Лидер Покрета „Самоопредељење“ Аљбин Курти изјавио је да ц́е протест у четвртак, који тај покрет организује, зауставити доношење скупштинске одлуке о демаркацији са Црном Гором, као што је захваљујуц́и деловању опозиције спречено и формирање Заједнице српских општина. Курти је рекао да ц́е се Покрет „свим расположивим средствима супротставити сутрашњој одлуци о демаркацији са Црном Гором“, коју треба да донесе и косовски парламент. – Протестујемо мирно, али смо узнемирени. То не значи да ц́емо дозволити ратификацију споразума који Косову узима више од 8.000 хектара земље, и верујем да ц́е наш протест успети и да ц́е то бити крај ове власти – рекао је Курти. Он је додао да „захваљујуц́и борби косовске опозиције, Србија и Црна Гора нису успеле да спроведу своје интересе“ а косовску власт је назвао – просрпском. – Заједница српских општина није могла да буде формирана, а није могла да се спроведе ни демаркација захваљујуц́и напорима опозиције – рекао је он. Поводом хапшења шест чланова „Самоопредељења“ у Приштини, због основане сумње да су организовали напад на косовску владу, Курти је рекао да се ради о притиску режима на демократију и демократску борбу за права. http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/595866/Zaustavicemo-prosrpsku-vlast-u-Pristini-da-izvrsi-demarkaciju-sa-Crnom-Gorom
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.