Председник Републике Српске Милорад Додик упутио је телеграм саучешћа министру иностраних послова Руске Федерације Сергеју Лаврову поводом смрти амбасадора Русије у УН Виталија Чуркина. Додик је истакао да ће Република Српска бити вечно захвална Чуркину на важном скретању пажње на ставове Српске и њиховом аутентичном и за Српску врло важном представљању на седницама Савета безбедности УН приликом расправа о БиХ. -Амбасадор Чуркин остаће упамћен као личност која је својим животом и радом постао истакнута фигура у напорима руске дипломатије на остваривању вредности слобода у свету, а нарочито у нашем региону. Његова смрт представља велики губитак не само за породицу и пријатеље него и за целу Русију, и дипломатију у свету уопште-навео је Додик. Додик је, у телеграму којег је упутио у име грађана Републике Српске и своје лично име, истакао да је са великим жаљењем примио вест о смрти Чуркина, посебно због чињенице да је отишао изузетан дипломата koji je časno služio svojoj zemlji. -Изражавам Вам саучешће и молим да изразе нашег саосећања пренесете и породици преминулог амбасадора Виталија Чуркина. Ваша екселенцијо, примите изразе мог дубоког поштовања- наведено је у телеграму саучешћа председника Републике Српске. Руски амбасадор при УН Виталиј Чуркин умро је данас у Њујорку у 64. години. (Срна) www.nspm.rs/hronika/milorad-dodik-republika-srpska-ce-biti-vecno-zahvalna-curkinu.html
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.