Zneužil 45 dívek. Proti trestu 8,5 roku se Bako odvolal
Bako se hlavního líčení v minulosti odmítal účastnit. Prý proto, aby zbytečně netraumatizoval své blízké. Rozsudek už si ovšem ujít nenechal.
Odsouzený operoval tak, že se na sociálních sítích vydával za dívky a z jiných dívek loudil nahé fotografie. Když je dostal, začal obětii vydírat, že záběry zveřejní.
Druhou možností byla osobní schůzka s Bakem. Na těchto setkáních ovšem bezohledný vyděrač mnoho dívek znásilnil nebo sexuálně zneužil.
Podle znalců je Lukáš Bako nebezpečný pedofil se sadistickými sklony. Proto soudce nařídil kromě vězení i sexuologickou léčbu. Odsouzený má také obětem dohromady zaplatit 150 tisíc odškodného.
Výčet Bakových sexuálních praktik zabral soudci celou hodinu času. Mladík verdikt přijal naprosto bez emocí, proti trestu se ale odvolal.
