Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)
Февраль
2020

Imoco Volley i Unet e-work Busto Arsizio w finale Pucharu Włoch

W sobotę rozegrano mecz półfinałowe Pucharu Włoch siatkarek. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pewnie pokonało w trzech setach Savino Del Bene Scandicci, którego barwy reprezentują Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak. Drugim półfinalistą został zespół Unet e-work Busto Arsizio, który nie dał zbyt wielu szans rywalkom z Monzy. W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywanego […]

Artykuł Imoco Volley i Unet e-work Busto Arsizio w finale Pucharu Włoch opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywanego w Busto Arsizio turnieju Final Four Pucharu Włoch siatkarek Imoco Volley Conegliano zmierzyło się z Savino Del Bene Scandicci. Podopieczne trenera Danielle Santarelliego od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry i cały czas prowadziły. W pierwszym secie ich przewaga była ogromna, w pewnym momencie było nawet 21:7 i ostatecznie wygrały go do 15.

Również druga partia przebiegała pod dyktando siatkarek z Conegliano. Nie do zatrzymania była liderka mistrzyń Włoch, Paola Egonu, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów. Imoco utrzymywało 4-5 punktowe prowadzenie, a w końcówce jeszcze przyspieszyło i wygrało pewnie do 19. Set trzeci rozpocząć się od prowadzenia siatkarek ze Scandicci (8:6), ale nie trwało to długo. Joanna Wołosz i jej koleżanki szybko odzyskały inicjatywę i przejęły prowadzenie. W tej partii wyrównana walka trwałą niemal do samego końca, górą jednak były zawodniczki Imoco, które wygrały 25:23 i całe spotkanie 3:0, awansując tym samym do niedzielnego finału.

W zespole Savino od początku w pierwszej szóstce grała Magdalena Stysiak, która zdobyła 10 punktów. Skończyła 7 ataków przy zaledwie 23% skuteczności, dodała do tego dwa asy serwisowe i jeden skuteczny blok. Agnieszka Kąkolewska mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych, w pierwszym secie jednak zastąpiła Marinę Lubian i została już do końca meczu. Polska środkowa skończyła 5 z 6 swoich ataków, popisała się jednym skutecznym blokiem i jedną punktową zagrywką.

Imoco Volley Conegliano – Savino Del Bene Scandicci 3:0
(25:5, 25:19, 25:23)

Składy zespołów:
Imoco: De Kruijf (9), Folie (6), Wołosz (2), Hill (7), Sylla (9), Egonu (19), De Gennaro (libero) oraz Botezat i Gennari (1)
Savino: Bricio (9), Stysiak (10), Malinov, Pietrini (6), Lubian (1), Stevanovic (5), Merlo (libero) oraz Carraro, Kąkolewska (7), Sloetjes (1), Cardullo i Gray

W drugim półfinale gospodynie zmierzył się z zespołem Katarzyny Skorupy, Saugella Monza. Od samego początku inicjatywa należała do siatkarek z Busto Arsizio, które szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i stale ją powiększały. Pierwszego seta Unet e-work wygrał bardzo pewnie 25:16.

W drugiej i trzeciej odsłonie rywalki z Monzy postawiły poprzeczkę rywalkom nieco wyżej. Gra była bardziej wyrównana i więcej też było emocji, jednak w końcówkach to gospodynie były górą. Drugiego seta zespół gospodyń wygrał 25:21, w trzecim rywalki z Monzy zdołały zdobyć 22 punkty. Do wygranej swoją drużynę poprowadziły Karsta Lowe (14 pkt.) oraz Britt Herbots (12 pkt.), na których ataki rywalki nie mogły znaleźć recepty. W drużynie z Monzy najwięcej punktów zdobyła Kathryn Plummer (10). Katarzyna Skorupa spędziła mecz na ławce rezerwowych i tylko na moment w trzecim secie zastąpiła na boisku Isabelle Di Iulio.

Unet e-work Busto Arsizio – Saugella Monza 3:0
(25:16, 25:21, 25:22)

Unet: Washington (10), Herbots (12), Gennari (3), Orro (3), Lowe (14), Bonifacio (8), Leonardi (libero) oraz Bici i Simin Wang
Saugella: Mariana (1), Heyrman (7), Di Iulio (1), Danesi (3), Orthmann (8), Plummer (10), Parrocchiale (libero) oraz Ortolani (8), Squarcini (2), Skorupa i Bonvicini

Собянин: Уникальная спецтехника помогает бесперебойной работе метро Москвы

Вокруг парка на электромобиле: что будет доступно напрокат в Москве