Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

I liga M: Komplet punktów dla ZAKSY Strzelce Opolskie

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała SPS Chrobry Głogów 3:1 meczu 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Szymon Bereza. Pierwsze spotkanie  również wygrali podopieczni Rolanda Dembończyka , wtedy było3:0. Sobotnie mecze 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zakończyło starcie dwóch beniaminków tego sezonu. W Strzelcach Opolskich, miejscowa ZAKSA zmierzył się z SPS Chrobrym Głogów. […]

Artykuł I liga M: Komplet punktów dla ZAKSY Strzelce Opolskie opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała SPS Chrobry Głogów 3:1 meczu 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Szymon Bereza. Pierwsze spotkanie  również wygrali podopieczni Rolanda Dembończyka , wtedy było3:0.

Sobotnie mecze 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zakończyło starcie dwóch beniaminków tego sezonu. W Strzelcach Opolskich, miejscowa ZAKSA zmierzył się z SPS Chrobrym Głogów. Gospodarze po 19. kolejkach zajmowali 10. miejsce w tabeli, ale w związku z małymi różnicami punktowymi pomiędzy zespołami nie mogą być pewni utrzymania w 1. Lidze. W nieco gorszej sytuacji znajdują się głogowianie, którzy okupują 13. lokatę w klasyfikacji zespołów, zagrożone spadkiem. W tym sezonie, zarówno podopieczni Rolanda Dembończyka, jak i Dominika Walencieja udowodnili, że potrafią grać dobrą siatkówkę i zwyciężać. Teraz potrzebują przełamać swoją niemoc.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w sobotnie spotkanie. Dość szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. W ataku ani przez moment ręki nie zwalniali Filip Grygiel oraz Krzysztof Zapłacki. Głogowianie starali się dotrzymać kroku rywalom. Swoją drużynę do walki próbował poderwać Bartosz Janeczek. Jednak ostatnie słowo należało do siatkarzy ZAKSY 25:19.

Podopieczni Rolanda Dembończyka poszli za ciosem i w secie numer dwa zagrali koncertowo w każdym elemencie. Gra ekipy gospodarzy opierała się w dużej mierze na Grygielu, Zapłackim oraz Grzegorzu Wójtowiczu. SPS Chrobry w tym fragmencie nie miał praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać jakąkolwiek walkę w tym secie. Ta część sobotniego pojedynku zakończyła się pewną wygraną ZAKSY 25:15.

Podopieczni Dominika Walencieja nie mieli zamiaru składać broni. Na seta numer trzy wyszli z nową energią i tym razem, to oni narzucili siatkarzom ze Strzelec Opolskich swój rytm gry 16:11. W ataku bardzo pewnie spisywali się Janeczek oraz Kacper Bobrowski. Tym razem goście nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Tę część spotkania wygrali 25:20.

W secie czwartym ZAKSA Strzelce Opolskie wróciła do swojego równego rytmu gry. Bardzo szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. Gospodarze utrzymywali świetną dyspozycję w ataku oraz polu serwisowym 20:16. Zawodnikom z Głogowa nie można było odmówić walki i zaangażowania do ostatniej akcji meczu. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Opolszczyzny, która wygrała tego seta 25:20 i cały mecz 3:1.

MVP:  Szymon Bereza

ZAKSA Strzelce Opolskie –  SPS Chrobry Głogów 3:1
(25:19, 25:15, 20:25, 25:20)

Собянин: В Щербинке будут запущены автобусные маршруты к МЦД и соцобъектам

Эксперт Президентской академии в Санкт-Петербурге о Всероссийском конкурсе спортивных проектов «Ты в игре»