to wygrała dopiero w tie-breaku, ale i tak do play-off przystąpi z uprzywilejowanej pozycji. Zagra w nich także Sobieski Żagań, który wykazał wyższość nad Ziemią Milicką Milicz. Moment słabości przytrafił mu się w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie doszło. Z kolei akademicy z Zielonej Góry w czterech setach rozprawili się z Rośkiem Syców, ale nie dało im to awansu do play-off. Zabrakło im bowiem jednego punktu, aby wyprzedzić czwartą w stawce Bielawiankę Bielawa, która w miniony weekend pauzowała, ale już wcześniej była pewna walki w czołowej czwórce.

Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian w piątej grupie. Pozycję lidera utrzymał TKS Tychy, który jednak przed własną publicznością rozegrał pięciosetowy starcie z Volley’em Rybnik. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowali zwycięstwo. Takich problemów nie miał MKS Andrychów, który rozgromił rezerwy BBTS-u Bielsko-Biała, pozwalając rywalom w trzech setach zdobyć zaledwie 38 punktów. Trzecią lokatę zachował za to Kęczanin Kęty, który pokonał AZS Politechnikę Opolską. Moment słabości przytrafił mu się tylko w drugim secie, ale zgarnął komplet punktów. Natomiast siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wykazali wyższość nad rezerwami MKS-u Będzin. Oddali tylko seta rywalom, ale nawet komplet oczek nie pozwolił im wskoczyć do czołowej czwórki.

Zwycięstwem rundę zasadniczą zakończył lider szóstej grupy, czyli Avia Świdnik, która pokonała MOSiR Jasło. Tylko w drugim secie rywale znaleźli skuteczną receptę na pokonanie faworyta. Na więcej nie było ich stać. Na drugim miejscu utrzymał się KKS Kozienice, który w trzech setach ograł Wisłoka Strzyżów. Ale nie był to jednostronny pojedynek, bo dwie partie kończyły się walką na przewagi. Za to Extrans Sędziszów Małopolski nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki Neobusowi Niebylec, przegrywając z nim 0:3, ale ta porażka nie była dla niego zbyt kosztowna, bo i tak utrzymał trzecią lokatę w stawce. Rzutem na taśmę na czwarte miejsce awansowały za to Karpaty Krosno, które w czterech setach rozprawiły się z Błękitnymi Ropczyce. Ta wygrana dała im awans do play-off, w których zmierzą się z Avią.

Собянин рассказал, как можно посетить экскурсии в зданиях посольств разных стран