Министар одбране Пољске Антони Мацјеревич рекао је да Пољска очекује да са америчком фирмом „Рејтион“ потпише 7,6 милијарди долара вредан споразум о куповини осам ракетних одбрамбених система „Патриот“ до краја ове године, преноси „Ројтерс“. Варшава ову куповину сматра централним делом опсежне модернизације оружаних снага Пољске до 2023. у светлу онога што је Антони Мацјеревич оценио као „растућу агресију и све већу претњу с Истока“. Пројектили „патриот“ Ројтерс наводи да је Пољска као чланица НАТО убрзала напоре на модернизацији војске након руског припајања украјинског полуострва Крим 2014. и у знаку одговора на обновљено војно и политичко самоупоуздање које Русија показује у региону. „Ови системи нам омогућују гарантовање безбедности пољске државе“, рекао је Мацјеревич на конференцији за медије. Споразум о куповини још треба да одобри Конгрес САД. „Још је рано рећи да је све готово“, казао је шеф „Рејтиона“ за Европу Бил Шмидер. www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/svet/2685977/poljska-zeli-americke-rakete-vredne-76-milijardi-dolara.html
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.