Самара
2024

Пам’ятні матчі ФК «Дніпро»

Кубок "Радянського спорту"- 1977

Цього дня, 16 травня 1977 року, «Дніпро» здобув свій перший трофей, вигравши Кубок «Радянського спорту».

Цей турнір з’явився майже випадково. У квітні-травні 1977 року в чемпіонаті країни була велика пауза через відбіркові матчі збірної СРСР до чемпіонату світу 1978 року.

16 команд вищої ліги було розбито на 4 підгрупи. «Дніпро» потрапив до однієї підгрупи з «Чорноморцем», «Карпатами» та київським «Динамо».

Обігравши львів’ян (3:0, голи – Олексій Христян, Микола Самойленко і Михайло Паламарчук) та одеситів (1:0, гол – Олексій Христян), зігравши внічию з киянами (0:0), наша команда стала переможцем групи та вийшла у півфінал, де жереб визначив їй у суперники «Крила Рад» з Куйбишева (нині Самара).
12 травня 120 хвилин рівної гри на куйбишевському стадіоні «Металург» не виявили переможця – 0:0. Перемігши у серії пенальті з рахунком 4:3 (голи – Микола Самойленко, Петро Яковлєв, Сергій Малько, Сергій Скляр), «Дніпро» вийшов до фіналу.

В іншому півфіналі московський «Локомотив» отримав путівку до фіналу без гри, оскільки динамівці Тбілісі просто… не приїхали на матч.

Федерація футболу вирішила провести фінал 16 травня у Москві, на стадіоні «Локомотив». Перед матчем усі фактори говорили на користь москвичів. Гра на своєму полі, відпочинок замість півфінальної гри, тоді як «Дніпро» лише 4 дні тому відіграв 120 хвилин і повертаючись додому, через нельотну погоду провів ніч в аеропорту Харкова.

«Дніпро» провів фінальний матч у такому складі: Леонід Колтун, Валентин Жуков, Валерій Шальнєв, Анатолій Шелест (Сергій Скляр, 91), Микола Голіков, Віктор Маслов, Роман Шнейдерман (капітан), Микола Самойленко, Володимир Куцев, Петро Яковлєв, Сергій Малько.

З перших хвилин матчу наша команда захопила ініціативу. Кілька гольових моментів біля воріт «Локомотива» і на 38-й хвилині рахунок відкрито – Сергій Малько пройшов правим флангом і зробив точну передачу до штрафного майданчика. Володимир Куцев, що набіг, головою послав м’яч у ворота – 1:0! «Дніпро» йде на перерву, ведучи в рахунку.

У другому таймі «Локомотив» зробив три заміни, намагаючись відігратися. І це йому вдалось. На 74-й хвилині сольний прохід Володимира Ештрекова завершився голом у ворота Леоніда Колтуна – 1:1.

Основний час матчу закінчується з тим самим рахунком. Вільнюський суддя Ромуальдас Юшка призначає додаткові півгодини.

Звідки тільки взялися сили у наших хлопців? «Дніпро» домінує весь овертайм. Небезпечні моменти втрачають Петро Яковлєв та Володимир Куцев, і нарешті на 115-й хвилині Сергій Малько після передачі Яковлєва вривається до штрафного майданчика «Локомотива» і точно б’є. 2:1 і це Перемога!

Кубок «Радянського спорту» капітану «Дніпра» Роману Шнейдерману вручає чемпіон Європи-1960 Віктор Понєдєльнік, редактор відділу футболу «Радянського спорту».

Здобувши перемогу в фіналі і Кубок, «Дніпро» зробив перший крок до унікального досягнення, яке увінчається у 1989 році виграшем Кубку СРСР.

Адже саме «Дніпро» є єдиною командою у радянському футболі, яка виграла всі існуючі турніри:

– Чемпіонат СРСР – 2 рази (1983, 1988);

– Кубок СРСР (1989);

– Кубок Сезону (1989);

– Кубок Федерації футболу – 2 рази (1986, 1989);

– Кубок «Радянського спорту» (1977);

– Чемпіонат СРСР серед дублюючих складів – 3 рази (1984, 1987, 1991).

.

Вітаємо з річницею виграшу трофею Андрія Бібу, Леоніда Колтуна, Віктора Маслова, Миколу Самойленка, Володимира Куцева, Сергія Малько, Олександра Лисенка, Петра Кутузова, Михайла Паламарчука, Анатолія Шелеста, Валерія Шальнєва, Віктора Данилевського, Володимира Шатохіна.

.

Світла пам’ять і подяка Віктору Каневському, Анатолію Білолюбському, Віктору Пестрикову, Роману Шнейдерману, Петру Яковлєву, Олексію Христяну, Юрію Соловйову, Сергію Мотузу, Валентину Жукову, Сергію Скляру, Миколі Голікову, Анатолію Куцеву.