2019

Новости за 15.12.2019

ONLINE + VIDEO: Plzeň - Teplice 0:0. Bez Kalvacha, naposledy pod Vrbou?

iSport.cz

Dvacáté kolo fotbalové FORTUNA:LIGY má v neděli na programu dva zápasy. Od 14.30 hraje Viktoria Plzeň proti Teplicím, Západočeši doma v lize proti severočeskému soupeři neprohrál od března 2008. Pro trenéra Pavla Vrbu může být nedělní zápas loučením s lavičkou Viktorie, bývalý reprezentační kouč by měl zamířit do Bulharska. Utkání včetně videí z nejzajímavějších momentů sledujte na iSport.tcz ONLINE.

Švédsko - Česko 3:1. Říhův tým na závěr ruské mise poprvé nebodoval

iSport.cz

Na úspěšnou Karjalu bohužel nenavázali. Čeští hokejisté v poslední utkání Channel One Cupu 2019 padli se Švédskem 1:3 a přišli tak o šanci na druhý triumf na podniku Euro Hockey Tour v řadě. Po bezgólové úvodní třetině, před kterou ruští pořadatelé pustili národnímu týmu místo české státní hymny kazašskou, udeřili seveřané ve druhé třetině, kdy dali dva góly. Trefa Hynka Zohorny z přesilové hry již na zvrat v utkání nestačila a Češi prohráli se Švédy po čtyřech výhrách v řadě.

Puskarčíková středního věku je zpět! Flow i břicho bolavé od smíchu

iSport.cz

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Ve stíhacím závodě v Hochfilzenu se stala stíhačkou dne. Na startu dvaatřicátá, v cíli osmá! „Je to pro mě určitě jeden z těch nejlepších závodů. Jednou jsem se vytáhla ze 45. na 20. místo, ale tohle je skok do desítky,“ vyprávěla Eva Kristejn Puskarčíková. Stala se již třetí českou ženou ze čtyř, která do ní na startu sezony nakoukla. Český ženský tým nyní připomíná vícehlavého draka.

ONLINE + VIDEO: Slavia - Budějovice. Udrží domácí neporazitelnost?

iSport.cz

Fotbalisté Slavie uzavíraj fotbalový rok 2019 utkáním 20. kola FORTUNA:LIGY proti Českým Budějovicím. Český mistr na podzim ztratil v dosavadních 19 kolech body jen při třech remízách a inkasoval pouhé tři góly. Neporazitelnost v nejvyšší soutěži drží už 25 utkání. Jihočeši ale chtějí v Edenu překvapit a potvrdit aktuální formu. Ještě po 11. kole byli poslední, ale pak se obdivuhodně zvedli a z následujících osmi zápasů sedmkrát zvítězili a jednou remizovali. Utkání včetně VIDEÍ z nejzajímavějších... Читать дальше...

ONLINE: Finsko - Česko. Florbalistky po kolapsu v semifinále hrají o bronz

iSport.cz

ONLINE | Sen o probojování se do bitvy o zlato se rozplynul, medaile je však stále ve hře. České florbalistky na mistrovství světa v Neuchatelu po porážce v semifinále se Švýcarskem (6:7p) bojují v bitvě o bronz s Finskem. Seveřankám postup do finále těsně unikl v derby se Švédskem, které prohrály 4:5. ONLINE přenos zápasu sledujte na iSport.cz.

Stíhačku v Hochfilzenu ovládla Norka, z Češek nejlepší Puskarčíková

iSport.cz

V závodu žen na 10 kilometrů na biatlonovém SP v Hochfilzenu se z českých závodnic nejlépe umístila Eva Puskarčíková, která dojela osmá. Nejlepší nasazené Češce Lucii Charvátové se závod nepovedl, skončila na třicátém místě. Vítězkou se stala Tiril Eckhoffová z Norska s časem 29:14,6.

