Украјина постепено треба да се придружи источном крилу НАТО-а, сматра министар спољних послова Украјине Павел Климкин. „Украјина би требало да постане део трансатлантске заједнице, што значи да Украјина треба постепено да се укључи у источно крило НАТО-а. Погледајте шта се дешава у балтичким земљама, како су савезници расподелили међу собом потребу да заштите све своје пријатеље. То треба да постигнемо у вези са Украјином“, рекао је украјински министар у интервјуу за телевизију „1+1“. Климкин је додао да би Украјина требало да буде тема на предстојећем самиту НАТО-а 25. маја у Бриселу. „Састајао сам се са многим лидерима Алијансе, са савезницима како би наша тема била посебно покривена током самита (НАТО-а у мају). То је веома важно“, истакао је Климкин. Врховна рада Украјине је у децембру 2014. године унела измене у два закона, напуштајући несврстани статус државе. Нова војна доктрина предвиђа наставак курса ка НАТО-у. Украјина до 2020. године мора да обезбеди потпуну компатибилност својих оружаних снага са снагама земаља-чланица НАТО-а. Средином децембра 2015. године током посете председника Петра Порошенка Бриселу потписана је „мапа пута“ између Украјине и НАТО-а „о војно-техничкој сарадњи“. Раније је бивши генерални секретар НАТО-а Андерс Фог Расмусен изјавио да за чланство у НАТО-у Украјина треба да испуни низ критеријума за чију ће реализацију бити потребно много времена. Стручњаци верују да Кијев не може да претендује на чланство у НАТО-у наредних 20 година. rs.sputniknews.com/evropa/201705151111178338-Ukrajina-Klimkin-istocno-krilo-NATO/
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.