Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да ће, уколико у законском року не буду објављени резултати пописа, тражити да буду објављени званични резултати пописа за Српску. Дакле, остаје чињеница да двије године након пописа резултати нису објављен и за то постоји одговорност. Ми ћемо у неком наредном периоду тражити да се објави званично попис за Републику Српску. То нас једино и интересује и уопште нас не занима шта је на нивоу БиХ“, истакао је Додик. Он је напоменуо да се пописом у БиХ увијек покушавало манипулисати због скривених политичких намјера, подсјетивши да је тако било и 1991. године и да је тако и са овим пописом. „Ми тражимо само да се поштују међународни стандарди и ништа више, апсолутно никаквих других ствари нема. Сада чујем да неки траже политички договор. Ако је то ствар политичког договора онда нисмо требали ни да идемо у попис, могли смо то завршити прије и не бисмо потрошили толико новца. Нема ту политичког договора, ту постоји статистика и бројеви и они неприкосновено говоре све. Што се тиче Републике Српске ми остајемо при томе“, нагласио је предсједник Републике. Додик је рекао да су подаци у суштини познати, да остаје спорно 300.000 – 400.000 нерезидентних, што говори у прилог тврдњи да су муслимани прије пописа манипулисали с тим. Он је навео примјер да је на једној адреси у Сребреници у стану од 50 квадрата пријављено 70 људи, а да су неки пребивалиште имали у џамијама… „И даље им то није било довољно да остваре свој вишевјековни сан да их има више од 50 одсто“, додао је Додик. Предсједник Српске је рекао да је доминантна структура у оквиру ентитета и у неким општинама. „На нивоу БиХ то је обичан збир и он нема никакву политичку тежину. БиХ по политичком систему не може да се прилагођава тим скривеним намјерама пописивања којом се хтјела приозвести већа структура него што постоји“, закључио је предсједник Републике Српске Милорад Додик. (РТРС) http://www.nspm.rs/hronika/milorad-dodik-muslimanima-ni-kradja-na-popisu-nije-pomogla-da-ih-ima-preko-50-odsto-rs-ce-objaviti-rezultate-popisa.html
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.
123ru.net — международная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.