Trapas! V Rusku nehráli českou hymnu, museli ji zazpívat fanoušci

iSport.cz

PŘÍMO Z MOSKVY | Tak to byl trapas! Ruští pořadatelé zahráli před zápasem se Švédy špatnou hymnu! Na tu českou vůbec nedošlo, napravili to čeští fanoušci, kteří ji sami od sebe začali spontánně zpívat. Hráči i trenéři je za to pak odměnili potleskem… Pouze Švédové si vyslechli tu správnou, ovšem místo české zněla melodie státní hymny Kazachstánu. Ihned se začalo po sociálních objevovat: Nebyl to záměr?

Látal o podzimu Olomouce: Tandir jako na dovolené, bral by Zavadila

iSport.cz

V létě se Hanáci radovali z návratu klubové legendy Radoslava Látala, po půlroce křičí, ať odejde. „To je normální,“ reagoval v naprostém klidu trenér Sigmy po plichtě 1:1 s Bohemians. Hodnocení olomouckého podzimu, deseti remíz a 25 nasbíraných bodů už ho však nenechalo chladným. Na rovinu zkritizoval zkušené borce, od kterých čekal víc. Koho by chtěl za posilu?

Zničená česká brankářka: Čtyři góly za 79 vteřin? Podělaly jsme to

iSport.cz

PŘÍMO Z NEUCHATELU | Těžko hledala slova. Brankářka Jana Christianová a její parťačky sahaly po historicky prvním postupu českých florbalistek do finále mistrovství světa, jenže kvůli zpackaným posledním dvěma minutám o něj přišly. „Jak to říct slušně? Pokazily jsme si to,“ říkala Christianová poté, co její tým v semifinále proti Švýcarkám neudržel pohodlný čtyřgólový náskok a prohrál 6:7 v prodloužení. V neděli budou Češky hrát o bronz s Finskem (13.30).

Zběsilá přestřelka! Usman sestřelil Covingtona, král UFC byl sesazen

iSport.cz

Ohromná noc! Tři titulové souboje, jeden nový šampion. Turnaj UFC 245 v Las Vegas nabídl další úspěšnou obhajobu Amandy Nunesové, korunovaci nového vládce pérové váhy Alexandra Volkanovského a duel znepřátelených rivalů Kamaru Usmana s Colbym Covingtonem, ve kterém vyslali dohromady 823 úderů. „Jsem nejlepší na světě a budu to stále dokazovat,“ prohlásil Usman, když minutu před koncem soupeře knokautoval.

Nezastavitelný Pastrňák přidal další dva góly, pálili Krejčí i Hertl

iSport.cz

SOUHRN | David Pastrňák přispěl v NHL dvěma góly k výhře Bostonu 4:2 na ledě Floridy a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství Bruins podpořil brankou a přihrávkou i David Krejčí. Obránce Jan Rutta vstřelil první gól sezony, ale s Tampou Bay podlehl doma Washingtonu 2:5. San Jose porazilo i díky brance Tomáše Hertla Vancouver 4:2.

Šumulikoski o zájmu o Svědíka i hráče: Hellebrandovi bránit nebudeme

iSport.cz

Loni v říjnu nastoupil do Slovácka jako nový sportovní manažer klubu na místo Stanislava Levého, dnes už v tandemu s trenérem Martinem Svědíkem může bývalý záložník klubu Veliče Šumulikoski sklízet první plody své práce. Slovácko je i jeho zásluhou jedním z největších překvapení ligy, přezimuje s 32 získanými body a kolem jeho hráčů, jako je například Patrik Hellebrand, krouží kluby české špičky. „Patrik se chce posunout dál, jako klub ho nebudeme chtít nějak brzdit,“ říká Makedonec o situaci mladého záložníka.

Švýcarský kouč Češek po ztraceném semifinále: Tušili jsme, co se stane

iSport.cz

PŘÍMO Z NEUCHATELU | Tohle ještě nezažil. Trenér českých florbalistek Sascha Rhyner musel vydýchat hořkou porážku v semifinále mistrovství světa: Češky ještě dvě minuty před koncem vedly 6:2, přesto nakonec padly 6:7 v prodloužení. Ironií osudu se Švýcarskem, rodnou zemí kouče Rhynera. Český tým si svoje první finále MS nezahraje, v neděli ho čeká bitva o bronz s Finskem (13.30).