Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

I liga K: Opolanki zgodnie z planem pokonały zespół z Tarnowa

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół Uni Opole pokonał Grupę Azoty Tarnów 3:1. Przyjezdne wygrały tylko drugą partię meczu, w pozostałych setach był tłem dla swoich rywalek. Uni dzięki temu zwycięstwu traci zaledwie dwa punkty do Energetyka, tarnowianki pozostały na niskim 11. miejscu w tabeli. Na początku spotkania obie drużyny grały punkt za punkt i […]

Artykuł I liga K: Opolanki zgodnie z planem pokonały zespół z Tarnowa opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Na początku spotkania obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi (2:2, 4:4). Przy serii Ilony Gierak opolanki odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty, atakowała Marta Ciesiulewicz (7:4). Przyjezdne nie dawały za wygraną, zbliżyły się do swoich przeciwniczek na jeden punkt, ale kilka chwil później po ataku Magdaleny Janiuk ponownie traciły trzy punkty i o przerwę na żądanie poprosił trener Łukasz Marciniak, drużyna z Opola prowadziła 13:10. Posunięcie to nic nie zmieniło, tarnowianki popełniły błędy własne i w efekcie tego przegrywały 12:17. Grę gospodyń napędziła Sandra Szczygioł, gospodynie punktowały w kontratakach, skuteczniej zagrały na siatce. Drużyna z Małopolski pojedynczymi atakami w wykonaniu Jowity Jaroszewicz oraz Marty Dudy próbowała odwrócić losy tego seta, ale nie przyniosło to żadnych efektów, z dobrej strony pokazała się Weronika Sobiczewska, zawodniczka ta popisała się dwoma atakami w końcówce seta, błąd własny tarnowianek zakończył rywalizację w tym secie.

W drugiej partii spotkania zespół gości po błędach Uni prowadził 3:1. Kolejna seria błędów własnych opolanek zmusiła Nicolę Vettoriego do przerwania gry i poproszenia o przerwę na żądanie. Ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabo, popisała się skutecznym atakiem oraz asem serwisowym (7:3). Po tej przerwie miejscowe zawodniczki po atakach Dominiki Witowskiej zbliżyły się do swoich przeciwniczek na jeden punkt (7:8). Tym razem o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec gości Łukasz Marciniak. Jego podopieczne po raz kolejny odskoczyły Uni na cztery punkty, gra gospodyń była szarpana, popełniły one ponownie proste błędy i przegrywały 11:15. Tarnowianki poszły za ciosem, dobrze spisała się w ich szeregach Marta Duda, ze skrzydła punktowała Magdalena Szabo. Drużyna z Opola zbliżyła się w końcówce na jeden punkt do zespołu z Tarnowa (21:22), na więcej nie było ją już stać. As serwisowy Karoliny Szczygieł sprawił, że bliżej wygrania tego seta była drużyna z Tarnowa. ostatecznie po ataku kapitan Magdaleny Szabo przyjezdne wygrały tą część meczu 25:23.

Podrażnione przegraną w secie numer trzy gospodynie od samego początku narzuciły swoim rywalkom swój styl gry. Punkty ze skrzydła zdobyła Marta Ciesiulewicz i na początku zespół z Opola prowadził 6:3. Przyjezdne były tłem w tym okresie gry, miały problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne i po kolejnym zbiciu Marty Ciesiulewicz przegrywały 7:12. Siatkarki z Tarnowa nie miały siatkarskich argumentów, atak Weroniki Sobiczewskiej sprawił, że tablica wyników wskazała prowadzenie Uni 17:10. Przyjezdne popełniły błędy własne, a set toczył się pod zupełne dyktando opolanek, błąd własny Nikoli Abramajtys sprawił, że miejscowa ekipa prowadziła 23:14. W końcówce opolanki popełniły kilka błędów własnych, ale nie miało to większego wpływu na ich zwycięstwo w tej części gry.

Gospodynie poszły za ciosem, wygrana w trzecim secie uskrzydliła je, po ataku Ilony Gierak prowadziły 5:2. Opolanki przyspieszyły swoją grę, przy serii Marty Ciesiulewicz prowadziły 14:8, ze skrzydła punktowała Ilona Gierak. Trener Łukasz Marciniak rotował składem, brał przerwy na żądanie, ale te zabiegi na niewiele się zdały. As serwisowy Justyny Kędziory wlał nadzieję w serca tarnowskich siatkarek, przegrywały one 12:17. Cenne punkty zdobyła Magdalena Szabo i zespół gości tracił do swoich rywalek trzy punkty (16:19). Czas wzięty przez szkoleniowca opolskiej drużyny okazał się być dobrym posunięciem, w ataku nie do zatrzymania była Weronika Sobiczewska. Seta oraz mecz zakończyła dobrze spisująca się w tym spotkaniu Dominika Witowska.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1
(25:18, 23:25, 25:18, 25:19)

Собянин: В Щербинке будут запущены автобусные маршруты к МЦД и соцобъектам

Легионер "Локомотива" Ньямси: в Москве жизнь дешевле, чем в Париже