Добавить новость
123ru.net
Все новости
Февраль
2026
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

У Миколаєві обговорили архітектурні рішення майбутнього Простору пам’яті

0
У Миколаєві відбулася третя робоча зустріч у форматі воркшопу, присвячена створенню Простору пам’яті та гідного вшанування військових і цивільних, які перебували або перебувають у російському полоні, зниклих безвісти, загиблих і закатованих у неволі, а також родин, які продовжують чекати на повернення своїх близьких.
 
Цього разу учасники перейшли від обговорення загальних сенсів до конкретних форм, образів та архітектурних рішень, які можуть лягти в основу майбутнього простору.
 
На початку зустрічі порушили питання актуальності створення такого місця саме зараз та доречності використання партнерського фінансування. Учасники наголосили – йдеться не просто про реалізацію проєкту, а про відповідальне формування живого простору пам’яті з глибоким суспільним змістом.
«Я, як ветеран, поділяю думку, що сьогодні вся можлива допомога має надаватися армії. Але в цьому випадку йдеться про цільову фінансову підтримку наших партнерів, надану саме для створення Простору пам’яті. Ми не маємо права використати ці кошти інакше. Наше завдання – зробити так, щоб цей простір не став формальністю, а виконував свою глибинну функцію», – підкреслив фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, ветеран Олександр Вітюк.
Під час воркшопу учасники ділилися враженнями після попередньої зустрічі, обговорювали український і закордонний досвід меморіалізації та узагальнили ключові принципи, які мають лягти в основу простору.
 
Інтерактивну частину провела художниця, ілюстраторка та волонтерка Світлана Чебанова. Учасники працювали з візуальними матеріалами та створювали колажі майбутньої композиції – обирали образи, що відгукуються, визначали символи, які можуть бути травматичними, і доповнювали ескізи власними ідеями. Це допомогло краще зрозуміти, які рішення будуть прийнятними для спільноти.
 
Захід організували ініціаторка ідеї, радниця патронатної служби начальника Миколаївської ОВА Неллі Яровенко та головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.
 
До роботи долучилися ветерани, військові з досвідом полону, родини військовополонених, зниклих безвісти та загиблих, фахівці з супроводу ветеранів і демобілізованих осіб, представники громадського сектору – БФ «Сталеві» (Галина Гриценяк), ГО «StandsForPOWs» (Олена Кременецька), ГО «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» в Миколаївській області (Лілія Першина), а також представники 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, 299 бригади тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗС України та 123 бригади територіальної оборони ЗСУ.
 
Робота над проєктом триває. Крок за кроком формується простір, який має стати місцем пам’яті, гідності та надії – створеним разом із тими, для кого ця тема є особистою.
]]>





Загрузка...


Губернаторы России

Спорт в России и мире

Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса

Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире




Путин в России и мире

Лукашенко в Беларуси и мире



123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.






Здоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России






Загрузка...

Загрузка...





Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net



Спонсоры 123ru.net